خواب ظهر مناسب برای دانش آموزان چند دقیقه است؟!

خواب ظهر برای کنکوری ها

در تحقیقات علمی نشان داده شده است که خواب ظهر اگر بیشتر از 20دقیقه باشد قدرت مغزی افراد را به شدت پایین می آورد و این علت از آنجا سرچشمه میگیرد که هورمون سوماتوتروپین هنگامی که به خواب میرویم بعداز 20 دقیقه ترشح میشود و به مغز میرسد و باعث کاهش شدید این قدرت میشود.

از لحظه ای که بیدار میشویم حداقل حدود 2 ساعت طول میکشد که سوما به خون برگردد و درحین این 2 ساعت قدرت مغز ما از نصف هم کمتر است. حالا فکرش را بکنید دانش آموزی که از مدرسه برمیگردد بعد از یک ساعت که ناهار خورده و استراحت کرده است، حالا تصمیم میگیرد یک ساعت هم بخوابد. پس تا اینجا 2 ساعت از ساعت مطالعه خود را از دست داده است. وقتی هم که از خواب بیدار میشود 30 تا45 دقیقه طول میکشد تا بشود با او صحبت کرد و بعدش تازه اگر بعداز 1 ساعت برود سراغ درسش، حدود 3 ساعت از ساعت مطالعه اش را از دست داده است.

در 2 ساعت بعد از خوابش هم که تنها با 50% از کاراییِ مغزش پیش میرود. یعنی تا اینجا 3.5 ساعت وقت از دست داده است و ساعت 7 بعد از ظهر شده است و در بهترین حالت دانش آموز قصه ی ما هنوز هیچ کاری نکرده است.

به همین دلیل است که وقتی از مدرسه برمیگردید و ظهر ها حدود 1 تا 2 ساعت میخوابید،احساس میکنید وقت کافی برای درس خواندنتان وجود ندارد و اینطوری مجبور میشوید تا دیروقت بیدار بمانید تا جبران ساعت مطالعاتی کنید که آن هم خودش به شدت آسیب زاست.

توصیه میکنم کتابچه بخواب اما نمیر علی میرصادقی را مطالعه کنید تا درمورد خواب تمام سوالاتتان برطرف شود!

 انرژی که خواب یا چرت 20 دقیقه ای به بدن میدهد از چندین فنجان قهوه اثربخشی بالاتری دارد. دانشمندان انگلیسی خاصیت این چرت های 20دقیقه ای را به اندازه ی یک خواب 7 ساعته بررسی کردند.

مطمئنم اگر این چُرت را هرروز تمرین کنید نه تنها تمام خستگی طول روز از بدنتان در می آید، بلکه وقت برای مطالعه موثر را هم از دست نمی دهید.

حتما بخوانید: چگونه می توان خواب راحتی داشت؟

نظرات کاربران
یاسمین

یاسمین

        شاید کتابفروشی های خیابون انقلاب داشته باشه
من توی کتابخونه ی مسجدمون دیدمش و خوندمش اطلاعات خیلی خوبی داره ولی به شرطی که انجامش بدی باید این کتابو تو خونت داشته باشی تا همه ی کاراشو انجام بدی
      
پاسخ دادن 0 0

Fatemeh

Fatemeh

         از کجا باید تهیه کرد این کتابچه ی بخواب اما نمیر رو؟
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

«برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های مشاوره تحصیلی بارسا، کافی است فرم زیر تکمیل کنید»

مشخصات فردی
پایه و رشته
تلفن

آزمون ورودی دبیرستان مدبران


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

رتبه های برتر بارسامهدی دارابی (رتبه ۴۶ کنکور) : تو هم با نظارت بیشتر، بهتر درس می خونی؟ برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی بارسا عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرستید.مشاهده

پکیج کامل انتخاب رشته کنکور

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره پکیج کامل انتخاب رشته کنکور کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.