رشته تحصیلی ثروتمندترین افراد دنیا

رشته تحصیلی ثروتمندترین افراد دنیا

می خوایم اینجا یکم متفاوت به قضایا نگاه کنیم به جز 14 تا از ثروتمندترین افراد دنیا که توی رشته های مهندسی بودن، می خوام اینجا بقیه شون رو که همه توی رشته های انسانی بودن معرفی کنم. پس با هم به بررسی رشته تحصیلی ثروتمندترین افراد دنیا بپردازیم.

مشاوره تحصیلی خصوصی
جهت ثبت نام در مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی، عدد 66 رو به 3000909030 بفرست!!

ما تو مقالات زیر، رشته های مختلف دانشگاهی رو به شما معرفی کردیم.
معرفی رشته های دانشگاه های سراسری و آزاد

رشته انسانی ، رشته تحصیلی ثروتمندترین افراد دنیا !!

13 نفر از ثروتمندترین افراد دنیا در رشته اقتصاد تحصیل کردن که به معرفی و بررسی ثروت اون ها می پردازیم.

انتخاب رشته به سبک علی میرصادقی

جهت ثبت نام در انتخاب رشته به سبک علی میر صادقی کلیک کنید.

ثروتمندترین افراد دنیا : خورخه پائولو لمان (Jorge Paulo Lemann)

تحصیلات : اقتصاد در دانشگاه هاروارد                             ارزش دارایی خالص : 22,8 میلیارد دلار

خورخه پائولو لمان کارآفرین و بانکدار سوئیسی-برزیلی است، که در حال حاضر به‌ عنوان ثروتمندترین فرد برزیل، شناخته می‌ شود. وی در ماه مارس ۲۰۱۷ با دارایی خالص ۲۹٫۲ میلیارد دلار، در فهرست بلومبرگ در رتبه ۲۲ از ثروتمندترین افراد دنیا قرار گرفت. وی هم‌ اکنون مالک شرکت‌ های انهایزر-بوش اینبیف و لوجاس آمریکاناس می‌ باشد.

ثروتمندترین افراد دنیا : استیو بالمر (Steve Ballmer )

تحصیلات : ریاضی و اقتصاد در دانشگاه هاروارد                             ارزش دارایی خالص : 20,8 میلیارد دلار

استیو بالمر از ژانویهٔ ۲۰۰۰ تا فوریه ۲۰۱۴ مدیرعامل شرکت مایکروسافت بود. او تمام دارایی خود را از راه کارمندی شرکت مایکروسافت به دست آورد، در حالی که نه مؤسس و نه خویشاوند مؤسس شرکت بود. بالمر در قسمت‌ های مختلف شرکت مایکروسافت شامل توسعه سیستم‌ های عامل، اجرا، فروش و پشتیبانی مدیر بوده‌ است. در ژوئیه ۱۹۹۸ بالمر به مدیریت مایکروسافت ارتقاء پیدا کرد. در ژانویه ۲۰۰۰ پس از آن‌ که بیل گیتس از سمت مدیرعامل استعفا داد، بالمر به این سمت برگزیده شد.

ثروتمندترین افراد دنیا : ماسایوشی سان (Masayoshi Son)

تحصیلات : اقتصاد در دانشگاه یوسی برکلی                ارزش دارایی خالص : 18,2 میلیارد دلار

وی کارآفرین، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی ژاپنی است که در حال حاضر به‌ عنوان مدیرعامل اجرایی شرکت سافت‌ بانک و رئیس هیئت مدیره شرکت اسپرینت فعالیت می‌ کند. وی اخیراً در مصاحبه‌ ای با مجله هاروارد بیزینس، به تشریح کسب و کار خود پرداخته است.

این مقاله رو حتما بخونید: معرفی 100 رشته پولساز دنیا

ثروتمندترین افراد دنیا : تاداشی یانایی (Tadashi Yanai)

تحصیلات : اقتصاد و علوم سیاسی در دانشگاه واسدا ژاپن                        ارزش دارایی خالص : 16,4 میلیارد دلار

تاداشی یانیایی متولد 7 فوریه سال 1949 در ژاپن، موسس و رئیس شرکت فست ریتیلینگ است که یکی از زیر مجموعه‌ های آن یونیکلو (به معنای شرکت پوشاک منحصر به فرد) است. یانایی که در زمان راه‌ اندازی یونیکلو جوان بود، برای بازدید از فروشگاه‌ های زنجیره‌ای بارنی در نیویورک به آمریکا رفت تا بازدیدی از این فروشگاه داشته باشد. این بازدید تجربه یادگیری بزرگی برای او به همراه داشت و این فرصت را به یانایی داد که یاد بگیرد چطور برای پوشاک مردان بازاریابی کرده و فروشگاه و محصولاتش را گسترش دهد و کم‌ کم وارد حوزه پوشاک زنان نیز بشود. یونیکلو آنقدر شهرت دارد که طراحی لباس‌ های ورزشکاران ژاپن در بازی‌ های المپیک سال‌ های 1998،‌ 2002 و 2004 را به این شرکت داده بودند. یونیکلو در سال 2008 بیش از 30000 کارمند در سرتاسر دنیا داشت.

ثروتمندترین افراد دنیا : لورن پاول جابز (Laurene Powell Jobs)

تحصیلات : اقتصاد در دانشگاه پنسیلوانیا                      ارزش دارایی خالص : 16 میلیارد دلار

لورن پاول جابز، کارآفرین، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که هم‌ اکنون بزرگترین سهامدار شرکت اپل می‌باشد. همچنین ۸٪ از سهام شرکت والت دیزنی را نیز در اختیار دارد. وی در سال ۱۹۹۱ با بنیانگذار اپل، استیو جابز، ازدواج کرد و پس از درگذشت جابز در سال ۲۰۱۱، وارث کلیه دارایی‌ های او شد. لورن پاول جابز در سال ۲۰۱۴ در رتبه‌ بندی انجام شده توسط مجله فوربز در رتبه ۲۹ از فهرست قدرتمندترین زنان جهان قرار گرفت.

ثروتمندترین افراد دنیا : دونالد برن (Donald Bren)

تحصیلات : مدیریت بازرگانی و اقتصاد در دانشگاه واشنگتن                  ارزش دارایی خالص : 15,5 میلیارد دلار

دونالد برن، نظامی بازنشسته، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است. وی همچنین به عنوان ثروتمندترین فرد در زمینه املاک و مستغلات در ایالات متحده شناخته می‌ شود.

ثروتمندترین افراد دنیا : ولادیمیر پوتانین (Vladimir Potanin)

تحصیلات : اقتصاد بین المللی در دانشگاه مسکو                  ارزش دارایی خالص : 15,5 میلیارد دلار

ولادیمیر آلِگوویچ پوتانین، کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی روس است که مالک اصلی و رئیس هیئت مدیره شرکت اینتروس می‌ باشد. وی در سال ۲۰۱۳ از سوی مجله اقتصادی فوربز به‌عنوان چهارمین فرد ثروتمند روسیه شناخته شد، همچنین در فهرست ثروتمندترین افراد دنیا ، در رتبه ۴۶ قرار گرفت.

ثروتمندترین افراد دنیا : جرج شفلر (Georg Schaeffler)

تحصیلات : بازرگانی و اقتصاد در دانشگاه سوییس                  ارزش دارایی خالص : 14,8 میلیارد دلار

وی کارآفرین، سرمایه‌دار، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی آلمانی است که در حال حاضر به‌ عنوان رئیس هیئت مدیره گروه شافلر فعالیت می‌ کند. وی در ماه مارس ۲۰۱۵ با دارایی خالص ۲۶٫۹ میلیارد دلار، از سوی مجله Forbes بعنوان ثروتمندترین فرد آلمان شناخته شد. جرج شافلر در مارس 2017 دومین فرد ثروتمند آلمان بود.

ثروتمندترین افراد دنیا : روپرت مرداک (Rupert Murdoch)

تحصیلات : فلسفه و علوم سیاسی و اقتصاد در دانشگاه اکسفورد                  ارزش دارایی خالص : 14,5 میلیارد دلار

کیث روپرت مرداک، متولد ۱۱ مارس سال ۱۹۳۱ در ملبورن، سرمایه‌ دار آمریکایی-استرالیایی و سهامدار اصلی شرکت نیوز کورپوریشن است. بر پایه فهرست ثروتمندترین افراد دنیا که در سال ۲۰۱۷ از سوی مجله فوربز منتشر شد، مرداک از دید میزان دارایی ۳۴مین فرد ثروتمند در ایالات متحده و ۹۶مین نفر در جهان است. نام مرداک سه بار به عنوان تأثیرگذارترین فرد در جهان بر روی تایم ۱۰۰ قرار گرفته‌است. همچنین در سال ۲۰۱۷ در فهرست قدرتمندترین افراد جهان که از سوی فوربز ارائه شد، نام او در جایگاه ۳۵مین فرد قدرتمند جهان قرار گرفت.

ثروتمندترین افراد دنیا : لی کان-هی (Lee Kun-Hee)

تحصیلات : اقتصاد در دانشگاه واسدا ژاپن                   ارزش دارایی خالص : 12,8 میلیارد دلار

لی کان-هی، متولد ۹ ژانویه ۱۹۴۲، کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی کره‌ای است که در حال حاضر به‌ عنوان رییس هیئت مدیره شرکت سامسونگ الکترونیکس فعالیت می‌ نماید. وی سومین پسر بنیانگذار شرکت سامسونگ، لی بیونگ-چول می‌ باشد که در سال ۲۰۱۳ مجله فوربز دارایی او را معادل ۱۲٫۶ میلیارد دلار اعلام نمود. کان-هی به زبان کره‌ای، زبان ژاپنی و زبان انگلیسی مسلط می‌ باشد. لی از سال ۱۹۹۶ عضوی از کمیته بین‌المللی المپیک محسوب می‌ شود. وی دانش‌ آموخته علوم اقتصاد از دانشگاه واسدا است و مدرک MBA خود را نیز از دانشگاه جرج واشینگتن اخذ نموده است. وی هم‌ اکنون مالک اصلی گروه سامسونگ به‌شمار می‌ آید که در عمل کنترل شرکت‌ هایی چون صنایع سنگین سامسونگ، سامسونگ الکترونیکس، سامسونگ سی اند تی، سامسونگ لایف و... را در اختیار دارد.

ثروتمندترین افراد دنیا : رینات آخمتوف (Rinat Akhmetov)

تحصیلات : اقتصاد در دانشگاه دونتسک اوکراین                  ارزش دارایی خالص : 12,8 میلیارد دلار

رینات آخمتوف، کارآفرین، سیاست‌ مدار و مدیر ارشد اجرایی اوکراینی است که مالک، بنیانگذار و رییس هیئت مدیره شرکت اس‌سی‌ام هولدینگز می‌ باشد. معدن، بانکداری، برق و املاک، تنها بخشی از حوزه هایی هستند که آخمتوف در این سال ها از طریق آن ها به سرمایه ای نزدیک به 15 میلیارد یورو دست پیدا کرده است. این چهره شناخته شده اوکراینی، علاقه ای به صرف سرمایه اش برای باشگاه های مطرح نشان نداده و ترجیح داده در کشور اوکراین دست به سرمایه گذاری فوتبالی بزند. او باشگاه شاختار دونتسک را خریداری کرده و طی چند سال آن را به بهترین باشگاه اوکراین و یکی از باشگاه های خوب اروپایی تبدیل کرده است.

ثروتمندترین افراد دنیا : سرگی گالیتسکی (Sergei Galitsky)

تحصیلات : اقتصاد در دانشگاه کوبانی                  ارزش دارایی خالص : 11,9 میلیارد دلار

سرگی نیکلایویچ گالیتسکی، کارآفرین، سرمایه‌ دار و مدیر ارشد اجرایی ارمنی‌ تبار اهل روسیه است که در سال ۱۹۹۷ شرکت ماگنیت را تأسیس نمود. وی در ماه مارس ۲۰۱۴ با دارایی خالص ۱۰٫۳ میلیارد دلار، در رتبه ۱۳ از ثروتمندترین افراد روسیه شناخته شد.

برای تشخیص شغل مناسبتون این مقاله رو حتما بخونید: تیپ های شخصیتی و انتخاب شغل

ثروتمندترین افراد دنیا : آندره ملنیشنکو (Andrey Melnichenko)

تحصیلات : اقتصاد در دانشگاه روسیه                  ارزش دارایی خالص : 11,7 میلیارد دلار

باز هم یک میلیاردر روسیه ای دیگر. آندره ملنیشنکو متولد ۸ مارس ۱۹۷۲، کارآفرین و سرمایه‌ دار اهل روسیه است که مالک شرکت یوروکم و شرکت انرژی ذغال سنگ سیبری می‌ باشد.

پس از آشنایی با میلیاردرهایی که در رشته اقتصاد تحصیل کردن، به بررسی 11 نفر دیگر از ثروتمندترین افراد دنیا می پردازیم که در رشته تجارت و بازرگانی و امور مالی تحصیل کردن.

ثروتمندترین افراد دنیا : وارن بافت (Warren Buffett)

تحصیلات : اقتصاد مدیریت بازرگانی در دانشگاه نبراسکا              ارزش دارایی خالص : 66 میلیارد دلار

وارن بافِت متولد ۳۰ اوت ۱۹۳۰، کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌ گذار و نیکوکار آمریکایی است که به‌عنوان موفق‌ ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم شناخته می‌شود. او هم‌ اکنون به‌ عنوان مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی فعالیت می‌ کند. بافت از سیستم شناور برای سرمایه‌ گذاری بر روی شرکتش استفاده کرده‌ است. او در ابتدای کارش در برکشایر بر روی سرمایه‌ گذاری بلند مدت در بازار بورس متمرکز شده‌ بود، ولی به تازگی تصمیم به خرید تمامی سهام شرکت را دارد. بافت با استفاده از این استراتژی و فعالیت مداوم در حوزه مبادلات سهام اختصاصی، امروزه از طریق شرکت برکشایر هاتاوی، کنترل و مدیریت شرکت‌ های تابعه، زیرمجموعه و فرعی فراوانی را بر عهده دارد که به‌ عنوان نمونه می‌ توان به گایکو، دیری کوئین، هاینز و مارس اینکورپوریتد اشاره نمود. وی همچنین دارای سهام قابل‌ توجهی در شمار زیادی از شرکت‌ ها می‌باشد که مشهورترین آن ها عبارتند از: ولز فارگو، شرکت کوکاکولا، آمریکن اکسپرس و آی‌بی‌ام. او دو قانون مهم دارد. قانون اول: پول از دست ندهید و قانون دوم: قانون اول را فراموش نکنید. وارن بافت از مخالفان سرسخت سرمایه‌گذاری در بیت کوین محسوب می‌شود. وارن بافت در سال ۲۰۰۸ به‌ عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد.؛ وی هم‌ اکنون سومین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۸ است.

رشته تحصیلی ثروتمندترین افراد دنیا

ثروتمندترین افراد دنیا : الیکو دانگوت (Aliko Dangote)

تحصیلات : بازرگانی در دانشگاه الازهر              ارزش دارایی خالص : 26,6 میلیارد دلار

الیکو دانگوت، کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی نیجریه‌ ای است که در سال ۱۹۸۱ شرکت گروه دانگوت را تأسیس نمود. دانگوت در سال ۲۰۱۴ با دارایی خالص ۲۵٫۱ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد آفریقا به شمار می‌ آمد. وی در سال ۲۰۱۴ از سوی مجله فوربز، در رتبه ۲۳ از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: چگونه رتبه برتر کنکور شویم ؟

ثروتمندترین افراد دنیا : ولید بن طلال (Alwaleed Bin Talal Alsaud)

تحصیلات : مدیریت بازرگانی در دانشگاه منلو              ارزش دارایی خالص : 21,1 میلیارد دلار

ولید بن طلال بن عبدالعزیز، کارآفرین، سرمایه‌ دار و مدیر ارشد اجرایی اهل عربستان سعودی است. وی به‌ عنوان ثروتمندترین فرد جهان عرب شناخته می‌ شود. بن طلال، فرزندِ طلال بن عبدالعزیز و نوهٔ عبدالعزیز آل سعود، بنیان‌ گذار عربستان سعودی و برادرزاده پادشاهانِ بعدی آن کشور است. ولید بن طلال یکی از ثروتمندترین افراد در جهان است و از او به عنوان یکی از سرمایه‌ گذاران اصلی در آمریکا و کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و بریتانیا یاد می‌ شود. ثروت او بیش از ۱۸ میلیارد دلار برآورد شده‌ است.

ثروتمندترین افراد دنیا : سوزانه کلاتن (Susanne Klatten)

تحصیلات : بازرگانی و مالی در موسسه بین المللی مدیریت            ارزش دارایی خالص : 18,4 میلیارد دلار

سوزانه کلاتن، کارآفرین، سرمایه‌ دار و مدیر ارشد اجرایی آلمانی است که از سهام‌ داران اصلی شرکت BMW به شمار می‌ آید. پدر وی هربرت کواندت مالک ۱۷٫۴٪ درصد از سهام BMW بود. سوزانه کلاتن هم‌ اکنون به همراه مادرش، یوهانا کواندت و برادرش، اشتفان کواندت، در مجموع مالک ۵۰٪ درصد از سهام شرکت بBMW می‌ باش. وی در ماه مارس ۲۰۱۴ با دارایی خالص ۱۶٫۹ میلیارد دلار در رتبه پنجم از فهرست ثروتمندترین افراد آلمان قرار گرفت.

ثروتمندترین افراد دنیا : چارلی ارجن (Charlie Ergen)

تحصیلات : مدیریت بازرگانی در دانشگاه تنسی            ارزش دارایی خالص : 17 میلیارد دلار

چارلی ارجن متولد ۱۹۵۳، کارآفرین، سرمایه‌ دار، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که در حال حاضر به‌ عنوان رییس هیئت مدیره شرکت دیش نتورک فعالیت می‌ کند. ارجن شرکت دیش نتورک را در سال ۱۹۸۰ تأسیس نمود.

ثروتمندترین افراد دنیا : لاکشمی میتال (Lakshmi Mittal)

تحصیلات : تجارت در دانشگاه ژاویر            ارزش دارایی خالص : 16 میلیارد دلار

لاکشمی میتال مهاجر هندی، رئیس بزرگ‌ترین کمپانی فولاد جهان است که با ثروت ۱۶٫۵ میلیارد دلار در جایگاه ششم ثروتمندترین افراد دنیا قرار دارد. میتال متولد ۱۵ ژوئن سال ۱۹۵۰ در راجستان هندوستان است. او مدیر ارشد اجرایی و موسس شرکت آرسلور میتال، از زمان ادغام بوده‌ است. در آوریل ۲۰۱۰ میتال به عنوان ثروتمندترین فرد در اروپا و در حال حاضر به عنوان ثروتمندترین فرد آسیایی‌ تبار شناخته می‌ شود. در سال ۲۰۰۶، ساندی تایمز او را تاجر سال ۲۰۰۶، مجله تایم وی را خبرسازترین فرد در سال ۲۰۰۶ و همچنین فایننشیال تایمز، میتال را به عنوان مرد سال انتخاب کرد. در سال ۲۰۰۷ او عنوان یکی از ۱۰۰ فرد تأثیرگذار جهان را، از مجله تایم دریافت کرد. او هم‌ اکنون به عنوان مدیر غیراجرایی گلدمن ساکس شرکت ای‌ای‌دی‌اس، بانک ICICI (بزرگترین بانک خصوصی هند) و نایب رئیس مجمع جهانی فولاد نیز مشغول به کار است.

ثروتمندترین افراد دنیا : دیلیپ شانگهوی (Dilip Shanghvi)

تحصیلات : تجارت در دانشگاه کلکوتا            ارزش دارایی خالص : 15,6 میلیارد دلار

یکی دیگر از ثروتمندترین افراد دنیا که اصالت هندی دارد، دیلیپ شانگهوی می باشد که کارآفرین، سرمایه‌ دار و مدیر ارشد اجرایی هندی است که در سال ۱۹۸۳ شرکت سان فارما را تأسیس کرد. شانگهوی در حال حاضر به‌ عنوان مدیر عامل اجرایی سان فارما فعالیت می‌ نماید.

ثروتمندترین افراد دنیا : دونالد برن (Donald Bren)

تحصیلات : مدیریت بازرگانی و اقتصاد در دانشگاه واشنگتن            ارزش دارایی خالص : 15,5 میلیارد دلار

دونالد برن، نظامی بازنشسته، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که در سال ۲۰۱۵ با دارایی خالص ۱۵٬۲ میلیارد دلار از سوی مجله فوربز در رتبه ۳۰ از فهرست ثروتمندترین افراد آمریکا قرار گرفت. وی همچنین به عنوان ثروتمندترین فرد در زمینه املاک و مستغلات در ایالات متحده شناخته می‌ شود.

ثروتمندترین افراد دنیا : جرج شفلر (Georg Schaeffler)

تحصیلات : بازرگانی و اقتصاد در دانشگاه سوییس            ارزش دارایی خالص : 14,8 میلیارد دلار

جرج شفلر کارآفرین، سرمایه‌ دار، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی آلمانی است که در حال حاضر به‌ عنوان رئیس هیئت مدیره گروه شافلر فعالیت می‌ کند. وی در ماه مارس ۲۰۱۵ با دارایی خالص ۲۶٫۹ میلیارد دلار، از سوی مجله Forbes به عنوان ثروتمندترین فرد آلمان شناخته شد. وی در مارس 2017 دومین فرد ثروتمند آلمان بود.

ثروتمندترین افراد دنیا : رونالد پرلمان (Ronald Perelman)

تحصیلات : بازرگانی در دانشگاه پنسیلوانیا           ارزش دارایی خالص : 14,2 میلیارد دلار

رونالد اون پرلمان، متولد یک ژانویه سال ۱۹۴۳، یک سرمایه‌ گذار آمریکایی است که ثروت خود را از راه خریدن شرکت‌ هایی که با مشکل مواجه هستند و فروش مجدد آن‌ ها پس از سودآور کردن این شرکت‌ ها به دست آورده است. پرلمان در شرکت‌ هایی چون خواربارفروشی، لوازم آرایشی، خودروسازی، عکاسی، تلویزیون، سرگرمی، ایمنی، جواهرات، بانک و کتاب‌ های مصور سرمایه‌ گذاری کرده است. رونالد به همراه برادر و پدرش یک شرکت آمریکایی تولید کاغذ را اداره می‌ کردند. ریموند در نهایت این شرکت را رها کرد و یک شرکت تولید‌ کننده فولاد ساختمانی به نام بلمونت آیرون ورکز را خرید. رونالد پرلمان به لطف حضور پدر، پایه‌ های کسب و کار را آموخت. زمانی که رونالد کوچک تنها یازده سال سن داشت، اغلب در جلسات هیات‌ مدیره شرکت پدر شرکت می‌ کرد. پدر وی یک معلم سختگیر بود و از رونالد به خاطر کوچک‌ترین اشتباهاتش به شدت انتقاد می‌ کرد.

ثروتمندترین افراد دنیا : جان پاولسون (John Paulson)

تحصیلات : امور مالی در دانشگاه  نیویورک           ارزش دارایی خالص : 13,5 میلیارد دلار

جان پاولسون یک سرمایه‌ دار اهل ایالات متحده آمریکا بوده و از ثروتمندترین افراد دنیا محسوب می شود.

بعد از دیدن این ها چه حسی دارید؟ دیدیم که ما تا اینجا رشته درستی رو انتخاب کردیم؛ حالا واسه ادامه مسیر و تطبیق اون با شرایط حال حاضر ایران باید چیکار کرد؟

تا همینجا فهمیدیم حتی تو سلقیه رشته ای هم با دنیا اختلاف داریم و این همونجاست که می پرسیم چرا ما به اون ها نمی رسیم؟ ما باید از همین امروز دغدغه هامون روعوض کنیم و بریم دنبال اشتیاقمون؛ این همون چیزیه که توی انگلیسی passion معنی می شه، نه سلیقه و تاییدیه دیگران. باید بریم دنبال نیاز کشورمون. اگه اقتصاد کشورمون وضعش اینه، کی باید درستش کنه؟ منی که الان دارم رشته ام رو انتخلب می کنم.

با لیست بالا می فهمیم دنیا دنبال دگرگونیه و می خواد هرروز با متدهای جدید اقتصادی در کنار نخبه های جوونش اوضاعش رو متحول کنه. نه با انتظار از مسوولان پا به سن گذاشته اش هرروز جوونیش رو فقط بگذرونه. امروز دنیا دنبال تاثیر گذاریه، واسه همین رشته هایی رو می بینیم مثل تاریخ و فلسفه و سیاست... دنیا می خواد با این رشته ها ذهن مردم رو پویاتر و فعال تر کنه و جنبه هایی از زندگی رو ببینه که نشون بده این ارتباطات، مطالعه و پژوهش هستن که جهان امروز رو سر پا نگه داشتن.


برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید
یا عدد 
۶۶ را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

نظرات کاربران
mostafa

سلام
مطالب واقعا جالبی رو در اختیار گذاشتین/ممنون
اما به دنبال تایید حرفتون باید بگم بله درسته ما نباید مشکلات امروز کشورمون رو مانع پیشرفتمون در زندگی بدونیم بلکه اگه از بین اسامی افراد بالا بریم تک به تک بررسی شون کنیم متوجه خواهیم شد که از بین این افراد کسانی بوده اند که در شرایطی مشابه ما قرار داشته باشند/
به عنوان حرف اخر میخوام بگم اگه امروز تصمیم به کاری گرفتی و مشکل پیش اومد اونو به گردن شرایط . محیط.اقتصاد یا هر چیز دیگه ننداز و با خودت بگو این تقصیر از سمت منه و اگه بخوام پیشرفت کنم باید از روز قبلم بهتر عمل کنم ^^

خدا فرموده:(انسان در سختي و مشکلات آفريده شده و نبايد در زمان سختي ها جزع و فزع کرد بلکه بايد صبور باشد)

4 1

حمید

سرمایه تحصیلات اقتصاد و بازرگانی به علاوه یک بازار بورس میتواند یکی را ثروتمند سازد

17 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.