7 روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر کنکور

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

درس حسابان یا ریاضی کنکور، یکی از مهم ترین درس ها مخصوصا تو کنکور ریاضی هست. خیلی از دانش آموزان در این درس ضعف دارند و تسلط کافی شما روی این درس، می تونه نتیجه شما رو تا حد زیادی بهتر کنه. شاید شما هم از اون دسته افرادی باشید که تو این درس ضعف دارن و می خوان بدونن کدوم شیوه مطالعه ریاضی نتیجه خوبی میده؟ رتبه های برتر از کدوم نحوه خواندن ریاضی نتیجه گرفتن؟ در کل بهترین روش مطالعه ریاضی کنکور چیه؟
در این مقاله با روش مطالعه ریاضی کنکور 7 نفر از رتبه های برتر سال های اخیر آشنا می شیم و می تونیم قدم به قدم تو این درس پیشرفت کنیم.

در ضمن، پیشنهاد مشاورین ما، یعنی کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته رو، به هیچ وجه از دست ندید. چون این کتاب مثل یه موشک می تونه باعث پیشرفت شما توی درس خوندن و انگیزتون بشه.


روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر کنکور ریاضی

امیرمهدی جودی (رتبه 37 منطقه 1 کنکور ریاضی 97) – درصد ریاضی کنکور: 81%

من برای مطالعه ریاضی کنکور ریاضی، ابتدا تست های کنکور رو حل کرده و سپس سراغ تست های تالیفی اون مبحث میرفتم. بعد از حل تعدادی تست مشخص، تست های غلط و نکته دار رو جدا و هایلایت می کردم و اون مبحث رو دوره می کردم. با این روش مرور دروس کنکور، اشکالات خودم رو شناسایی می کردم و برای برطرف کردنشون تلاش می کردم و از این نحوه خواندن ریاضی نتیجه قابل قبولی گرفتم.

کمپین کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر کنکور تجربی

سعید انصاریفرد (رتبه 4 ایثارگران کنکور تجربی 97) – درصد ریاضی کنکور: 90%

اولویت من در روش مطالعه ریاضی کنکور، ابتدا یادگیری عمیق مفاهیم و سپس تمرین زیاد تستی و تشریحی بود. برای مثال من حدود 2 یا 3 تا از بهترین کتاب های تست ریاضی کنکور رو چند دور بررسی می کردم و به یک بار زدن تست ها اکتفا نمی کردم. برای درس ریاضی توجه زیادی به جزوه ی دبیر خودم داشتم و درس هر روز رو همون روز می خوندم، با این روش که جزوهام رو دوباره نویسی می کردم تا مطمئن بشم تمرین های اون روز رو کاملا یاد گرفتم.

حتما بخوانید: روش خواندن فیزیک کنکور رتبه های برتر

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر کنکور ریاضی

مریم علی کرمی (رتبه 243 منطقه 1  کنکور ریاضی 97) - درصد ریاضی کنکور: 57%

روش خواندن ریاضی من شامل این مراحل بود:
1- سر کلاس درس ریاضی با دقت جزوه برداری می کردم.
2- توی خونه مباحث رو مجددا مثل یک دبیر برای خودم تدریس می کردم.
3- سپس در همون روز بعد از کلاس، مثال هایی که دبیر در کلاس حل کرده بود رو دوباره خودم حل می کردم.
4- تست های کنکور و تالیفی رو از کتاب آبی 30 سال کنکور حل میکردم تا کاملا به مباحث مسلط بشم.
5- نکات جدیدی رو که از تست ها یاد میگرفتم و هم چنین راه حل های ابتکاری خودم رو در یک دفترچه جداگانه وارد میکردم و سوال ها رو با رنگ های مختلف نشان دار می کردم. (هر رنگ به معنای میزان تسلطم به اون سوال بود)

روش خواندن ریاضی کنکور رتبه های برتر

با روش مطالعه رتبه های برتر کنکور بیشتر آشنا شوید.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر کنکور ریاضی

پژمان شهبازی (رتبه 1 منطقه 1 کنکور ریاضی 94) - درصد ریاضی کنکور: 87%

نحوه مطالعه ریاضی من این بود که تو قدم اول به تمرین های کتاب اهمیت زیادی می دادم و اونارو با دقت حل می کردم. در بسیاری از موارد مشاهده شده که سوال های کنکور به سوال های کتاب شباهت داشته اند. درس دیفرانسیل، مفهومی تر از دیگر مباحث ریاضی هست؛ برای مثال، ممکنه در یک سوال از اسم مشتق استفاده نشه، اما از مبحث مشتق در اون سوال استفاده شده باشه. بنابراین داوطلب باید مفهوم مشتق رو درک کرده باشه و بدونه که چه کاربردی داره. گاهی اوقات سوال های درس ریاضی، ظاهری پیچیده دارند و در نگاه اول فکر میکنیم که راه حل اون ها طولانیه؛ اما در بسیاری از این نوع سوال ها، میشه اون ها رو با راه حل ساده و کوتاهی حل کرد، ولی لازمۀ این کار فهمیدن مفهوم این درس هست. فهم عمیق هر مبحث، روش صحیح مطالعه ریاضی برای کنکور هست و این تسلط کامل می تونه شما رو توی جلسه کنکور کمک بکنه.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر کنکور تجربی

علی بزرگزاده (رتبه 13 منطقه 2 کنکور تجربی 97) - درصد ریاضی کنکور: 88%

هنگام مطالعه درس ریاضی ابتدا درسنامه رو می خوندم و سپس مطالب مهم رو خلاصه نویسی میکردم. روش خلاصه نویسی اصولی، می تونه سرعت مطالعه شما رو تا حد زیادی افزایش بده و تسلط شما رو روی این درس بیشتر کنه. بعد از اینکه هر مبحث رو خلاصه نویسی کردم، اونا رو می خوندم و بعد شروع به تست زنی میکردم. تست ها رو ابتدا به صورت مضربی میزدم و در ادامه بقیه تست ها رو پاسخ میدادم.

مشاوره تحصیلی خصوصی
اگه دوست داری سال بعد اسم تو جزء این رتبه های برتر کنکور باشه، عدد 66 رو به 3000909030 بفرست!!

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر کنکور ریاضی

نگین یغمایی (رتبه 2 منطقه 1 کنکور ریاضی 93) – درصد ریاضی کنکور: 89%

من برای مطالعه ریاضی کنکور ریاضی فیزیک، ابتدا جزوۀ دبیرم رو می‌خوندم، سپس تمرین‌ هاش رو حل می‌کردم و بعد تست می‌زدم. برای دیفرانسیل هم اولویتم این بود که خوب درس رو یاد بگیرم و زیاد تست بزنم. درس دیفرانسیل خیلی تعریف داره و باید به این تعریف ها کاملا مسلط بود. این خیلی مهمه که بدونیم نباید کتاب درسی رو کنار گذاشت و باید حتما اون رو مطالعه کرد. زیرا در بعضی از مباحث، مثل آهنگ تغییرات در حسابان، خیلی از اوقات خود تمرینات کتاب درسی تبدیل به تست می‌شوند. در ضمن بعضی از مباحث این درس، نیاز به مطالعه دقیق تری دارند و باید وقت بیشتری رو برای اون ها درنظر گرفت. برای مثال، من برای تسلط بر مباحث کاربرد و مشتق، وقت زیادی گذاشتم و چند کتاب تست زدم تا بر اون مسلط شدم و تونستم درس حسابان کنکور رو جمع کنم.

نحوه مطالعه ریاضی کنکور رتبه های برتر

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر کنکور تجربی

محمدرضا اسماعیلی (رتبه 3 ایثارگران کنکور تجربی 97) – درصد ریاضی کنکور: 96%

من خوندن مداوم و تمرین زیاد رو بهترین روش مطالعه ریاضی کنکور تجربی برای تســلط در این درس می دونم. با تمرکز بیشتر روی تست زدن، در مدت کوتاه سعی کردم که غلط های احتمالی و دام هایی که در اثر سرعت زیاد به وجود می اومد رو پیدا کنم و اون ها رو برطرف کردم و این نحوه خواندن ریاضی برای من نتیجه بخش بود.

در همین زمینه این مقاله را نیز بخوانید: روش مطالعه شیمی رتبه های برتر


همونطور که گفتیم، درس حسابان یا ریاضی کنکور از درس های مهم و سرنوشت ساز کنکور تجربی و ریاضی هست. حالا که با روش خواندن ریاضی کنکور 7 تا از رتبه های برتر آشنا شدید؛ وقتشه که از این روش ها توی درس خوندن خودتون استفاده کنید. اگه هم فکر می کنید که مقاله نحوه مطالعه ریاضی کنکور می تونه به دوستتون کمکی بکنه، این مقاله رو براش بفرستید. اگر هم تجربه مشابهی داشتید که ازش نتیجه گرفتید، خوشحال می شیم که برامون بنویسید. در ضمن می تونید تو بخش نظرات، هر سوالی از نحوه خواندن ریاضی کنکور و اصولش داشتید بپرسید تا مشاورای ما بتونن شما رو راهنمایی کنن. =))

وبینار پدر مادر رویایی

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید
یا عدد 66 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.