مقالات مدرسه

مقالات مدرسه و دانش آموزان

مقالات تحصیلی و روانشناسی مربوط به بررسی مدرسه و تاثیر مدرسه بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره راه های افزایش یادگیری سر کلاس، تقلب، اصول انتخاب مدرسه مناسب و ... افزایش دهید.

ترس از مدرسه

چطور ترس از مدرسه را کم کنیم؟

روز اول مدرسه خود را به یاد بیاورید. حیاط بزرگ پر از بچه ها، هیاهو و صداهای زیاد و دانش آموزانی که در حیاط بدون هیچ نگرانی و ناراحتی مشغول دویدن هستند و با بچه های دیگر بازی می کنند در این میان بچه هایی هستند که به مادران خود چسبیده اند و از کنار آن ها تکان نمی خورند و کودکانی که درحال گریه کردن هستند و مادرانشان به آرامی با آن ها صحبت می کنند و بچه های دیگر را نشان می دهند که چگونه با شادی در حیاط مدرسه می دوند. اما برای عده ای از دانش آموزان با نگرانی و ترس و اضطراب همراه است.ترس از مدرسه به دلیل جدا شدن از مادر و تنها ماندن در مدرسه و ترس از معلمان و فضای جدیدی که در آن قرار می گیرند است. در این مقاله به بررسی مفهوم ترس از مدرسه و مهم ترین دلایل آن و روش های درمان ترس از مدرسه می پردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب می‌گوید هیچ چیزی به اندازه موفقیت زود نابود نمی ‌شود. این جمله را می توانیم از چندین نظر مورد بررسی قرار دهیم. فرد بی پولی را در نظر بگیرید که هیچ چیزی ندارد. نه خانه‌ای، نه خودرویی، نه امکاناتی و نه هیچ چیز دیگری. حتی موقعیت اجتماعی یا شغل جالبی هم ندارد و فرد دیگری را در نظر بگیرید که با تلاش و کوشش طی مدت های زیادی توانسته است ثروت و موقعیت اجتماعی بالایی کسب کند و برای خود و خانواده اش خانه خوب، خودروی مناسب و امکانات رفاهی خوبی فراهم آورد. با ما همراه باشید

ادامه مطلب

تقلب

چرا تقلب نکنیم؟

وقتی ناصرالدین شاه به ضرب گلوله میرزا رضای کرمانی کشته شد، امین السلطان که صدر اعظم وقت ناصرالدین شاه بود او را روی صندلی کالسکه گذاشت و دستش را توی آستین شاه شهید (به قول خود قاجارها) کرد و با دست شاه برای مردم دست تکان داد. بعدها وقتی از امین السلطان درباره راز این تقلب عجیبش پرسیدند گفت اگر من این کار را نمی کردم رعیت خیال می کرد مملکت شاه ندارد و هر کاری بخواهد می تواند بکند.

ادامه مطلب

راه های افزایش یادگیری سر کلاس

راه های افزایش یادگیری سر کلاس

فهمیدن یک مطلب سر کلاس درس بدون شک مهم ترین و حساس ترین مرحله در فرآیند یادگیری محسوب میشه. اگه درسی رو هنگام تدریس معلمتون به خوبی یاد بگیرید، نیازی نیست برای یادگیری دوباره اون درس زمانی در نظر بگیرید و می تونید زمان خودتون رو به حل تمرین های بیشتر و تست زنی از اون درس اختصاص بدید. اما در نقطه مقابل، اگه درس رو سر کلاس و با تدریس معلم یاد نگیرید، مجبورید زمان بیشتری رو در منزل برای یادگیری همون مبحث در نظر بگیرید و این در حالیه که این بار معلم ندارید و باید خودتون از پس مباحث جدید بربیایید و اگه سوالی براتون پیش بیاد، کارتون سخت تر هم میشه.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.