مقالات لیدرشیپ و رهبری 

رهبری فرایندی است که فرد می‌کوشد با ایجاد انگیزه و ارتباطی موثر، دستیابی به اهداف سازمانی را تسهیل و کارکنان را به انجام وظایفشان ترغیب کند.عده ای، رهبری را بخشی از وظایف مدیریت می‌دانند و عده‌ای دیگر مفهوم وسیع‌تری برای رهبری در نظر دارند. هر مدیری الزاما یک رهبر موفق نیست و هر رهبری مدیر نیست! در این بخش با اصول لیدرشیپ و رهبری آشنا خواهید شد.

مهارت های رهبری

اصول لیدرشیپ | مهارت‌های رهبری + ویدیو

همه‌ی ما تا حدی با رهبری آشنا هستیم ولی موضوع مورد اهمیت این است که چگونه رهبری تاثیرگذار و موفق باشیم؟ رهبران موفق دنیا دارای چه ویژگی‌هایی هستند؟ در این مقاله با اصول رهبری و همینطور ویژگی رهبران موفق آشنا خواهید شد. همچنین لازم به ذکر است که دوره لیدرشیپ می‌تواند در فراگیری مفهوم رهبری ( لیدرشیپ ) کمک بسیار زیادی کند. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

چگونه با همکاران بد برخورد کنیم

چگونه با همکاران بد برخورد کنیم | ۳ راهکار اساسی

تقریبا همه ما در طول مدت کاری خود در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با همکاران یا کارمندانی مواجه شده‌ایم که به اصطلاح همکار بد یا کارمند بد هستند. به همین دلیل راهکارهایی برای چگونگی برخورد با پرسنلی که وظایف سازمانی خود را به درستی انجام نمی‌دهند را به شما گوشزد خواهیم کرد. در همین زمینه دوره رهبری و لیدرشیپ نیز بسیار مفید خواهد بود. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

سرمایه روانشناختی

۴ مولفه مهم سرمایه روانشناختی و تاثیر آنها در رفتار سازمانی

مفهوم سرمایه روانشناختی به شدت با افزایش سلامت روانی و میزان رضایت از زندگی و کار مرتبط است. سرمایه روانشناختی غالباً به عنوان "وضعیت مثبت روانی فرد" تعریف می‌شود که به عبارت ساده، به معنی ترکیبی از منابع روانشناختی است که شخص می‌تواند از آن‌ها استفاده کند و برای کمک و دستیابی به چیزهایی که می‌خواهد آن‌ها را به کار برد.

ادامه مطلب

تفاوت‌های رهبری و مدیریت

5 تفاوت رهبری و مدیریت + ویدیو

مدیریت ، به کارگیری علم و هنر در هماهنگی و هدایت منابع مالی یا انسانی و یا هردو، در رسیدن به هدف با حداکثر کارایی است. به زبان ساده و قابل درک برای عموم، رهبری به معنای تاثیرگذاشتن روی دیگران، نفوذ کردن در قلب دیگران و همراه ساختن آنان در جهت اهدافی خاص می‌باشد. در عمیق سازی اصول رهبری و مدیریت دوره رهبری بسیار تاثیر گذار میباشد.

ادامه مطلب

رهبری تحول آفرین چیست

رهبری تحول آفرین چیست؟ | از سبک‌های رهبری

رهبری تحول آفرین یک سبک رهبری است که در آن رهبران کارمندان را تشویق می‌کنند و به آن‌ها الهام و انگیزه می‌دهند تا نوآوری ایجاد کرده و تغییراتی ایجاد کنند که به رشد و شکل گیری موفقیت آینده شرکت کمک نمایند. این امر از طریق ایجاد احساس قوی فرهنگ شرکتی، مالکیت کارکنان و استقلال در محل کار محقق می‌شود. دوره رهبری در فراگیری مفهوم لیدرشیپ و رهبری کمک شایانی می‌نماید.

ادامه مطلب

دلایل عدم انجام وظایف توسط کارمندان چیست؟

9 دلیل برای عدم انجام وظایف توسط کارمندان | ویدیو

در مشاغل امروز، عملکرد ضعیف کارمندان به یک مشکل فزاینده و موضوع رایج در جلسات هیئت مدیره تبدیل شده است. سوالی که پیش می‌آید این است که دلایل عدم انجام وظایف توسط کارمندان چیست؟ در ادامه‌ی این مقاله با 9 دلیل رایج عدم انجام وظایف توسط کارمندان به همراه پیشنهادهایی برای مدیران جهت بهبود عملکرد آن‌ها، آشنا خواهید شد. همچنین لازم به ذکر است که برای فراگیری اصول رهبری دوره رهبری و لیدرشیپ کمک بسیار زیادی می‌کند. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

کوچینگ چیست

کوچینگ چیست؟ | ۶ مورد از اصلی‌ترین انواع کوچینگ

کوچینگ (Coaching) در زبان فارسی نوعی هدایت‌گری، رهبری و مربیگری تعریف می‌شود. کوچینگ فرایندی است که برای کمک به بهبود رفتار، شناخت، عملکرد، تصمیم‌گیری و کارایی کلی تیم یا سازمان طراحی شده است. در تجارت، کوچینگ به طور معمول بر توسعه سازمانی متمرکز است، یعنی کارایی بیشتر کسب و کارها. با این حال سایر اشکال کوچینگ در محیط کار قابل استفاده است از جمله کوچینگ زندگی (چگونه زندگی شادتر و موثرتری داشته باشیم) و کوچینگ شغلی (تکنیک‌هایی برای پیشرفت حرفه‌ای یک فرد). در زمینه یادگیری کوچینگ دوره لیدرشیپ کمک بسیاری میکند.

ادامه مطلب

رهبری و انگیزه بخشی به کارکنان

۱۰ راهکار رهبران موفق در انگیزه بخشی به کارمندان

برخی عوامل اصلی انگیزشی وجود دارد که تیم شما را پر انرژی‌تر می کند. زیرا شما تیمی می‌خواهید که هیچ کس و هیچ چیز نتواند جلوی پیشرفت آن را بگیرد. همچنین ٰدر همین زمینه شرکت در دوره رهبری و لیدرشیپ برای فراگیری مفهوم رهبری پیشنهاد می‌گردد.

ادامه مطلب

رهبری و تقویت مهارتها

17 راه برای تقویت مهارت‌های رهبری خود

ما اغلب می‌شنویم که برخی از افراد از همان ابتدا به عنوان یک رهبر متولد شده‌اند. در حالی که برخی افراد ممکن است تمایلات طبیعی برای رهبری دیگران داشته باشند اما باید این را در نظر داشته باشید رهبری مهارتی است که شما می‌توانید آن را پرورش و توسعه دهید. اگر چه آنچه که یک رهبر بزرگ را تعریف می‌کند، امروزه به سرعت در حال تغییر است.
در زندگی کاری خودم، سعی می‌کنم روی هفده حوزه از توسعه رهبری تمرکز کنم. من اینها را به بهترین تجارب در نقش خود به عنوان یک رهبر و یک مربی تبدیل کرده‌ام. دوره رهبری و لیدرشیپ در درک هرچه عمیق‌تر کسب مهارتهای رهبری کمک کننده است.

ادامه مطلب

رهبری سازمانی و ارتباط درون سازمانی

نگاهی بر رهبری سازمانی و ارتباط درون سازمانی + ویدیو

در مفهوم رهبری سازمانی ، رهبر در راس سازمان در جایگاهی میباشد که در کنار اینکه از طریق اخذ تصمیماتش بر سیستم سازمان تاثیرات بسیاری می‌گذارد، با رفتارهایش این تاثیرات را نمایان میکند. بنابراین تاکید شده است که رهبر باید به ارتباط درون سازمانی توجه لازم را داشته باشد. در همین راستا برای درک عمیق مفهوم رهبری سازمانی دوره رهبری کمک شایانی میکند. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

رهبری استراتژیک چیست؟

رهبری استراتژیک چیست؟ | از سبک‌های رهبری

"ما نمی‌توانیم مشکلات را با استفاده از همان نوع تفکری که هنگام ایجاد آنها استفاده کردیم، حل کنیم" (آلبرت اینشتین)

نقل قول فوق توسط آلبرت انیشتین کاملاً نیاز استراتژی و اصل رهبری استراتژیک را بیان می‌کند. برای حل مشکلات و حرکت به جلو، افراد باید دنیایشان را با بینش و بینایی تازه‌ای تفسیر کنند. اگرچه آسان است فکر کنیم که اکثر رهبران با یک استراتژی پیش می‌روند، اما اغلب ایده چارچوب رهبری استراتژیک به عنوان داشتن یک برنامه عملی اشتباه درک می‌شود. این سبک رهبری چیزی فراتر از یک ایده در مورد چگونگی اجرای برخی سیاست‌ها یا فرایندها است. دوره رهبری و لیدرشیپ در زمینه فراگیری مفهوم رهبری و لیدرشیپ کمک شایانی میکند.

ادامه مطلب

11 روش برای بهبود عملکرد کارآمدی سازمانی

کارآمدی سازمانی | 11 روش برای بهبود عملکرد آن

چگونه می‌توانیم عملکرد کسب و کار را بهبود بخشیم؟ طبیعی است زمانیکه سیستم رهبری موثر عمل کند، کارآمدی سازمانی نیز بهبود می‌یابد. در ادامه با روش‌های بهبود عملکرد سازمانی آشنا خواهید شد. در فراگیری و عمیق سازی مفهوم و اصول رهبری دوره رهبری پیشنهاد می‌گردد.

ادامه مطلب

رهبری خدمتگزار چیست

رهبری خدمتگزار چیست؟ | از سبک‌های رهبری

رهبری خدمتگزار یک فلسفه رهبری است که بر این باور بنا شده است که موثرترین رهبران پیش از آنکه قدرت را بدست بگیرند یا کنترل را در دست بگیرند، برای خدمت به دیگران تلاش می‌کنند. برای درک عمیق‌تر مفهوم رهبری و پیاده سازی آن، دوره رهبری پیشنهاد می‌شود.

ادامه مطلب

ویژگی های رهبر کاریزماتیک در سازمان

4 ویژگی رهبری کاریزماتیک در سازمان‌ها

سبک رهبری کاریزماتیک متکی به جذابیت و متقاعد کنندگی رهبران می‌باشد. رهبران کاریزماتیک توسط اعتقادات و تعهد به خود به سمت هدفشان هدایت می‌شوند. رهبران کاریزماتیک نیز گاهی رهبران تحول‌آفرین نامیده می‌شوند، زیرا شباهت‌های زیادی با رهبران تحول آفرین دارند. تفاوت اصلی آن‌ها بر روی تمرکز و مخاطب است. دوره رهبری را جهت فراگیری مفهوم رهبری و لیدرشیپ پیشنهاد می‌کنیم.

ادامه مطلب

تفکر سیستمی چیست و چه کاربردی دارد؟

تفکر سیستمی چیست و چه کاربردی دارد؟

تفکر سیستمی راهی به سوی موفقیت است زیرا باعث می‌شود شما ذهن خود را به سوی مسائل بزرگتر باز کنید و فراتر فکر کنید و در نتیجه راه حل‌هایی فراتر از سطح فکر بسیاری از انسان‌های دیگر بیابید.
وقتی بتوانید فراتر از انسان‌های دیگر فکر کنید پیشرفت‌ها و موفقیت‌های شما نیز بسیار فراتر از افراد عادی خواهد بود. سیستمی فکر کنید تا به کسب و کار عالی و ذهنی قدرتمندتر دست یابید. در همین رابطه دوره رهبری و لیدرشیپ اسطوره‌های زندگی و سازمان بسیار کمک کننده است.

ادامه مطلب

نیاز رهبر در کسب و کارهای نوپا

3 مورد از دلایل نیاز رهبر در کسب و کارهای نوپا

نقش رهبری در راه‌اندازی کسب و کار جدید چیست؟ و چرا رهبری سازمان در شروع کار حائز اهمیت است؟ رهبری کسب و کار جدید و نوپا تماما ًدر مورد درک نقاط بحرانی عملکرد کسب‌وکار شما است. دوره رهبری ( اسطوره ها ) در این زمینه به شما کمک بسیار زیادی می‌کند. با ما در این مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب

رهبری اخلاقی چیست

رهبری اخلاقی چیست؟ | ۵ راه تبدیل شدن به رهبر اخلاقی

رهبر ، طبق تعریف، کسی است که راهنما باشد، که راه را با مثال نشان دهد. یک رهبر اگر می‌خواهد کارآمد باشد، باید توانایی ترغیب دیگران را داشته باشد. اگر ترغیبی وجود نداشته باشد، رهبری نیز وجود ندارد. دوره لیدرشیپ در زمینه رهبری و لیدرشیپ کمک شایانی به شما می‌کند.

ادامه مطلب

اهمیت هوش هیجانی در رهبری

اهمیت هوش هیجانی در رهبری + ویدیو

مهارت‌های تحلیلی، تجربه و نگرش همه ویژگی‌هایی هستند که اغلب مدیران اجرایی و رهبران سازمانی آن‌ها را دارا می‌باشند، با این حال یک کیفیت در اغلب مدیران موفق نادیده گرفته می‌شود که شاید مهم‌ترین ویژگی باشد و آن هوش هیجانی است. در ادامه با اهمیت هوش هیجانی در رهبری آشنا خواهید شد. شایان ذکر است که دوره رهبری و لیدرشیپ در فراگیری مفهوم رهبری و لیدرشیپ بسیار کمک کننده میباشد.

ادامه مطلب

رهبری قابل اعتماد

رهبری قابل اعتماد چیست؟ | ۷ ویژگی اساسی

همانطور که نویسنده مشهور مدیریت جان سی ماکسول اظهار داشت، "یک رهبر کسی است که راه را بلد باشد،  راه را برود و راه را نشان دهد." رئیس جمهور جان کوینسی آدامز یک بار گفت، " اگر اقدامات شما به دیگران این انگیزه را می دهد که رویای بیشتری ببینند، بیشتر بدانند، کارهای بیشتری انجام دهند، شما یک رهبر هستید." توصیفات مشابه بسیاری درباره رهبران وجود دارد. همه آنها را می‌توان در یک عبارت ساده خلاصه کرد: رهبر کسی است که دیگران را راهنمایی می‌کند و برای تأثیر بیشتر بر دیگران کار می‌کند. برای درک مفهوم لیدرشیپ و رهبری دوره رهبری به شما کمک خواهد کرد.

ادامه مطلب

انعطاف پذیری در رهبری

۶ راهکار مهم در بهبود انعطاف پذیری در رهبری+ویدیو

رهبران انعطاف پذیر کسانی هستند که می‌توانند در پاسخ به شرایط نامشخص یا غیرقابل پیش بینی، سبک یا رویکرد خود را به بهترین شکل رهبری تغییر دهند. علاوه بر این، رهبران انعطاف پذیر می‌توانند در صورت بروز با تغییرات سازگار شوند. برای فراگیری اصول لیدرشیپ و رهبری دوره رهبری نیز بسیار کمک کننده است.

ادامه مطلب

۶ سبک رهبری عاطفی

۶ سبک‌ رهبری عاطفی کدام اند؟

رهبری فرایندی برای ایجاد انگیزه در افراد و بسیج منابع برای تحقق اهداف مشترک است. رهبران مسیر را برای رسیدن به هدف هدایت می‌كنند و گروه را به اهداف خود در طول مسیر می‌رسانند. رهبر ممکن است اختیار رسمی داشته باشد یا نداشته باشد. طبق نظریه صفات رهبری ، برخی از صفات در ایجاد رهبران نقش حیاتی دارند مانند هوش، سازگاری، برونگرایی، وظیفه شناسی، تجربه گرایی و خودکارآمدی عمومی. برای عمیق سازی مفهوم رهبری دوره رهبری پیشنهاد می‌شود.

ادامه مطلب

اشتباهات رایج در مدیریت و رهبری

۱۴ خطای رایج در رهبری و مدیریت سازمان

رهبر و یا مدیر بودن با یکسری مسئولیت‌ها همراه است، از جمله رسیدگی به مسائل مربوط به محل کار. شما معمولاً به عنوان مسئول بسیار مورد انتظار دیگران هستید و مدیریت یک تیم می‌تواند باعث ایجاد استرس در شما شود. لازم به ذکر است که دوره رهبری و لیدرشیپ کمک شایانی در زمینه رهبری به شما می‌کند.
در اینجا چندین اشتباهات رایج در رهبری وجود دارد که بسیاری از رهبران با آنها دست به گریبانند.

ادامه مطلب

رهبری مبتنی بر نقاط قوت چیست

رهبری مبتنی بر نقاط قوت چیست؟

تحقیقات و شواهد نشان می‌دهد که رهبری مبتنی بر نقاط قوت به رهبران و افرادی را که از آنها پیروی می‌کنند قدرت می‌بخشد و فرهنگ‌های سالم و مثبت محیط کار را پرورش می‌دهد. همچنین دوره لیدرشیپ و رهبری را برای فراگیری رهبری و لیدرشیپ پیشنهاد میکنیم. در این مقاله با رهبری مبتنی بر نقاط قوت آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

عکس کاور مقاله بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ چیست؟ | بیزینس کوچ چه وظایفی دارد؟

آیا کسب و کار شما تازه شروع به کار کرده است و نیاز به کمک دارد تا در مسیر درست حرکت کند؟ آیا شما نیاز دارید نام تجاری‌تان را تثبیت کنید؟ آیا نیاز به یک دوره رهبری جامع برای فراگیری اصول رهبری دارید؟ یک بیزینس کوچینگ (Business Coaching) یا کوچینگ کسب و کار به عنوان یک راهنما به شما کمک می‌کند تا رشد و موفقیت بی‌سابقه‌ای را تجربه کنید و کار و حرفه‌تان را به دیگران معرفی کنید

ادامه مطلب

مقاله 15 ویژگی شخصیتی مهم رهبران تاثیر گذار

15 ویژگی شخصیتی مهم رهبران تاثیرگذار

رهبر انسان گرا کسی است که ویژگی های رهبری که باعث میشود تاثیرگذارانه تر با افراد ارتباط برقرار کند را میپذیرد. اگر شما در مقام رهبری قرار دارید و میخواهید موفق شوید، زمان آن رسیده است که این ویژگی های رهبری انسان گرایانه را بسازید. با این لیست شروع کرده و قسمت هایی که نیاز به بهبود دارند را تشخیص بدهید. سپس، اقداماتی روزانه برای بهتر شدن را شروع کنید، برای آزادی، شرافت، شور بیشتر یا هر قسمت دیگر برای کارتان.
در حالیکه ممکن است زمان ببرد، با تمرکز روی تبدیل شدن به رهبری انسان گرا، شما در رهبری افراد اطرافتان تاثیرگذارتر خواهید شد.

ادامه مطلب

رهبری و کرونا

کرونا رهبری را ، رهبری کرد

نامرئی نمایان شد. رهبران ارشد از طریق ویدئو و به فراوانی قابل دسترسی شدند که قبلا دیده نشده بود. کارمندان رهبران ارشد را دیدند که در خانه هایشان در حال مدیریت اضطراب ها و بیماری های خودشان بوده و از خانواده هایشان نگه داری میکردند. همان تیم های ارشدی که یک سال پیش به نظر میامد فقط شیفته ی بازده ی سهامداری یا نظارت بیش از حد بر نیروی کار بوده اند، حال ناگهان اجازه داشتند خود اصلیشان باشند. انسانیت، دلسوزی و همدردیشان نمایان شد. رهبران ارشد خودشان هم دچار بلاتکلیفی و شک شدند، اما باید اطمینان خاطر هم برای نیروی کارشان فراهم میکردند

ادامه مطلب

رهبری بحران

رهبری بحران چیست؟ | شش استراتژی رهبری بحران

چه رویدادهای طبیعی، چه قیام‌های سیاسی و یا رفتار ناشایست کارمندان، رایج است که سازمان‌ها با بحران روبه رو شوند. این بحران‌ها می‌توانند سود و اعتبار یک کمپانی را تحت تاثیر قرار داده و هدایت درست این چالش‌ها را مهم می‌کند.
اجرای رهبری بحران باعث میشود سازمان ها اعتماد عمومی را حفظ کرده و حوادث اینده را درست مدیریت کنند.

در این مقاله، ما رهبری بحران را توضیح داده، در مورد اهمیت آن بحث کرده و اجزایی که بخشی از یک استراتژی تاثیرگذار است را تشخیص می‌دهیم.

ادامه مطلب

مقاله اکت در محل کار

چگونه در محیط کار به کارمندانم و عملکرد بهترشان کمک کنم؟

درمان پذیرش و تعهد یا همان اکت، یک مداخله ی روانشناختی یا رفتار درمانی است. اکت افراد را برای خودآگاهی و پذیرش تشویق میکند. انعطاف روانی و تغییر در رفتار را نیز شروع میکند. اکت باعث میشود افراد شرایطی را که ممکن است برایشان اجتناب ناپذیر باشد را بپذیرند. اما میتوانند از رنج بردن از آن شرایط توسط رویکردی مثبت اجتناب کنند. بنابراین، اکت به افراد کمک میکند درک کنند این رنج ها بخشی از زندگی هستند. اما به جای سرزنش کردن آن موقعیت، میتوانند از روش های مختلفی استفاده کنند تا با آنها با روشی مثبت مقابله کنند.

ادامه مطلب

مقاله رهبری و اکت

مهارت رهبری در زمان های بحرانی

من معتقدم که مهارت انعطاف روانی پتانسیل حمایت از رهبران را نه تنها در هدایت نقش پیچیده شان بلکه قابلیت حمایت آنها را در تمام جوانب زندگیشان دارد. از طریق پرورش انعطاف روانی رهبران میتوانند:

ادامه مطلب

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.