مقالات کنکور

مقالات کنکور

مقالات تحصیلی مربوط به کنکور و راه های موفقیت و کسب رتبه برتر در کنکور سراسری برای کمک به کنکوری ها و پشت کنکوری ها. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره بهترین منابع دروس عمومی و اختصاصی کنکور، بهترین منابع کنکور هنر، برنامه ریزی برای کنکور و ... افزایش دهید.

کنکور انسانی

کنکور انسانی | بررسی درس به درس دفترچه

رشته علوم انسانی یکی از سه رشته مهم در کنکور سراسری می باشد که هر ساله بخش عظیمی از دانش آموزان این رشته را برای ادامه تحصیل دبیرستان و دوره های آکادمیک انتخاب می کنند. تحصیل در رشته های مهم و حساس که با محوریت انسان در جامعه وجود دارند نظیر حقوق ، علوم قضایی ، روانشناسی ، حسابداری مالی ، مدیریت و ... با ورود به رشته انسانی و پذیرش از طریق کنکور انسانی میسر می گردد. لذا توجه به این رشته مهم از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و شما می بایست برای کسب بهترین نتیجه در کنکور انسانی ۱۴۰۰ و تحصیل در رشته های مورد علاقه و دلخواه خود تلاش زیادی داشته باشید.


ادامه مطلب

کنکور ریاضی

کنکور ریاضی | بررسی درس به درس دفترچه

بیشتر دانش آموزانی که در رشته ریاضی و فیزیک تحصیل می کنند با علاقه به رشته های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری و مهندسی صنایع و مهندسی شیمی وارد این رشته شده و قصد شرکت در کنکور ریاضی را دارند. هدفی که برای دستیابی به آن نیاز به برنامه ریزی دقیق، مشورت با مشاوران برجسته و متجرب، استفاده از بهترین منابع کنکور 1400 و البته سخت کوشی و تلاش فراوان وجود دارد.


ادامه مطلب

کنکور تجربی

کنکور تجربی | بررسی درس به درس دفترچه

رشته تجربی پرطرفدارترین رشته تحصیلی در دوره متوسطه دوم است که درباره علوم تجربی و طبیعت بحث می کند. داوطلبان این رشته باید به دروسی همچون زیست شناسی و شیمی و زمین شناسی (نه در همه زیرگروه ها) علاقه بالایی داشته باشند و همچنین در دروس دیگر همچون ریاضی هم باید وضعیت خوبی داشته باشند تا بتوانند در کنکور تجربی ۱۴۰۰ رتبه خوبی کسب کنند و در رشته های برتر قبول شوند. سه رشته پرطرفدار کنکور تجربی عبارتند از: پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی. بعد از این رشته ها نیز رشته هایی مانند فیزیوتراپی، پرستاری، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی طرفداران زیادی دارند.


ادامه مطلب

بهترین منابع کنکور دروس عمومی

بهترین منابع کنکور برای دروس عمومی

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور سراسری می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع و کتاب تست های کنکور برای دروس عمومی ( ادبیات فارسی ، عربی ، دین و زندگی و زبان انگلیسی ) بپردازیم. کتاب ها و منابع کنکور معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی موسسه آموزشی بارسا می باشد. در ادامه به بررسی بهترین کتاب تست های دروس عمومی کنکور برای رشته های ریاضی و تجربی و انسانی می پردازیم. در برخی موارد منابع کنکور نظام جدید و نظام قدیم را به صورت مجزا معرفی کرده ایم تا داوطلبان کنکور نطام قدیم هم بتوانند از مناسب ترین کتاب های کمک آموزشی استفاده کنند.

منابع معرفی شده برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ قابل استفاده می باشد.

ادامه مطلب

بهترین منابع کنکور دروس اختصاصی

بهترین منابع کنکور | بهترین کتاب های تست

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور سراسری می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع و کتاب تست های کنکور بپردازیم. کتاب ها و منابع کنکور معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی موسسه آموزشی بارسا می باشد. در ادامه به بررسی بهترین کتاب تست های درس فیزیک و شیمی و ریاضی و حسابان برای رشته های ریاضی و تجربی می پردازیم. در برخی موارد منابع کنکور نظام جدید و نظام قدیم را به صورت مجزا معرفی کرده ایم تا داوطلبان کنکور نطام قدیم هم بتوانند از مناسب ترین کتاب های کمک آموزشی استفاده کنند.

منابع معرفی شده برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ قابل استفاده می باشد.

ادامه مطلب

تاثیر معدل در کنکور 99

تاثیر معدل در کنکور 99

نحوه و میزان تاثیر سوابق تحصیلی در سال های گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است. از جمله این تغییرات می توان به تغییر میزان سوابق تحصیلی از 15 به 25 و سپس 30 درصد و همچنین تغییر در قطعی یا مثبت بودن تاثیر معدل اشاره کرد. با توجه به تغییرات در نحوه برگزاری کنکور در دو سال اخیر و چالش های نحوه اعمال سوابق تحصیلی و از آنجایی که داوطلبان برای برنامه ریزی کنکور 99 باید از نحوه تاثیر معدل آگاهی یابند در این مقاله به تاثیر معدل در کنکور ۹۹ و ارائه راهکار می پردازیم.

ادامه مطلب

آمار-جالب-تعداد-شرکت-کنندگان-کنکور

آمار های جالب تعداد شرکت کنندگان کنکور 99

آمار شرکت کنندگان و داوطلبان کنکور 98 و 99 و مقایسه داوطلبان کنکور 98 و 99 به تفکیک جنسیت و نظام جدید و قدیم

ادامه مطلب

افزایش انگیزه برای کنکور

افزایش انگیزه برای کنکور

اول می‌خوام یه اعترافی کنم یکم کمتر از 10 سال پیش کاری کردم که پشیمونم٬ کاری که اصلا بهش افتخار نمی‌کنم٬ کاری که امیدوارم هیچوقت کسی نفهمه٬ اما اینجا احساس می‌کنم که باید اون رو افشا کنم. اوایل دهه  1390 در یک لحظه بی‌عقلی جوونی، رفتم به رشته مکانیک. الان تو ایران مدرک مکانیک  یه مدرک حرفه‌ای شما مدرک دانشگاهی‌تان را می‌گیرید. بعد میرید به یه جایی برای پیدا کردن یه کار مربوط به رشتتون که من برای پیدا کردن کار٬ خیلی موفق نبودم. من در واقع، در بخشی از کلاس دانشگاه فارغ‌ التحصیل شدم که بالای ۹۰٪ فارغ‌التحصیل می‌کرد. تو زندگیم هیچوقت یه روز کار مکانیک نکردم؛ بیشتر به خاطر این که اجازه نداشتم. اما امروز بر خلاف میلم٬ یه کم از تحلیل مهندسی خودم میخوام استفاده کنم و با یه سری دلیل بهتون بگم که چه چیزی باعث افزایش انگیزه میشه.

ادامه مطلب

اهمیت و نحوه تحلیل آزمون های آزمایشی

اهمیت و نحوه تحلیل آزمون های آزمایشی

ما زنده ایم تا درس بگیریم و دنیا معلم ماست. وقتی ما یه درسی رو میفتیم ما باید دوباره و دوباره  اون رو بگذرونیم. وقتی یه درسی رو یاد گرفتیم سراغ بعدی میریم. (راه فراری هم برای پاس نکردن این درس ها وجود نداره)


ادامه مطلب

مزایای اردوی نوروزی

مزایای اردوی نوروزی

قبل از صحبت درباره مزایای اردوی نوروزی اجازه بدید یه داستان کوتاه براتون تعریف کنم. یه روز از مایکل شوماخر، قهرمان مسابقات فرمول یک، می پرسند رمز موفقیتت چی بوده؟ شوماخر جواب میده توی مسابقات هروقت که به پیچ یا مانعی نزدیک می شدم که بقیه اونجا رو ترمز می کردند، من گاز می دادم. از این جمله شوماخر متوجه می شید که اگه می خواید موفق بشید زمانی که بقیه دست از تلاش می کشند، شما بیشتر تلاش کنید. این جمله رو همه مون ممکنه بارها و بارها  شنیده باشیم. با کمی فکر کردن می تونیم متوجه بشیم که منظور این جمله چیه.

ادامه مطلب

شکست در کنکور

شکست در کنکور

این رو از ته دل بهتون میگم: من واقعا خوش شانس بودم. سال93 به خاطر معدل قشنگم (11/23) از مدرسه اخراج شدم. عدل همون زمانی که سال بعدش کنکور داشتم. یه شکست واقعی. حول و حوش همون روزها بود که فهمیدم یه مریضی عجیب غریب هم دارم که به خاطرش باید روزی 2-3 ساعت تو درمانگاه می موندم. میگم خوش شانس بودم چون وقتی وارد دنیای کنکور شدم، هنوز نرسیده 3 هیچ از بقیه عقب افتادم. از خود صفر شروع کردم. و این بزرگترین ترس خیلی از آدم هاست در مسیر زندگی وقتی می خوان کار جدیدی رو شروع کنند یا تغییری ایجاد کنند. و من همینکه وارد سال کنکور شدم، دم در این رو تجربه کردم. اوضاع فقط می تونست بهتر بشه.

ادامه مطلب

شروع-درس-خواندن-برای-کنکور-از-بهمن

شروع درس خواندن برای کنکور از بهمن

بهمن ماه برای دانش آموزا ماه عجیبیه، یه عده هستند که به خاطر زیاد درس خوندن توی دی ماه خسته شدند و درس نمی خونند. یه عده هستند به خاطر اینکه درس خونده اند و تا حالا نتیجه نگرفتند درس نمی خونند. یه عده هم هستند که کلا از اول درس نمی خوندند و الآن با دیدن کارنامه های درخشانشون متوجه میشن که احتمالا آخر سال بدبخت میشن، پس دوباره به درس نخوندنشون ادامه میدن. 

ادامه مطلب

روش مطالعه هندسه و گسسته

بهترین منابع هندسه و گسسته کنکور

آقا این درس رو باید حذف کنیم؟! خب البته نه لزوما. تو اگه بتونی مطالعه درست و منطقی داشته باشی و همچنین تست زنی خوبی داشته باشی، نیازی به حذف درس های هندسه و گسسته تو کنکور سراسری نداری. توی این مقاله سعی می کنیم به معرفی بهترین منابع هندسه و گسسته کنکور  بپردازیم که از نظر برخی از دانش آموزان از دروس سخت کنکور محسوب میشن. همچنین کمی به روش مطالعه صحیح هندسه و گسسته خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

 روش خلاصه نویسی برای کنکور

روش خلاصه نویسی برای کنکور

یکی از راه های بسیار موثر در زمان مطالعه و درس خواندن برای به خاطر سپردن مطالب و یادگیری بهتر، یادداشت برداری و خلاصه نویسی از مطالب است. بدون یادداشت برداری مطالبی که می خوانیم را زودتر از یاد می بریم. البته یادداشت برداری برای ما کارکردهای دیگری هم دارد. مثلا به ما کمک می کند تا مطالبی را که یاد گرفته ایم دسته بندی و سامان دهی کنیم. اگر مطالبی که خوانده ایم شامل تصویر یا نمودار باشد، با استفاده از روش خلاصه نویسی می توانیم نکاتی که در آن تصویر یا نمودار وجود دارد را برای خودمان بنویسیم و داشته باشیم. نوشتن خلاصه اطلاعاتی که در کلاس و کتاب ها مطرح می شوند، مرور دروس را برای ما راحت تر می کند. یادداشت برداری اگر به درستی انجام شود می تواند میزان یادگیری ما را بیشتر کند. اما در یادداشت برداری هم نکاتی وجود دارد که می تواند به ما برای انجام درست این کار کمک کند. پس در ادامه نکاتی را درباره این دو تکنیک مهم کنکور به شما خواهیم آموخت. تا پایان با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی برای کنکور

درس خوندن بدون برنامه ریزی و نقشه راه به هیچ عنوان نتیجه بخش نیست. مثل اینه که چشم بسته راه بریم! بنابراین برای گرفتن یک نتیجه فوق العاده و رسیدن به اهدافمون، باید یک برنامه ریزی قابل اعتماد داشته باشیم. برنامه ریزی برای کنکور اگه اصولی باشه، مسیر رسیدن به رشته و رتبه دلخواهتون رو هموارتر می کنه و به ثانیه ثانیه زندگیتون نظم میده. خیلی از دانش آموزان کنکوری این موضوع رو می دونند، اما نمی تونند برنامه ریزی کنکور مناسب و اصولی برای خودشون داشته باشند. به همین خاطر بیشتر روزها رو توی سردرگمی و آشفتگی سپری می کنند. اگه خواهان موفقیت در کنکور هستید، حتما باید یک برنامه منسجم و خوب برای خودتون تنظیم کنید.

ادامه مطلب

بهترین منابع کنکور هنر 99

بهترین منابع کنکور هنر 99

مطالعه منابع مناسب یکی از مهمترین مواردی است که داوطلبان کنکور سراسری هنر به آن احتیاج خواهند داشت تا وقت و هزینه ای که صرف می کنند نتیجه بخش باشد و بتوانند بهترین نتیجه را از مطالعات خود بگیرند. داوطلبان کنکور سراسری هنر باید بدانند که دروس عمومی و اختصاصی کنکور هنر به چه صورت است و برای هر درس کدام کتاب آموزشی و کمک آموزشی باید مطالعه شود. کنکور هنر در بخش دروس اختصاصی 7 شاخه درسی دارد که شامل درک عمومی هنر (شامل درس ها و مطالب مربوط به تاریخ هنر و رشته های هنری)، درک عمومی ریاضی و فیزیک (دروس ریاضی و فیزیک و هوش)، ترسیم فنی (هندسه و رسم اشکال)، خلاقیت تصویری و تجسمی (شناخت تصویر و نشانه های آن و خلاقیت)، خلاقیت نمایشی (درس های مربوط به نمایش و سینما)، خلاقیت موسیقی (شامل کل مباحث موسیقی) و خواص مواد (اطلاعات کامل و کافی برای موادی که در کار خود استفاده می کنید) می باشد.

ادامه مطلب

بهترین منابع زیست کنکور

بهترین منابع زیست کنکور

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع زیست کنکور بپردازیم.

کتاب ها و منابع معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی موسسه آموزشی بارسا می باشد.

ادامه مطلب

مدیریت زمان در کنکور

مدیریت زمان در کنکور

مدیریت زمان از مهم ترین کارهایی است که هر داوطلب کنکور سراسری باید ابتدا در طول سال و در جلسه آزمون های آزمایشی تمرین کند و در نهایت در جلسه کنکور سراسری به خوبی زمان خود را مدیریت کند و سوالی نباشد که در اثر کمبود وقت موفق به پاسخ گویی آن نشده باشد. در این زمینه نکات و تکنیک هایی را مطرح می کنیم تا به کمک آن ها به راحتی زمان خودتان را مدیریت کنید.

ادامه مطلب

تکنیک های تست زنی

تکنیک های تست زنی

برای سیستم آموزش ما که در نهایت به کنکور می رسه، و برای موفقیت در کنکور نیاز به تسلط کامل در تست زنی داریم، خوندن این مقاله برای هر دانش آموزی در هر پایه ای از واجبات محسوب میشه.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.