مقالات فروش و کسب و کار

 امروزه با رشد تکنولوژی، شاهد روش‌های جدید در مدیریت کسب و کارها و همچنین فرصت‌های جذاب‌تر برای ایجاد درآمد هستیم. سرعت تغییرات در این زمینه بالاست و اگر کسی برای آموزش و رشد خود در زمینه فروش وقتی را اختصاص ندهد،  احتمالا در آینده ای نزدیک از رقبایش عقب خواهد ماند.

انواع روش های بازاریابی

7 مورد از روش های بازاریابی | ویدیو + عکس

استراتژی یا روش های بازاریابی توسط شرکت‌های مختلف برای همکاری با مصرف کنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای آگاهی از ویژگی‌ها و مزایای محصولات شرکت از روش های بازاریابی استفاده می‌شود و آموزش‌های بازاریابی به فروشنده‌ها داده می‌شود. آموزش‌های بازاریابی اساسا بر تشویق افراد برای خرید محصولات شرکت و خدمات خاص متمرکز شده است.

ادامه مطلب

وظایف مدیر فروش چگونه است

وظایف مدیر فروش چیست ؟ | مدیر فروش کیست؟

مدیر فروش یا مدیر بازاریابی؟ وظایف مدیر فروش چیست؟  مدیران فروش بر روی فروش چه تاثیری داردند؟ با حضور فروشنده‌های خوب آیا نیازی به آن‌ها می‌باشد؟ اگر مدیر فروشی خوب باشد نیازی به فروشنده می‌باشد؟

ادامه مطلب

10  راز موفقیت در کسب و کار چیست ؟

10 راز موفقیت در کسب و کار+ویدیو

همه ما می‌دانیم این روزها برای اینکه بتوانید به موفقیت در کسب و کار خود برسید باید قادر باشید آن را گسترش دهید و متناسب با علم روز از روش‌ها‌ی جدید برای رشد و موفقیت در کسب و کارتان استفاده کنید. با وجود بستری مانند اینترنت و شبکه‌های اجتماعی تکنیک‌های بسیار زیادی برای رشد و توسعه کسب و کار در دسترس شما قرار دارد که می‌توانید به کمک آن‌‎ها تجارت خود را بهبود ببخشید.

ادامه مطلب

مشتری مداری

۲۴ روش مهم در مشتری مداری | ۷ برابر درآمد بیشتر

 ارائه خدمات عالی و فوق العاده به مشتریان یا مشتری مداری بیش از آن است که به فروشندگان آموزش دهیم به مشتریان لبخند بزنند. یکی از رکن‌های مشتری مداری این است که با مشتریان به طریقی رفتار کنیم که انتظار دارند با آن ها رفتار شود، به مشتری آنچه را که می‌خواهند ارائه دهیم و چگونگی درخواست محصول و زمانی که آن را می‌خواهند نیز در نظر داشته باشیم. این موضوع واقعا به این حقیقت نزدیک است که عملکرد خوب سازمانی و مهارت‌های انسانی می‌تواند به روابط خوب با مشتریان کمک کند و سبب افزایش رضایت مشتری شود.

ادامه مطلب

چگونه فروش حرفه ای داشته باشیم؟

5 تکنیک فروش حرفه‌ای که باید بدانید!

یکی از خاص‌ترین و پر درآمد‌ترین شغل‌هایی که در دنیا بیشترین اشتغال زایی و درآمد را دارد، بی شک شغل فروشندگی می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی شغل فروش ، این است که بدون هیچ سرمایه‌ای می‌تواند قلب هر کسب و کاری را هدف قرار دهد و درآمد‌های زیادی را نصیب خود نماید.

ادامه مطلب

10 نکته روانشناسی فروش برای فروش بیشتر

10 نکته بی نظیر روانشناسی فروش برای فروش بیشتر

اینکه شما در فروشندگی متخصص هستید یا به تازگی وارد این حرفه شده‌اید و سعی دارید مشتری خود را به دست آورید، فرقی ندارد به هر حال باید بتوانید برای ارتباط با مشتری از درون او آگاه شوید. اگر به هنر روانشناسی فروش تسلط داشته باشید، می‌توانید فروش خود را افزایش دهید. بسیاری از کسانی که در کار بازاریابی و فروش هستند، به افراد موفق در زمینه فروشندگی نگاه می‌کنند و سعی می‌کنند از کلماتی که فکر می‌کنند باعث افزایش فروش آن‌ها می‌شود استفاده کنند. درست است آن‌ها تقلید می‌کنند. اما باید به شما بگویم که این کلمات تقلیدی برای هر نوع فروشی مناسب نیست. نکته این است، اگر شما روانشناسی فروش را درک نکرده باشید و کلمات و جمله‌هایی را به کار ببرید که در آن موقعیت ضروری نیست، در واقع آن کلمات کارایی خود را از دست می‌دهند.

ادامه مطلب

اهمیت هوش هیجانی در فروش چیست ؟

هوش هیجانی در فروش | 5 راهکار موثر برای افزایش فروش

هوش هیجانی یا هوش عاطفی که (EQ) نیز نامیده می‌شود، توانایی آگاه بودن از احساسات خود و احساسات دیگران و مدیریت آن‌ها به روش سازنده و همدلانه است.

ادامه مطلب

10 روش کارآمد برای برقراری ارتباط موثر در میحط کار

10 روش کارآمد برای برقراری ارتباط موثر در محیط کار

امروزه داشتن روابط موثر یکی از عوامل بسیار مهم در حوزه‌ی موفقیت در کسب و کار و همچنین جنبه‌های دیگر زندگی افراد محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با نکات لازم برای ایجاد ارتباط موثر در کسب و کار آشنا سازیم. با ما در ادامه‌ی این مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب

افزایش درامد

چگونه با حداقل سرمایه ، بیشترین پول را به دست آوریم؟

امروزه با افزایش و رشد تکنولوژی، هر روزه شاهد روش‌های جدید ایجاد کسب و کار و همینطور پیرو آن، فرصت‌های جذاب ایجاد درآمد هستیم. سرعت تغییر در کسب وکارها بقدری رو به افزایش می‌باشد که اگر افراد به طور پیوسته برای آموزش و رشد خود فرصت نگذارند قطعا از این شرایط گزار عقب می‌مانند. چه بسا فضاها و فرصت‌هایی که دراین بازه زمانی، فقط با اندکی آموزش و تغییر در الگوی کسب و کار می‌تواند بیزینس‌های پرسود و جذابی را در ذهن ما ایجاد نماید. 

ادامه مطلب

اصول و فنون مذاکره چیست

اصول و فنون مذاکره چیست؟ | ۴ تکنیک مذاکره حرفه‌ای

مذاکره یک بحث راهبردی است که مسأله را به گونه‌ای مطرح حل می‌کند که هر دو طرف آن را قابل قبول می‌دانند. در مذاکره، هر طرف سعی می‌کند طرف دیگر را متقاعد کند که با دیدگاه او موافق باشد. با مذاکره، همه طرف‌های درگیر سعی می‌کنند از مشاجره اجتناب کنند، اما توافق می‌کنند که به نوعی سازش برسند. برای یادگیری تکنیکهای مذاکره حرفه‌ای پیشنهاد میشود دوره اصول و فنون مذاکره را از دست ندهید!

ادامه مطلب

کارآفرین کیست ؟ چگونه فرد کارآفرینی موفق باشیم ؟

کارآفرین کیست؟ | چگونه فرد کارآفرینی باشیم؟

در دنیای متمدن امروز پیشرفت اقتصادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به گونه‌ای که تمام جنبه‌های زندگی فردی و اجتماعی افراد یک جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. روز به روز به تعداد افرادی که می‌خواهند برای خود کسب و کاری راه اندازی کنند و با ایده‌های خود به سودآوری برسند اضافه می‌شود و تعداد کمتری از افراد جامعه می‌خواهند به زندگی کارمندی قناعت کنند. اینجاست که بحث کارآفرینی مطرح می‌شود. کارآفرین بودن که زمانی برای خیلی از مردم روزی رویایی بیش نبود اکنون به هدفی قابل دسترس تبدیل شده است. زیرا با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین وجود بستری هم‌چون اینترنت دیگر محدودیتی برای کارآفرینی وجود ندارد و هر کسی متناسب با میزان توانایی‌های خود قادر است کسب و کار مورد علاقه خود را راه اندازی کرده و تبدیل به یک کارآفرین موفق شود.

ادامه مطلب

چگونه در شرایط رکود بفروشیم؟

8 راهکار کاربردی برای افزایش فروش در شرایط رکود

اینکه در شرایط رکود مشتری دچار ترس شود و از هزینه کردن امتناع کند، امری طبیعی‌ست. اما اگر شما یک فروشنده‌ی حرفه‌ای باشید، در این شرایط نیز برگ برنده در دستان شما خواهد بود. تنها کافی است در ادامه با راهکارهای فروش در شرایط رکود آشنا شوید.

ادامه مطلب

روانشناسی فروش ؛ ترس از فروش

6 تکنیک مهم و کاربردی در مدیریت فروش

روانشناسی ترس از عدم فروش قدمت چندان زیادی ندارد هر چند ترس، ریشه‌ای کامل قدیمی دارد ولی شناخت روانشناسی و مدیریت فروش از ابزارهای مهم فروش محسوب می‌شود چرا که این ترس به سن، جنسیت و یا سابقه و قدمت افراد در فروش ارتباطی ندارد خواه شما از تازه واردان به این حرفه باشید خواه سالیان زیادی باشد که در امر فروش مشغول باشید، ترس را تجربه خواهید کرد.

ادامه مطلب

10 راهکار طلایی برای ایجاد اعتماد در مشتری

10 راهکار طلایی برای ایجاد اعتماد در مشتری+ویدیو

 چگونه می‌توانید اعتماد مشتری خود را جلب کنید؟ با اساسی‌ترین راهکارهای ایجاد اعتماد در مشتری آشنا هستید؟
قبل از اینکه مشتریان از شما خرید کنند، باید بتوانند به شما اعتماد کنند و ایجاد احساس اعتماد در مشتری لازمه‌ی خرید مشتریان از شماست. در ادامه با 10 راهکار طلایی برای ایجاد اعتماد در مشتری ، آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

افزایش درآمد

۴ راهکار تاثیرگذار در افزایش درآمد

قبل از هر چیزی باید از خودمان یک سوال بپرسیم؛
کسب درآمد مشکلتر است یا نگهداری و مدیریت درآمد؟
گاهی اوقات احتمال اینکه انسان، به طور تصادفی از طریق ارث، جایزه، قرعه کشی و... به پول زیادی برسد هم هست. ولی واقعا چند درصد این افراد بعد از گذشت چند سال آن پول را نگه داشته و توانسته اند آن را چند برابر کنند؟ تقریبا درصد بسیار زیادی، تمام آن پول را از دست خواهند داد. دلیل هم کاملا واضح است؛

آماده نبودن فرد برای نگهداری و مدیریت این پول.

ادامه مطلب

فروش

صبر ، از مهارت‌های فروش حرفه‌ای است !

یکی از مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین مهارت‌های فروش حرفه‌ای ، صبر است. صبر اگر عاقلانه به کار گرفته شود، موثرترین ابزار در بستن معاملات است. در صورتی که صبور نباشید، در فروش موفق نخواهید بود.
به یاد داشته باشید:
همه فروشندگان موفق، با شناختی که از مهارت‌های فروش حرفه‌ای دارند، می‌دانند که چه زمانی و از همه مهم‌تر چگونه صبر داشته باشند.

ادامه مطلب

استراتژی قیمت گذاری محصولات

۳ استراتژی قیمت گذاری | چگونه محصول خود را قیمت گذاری کنیم؟

روس‌ها ضرب المثل مشهوری دارند که می‌گوید هر بازاری ۲ نادان دارد، اولی آن شخصی است که قیمت خیلی پایینی برای محصولش تعیین می‌کند و دومی شخصی است که قیمت را خیلی بالا می‌گذارد. اما سوال اینجاست: قیمت درست چیست؟ آیا بازاریابی، برای این موضوع استراتژی در نظر گرفته است؟

ادامه مطلب

15 روش بهینه سازی فرآیند کسب و کار

15 روش کاربردی در بهینه‌سازی فرآیند کسب و کار

آیا با روش‌های بهینه‌سازی فرآیند کسب‌ و‌ کارتان آشنا هستید؟ فرهنگ یا فلسفه کسب‌ و‌ کار شما کلید نهایی کارآمدی و موفقیت شما است، عنصری است که به بهینه سازی کسب‌ و‌ کار شما کمک می‌کند. همچنین موجب فعال یا غیر فعال شدن شما در کسب و کارتان می‌شود.

ادامه مطلب

سلف برندینگ یا پرسونال برندینگ چیست؟

پرسنال برندینگ یا سلف برندینگ چیست؟ + ویدیو

 اگر شخصی نام شما یا برند شما را بشنود، دوست دارید چه تصویری در ذهن او شکل بگیرد؟ قطعا تصویری متناسب با شخصیت و اهداف شما یا چشم اندازهای سازمان مدنظر شماست. در این صورت شما نیاز به ایجاد پرسونال برندیگ یا سلف برندینگ هستید. پیشنهاد ما به شما شرکت در کارگاه سلف برندینگ علی میرصادقی می‌باشد.

ادامه مطلب

چگونگی مدیریت ارتباط با مشتری

اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری | CRM چیست؟

نمی‌توانید مشتری جذب کنید؟ آیا در ارتباط با مشتری ضعف دارید؟ آیا نمی‌توانید مشتری خود را بفهمید و یا درک کنید؟ تاثیر زبان بدن در امر فروش را می‌دانید؟ آیا بر ظرافت لحن خود مسلط هستید؟ اگر می‌خواهید در مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) فرد موفقی باشید باید به یادگیری راهکار‌ اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) بسیار اهمیت دهید.

ادامه مطلب

هوش مالی

هوش مالی چیست؟ | رابطه هوش مالی و فروش حرفه‌ای

هوش مالی در کمال سادگی خود، بسیار مشکل است. چراکه همین کار به نسبت ساده از عهده بسیاری خارج است.
زمانی خرید مسکن، پس‌انداز کردن، خرید سکه و طلا از مهم‌ترین و بهترین راه‌های کسب ثروت و رایج‌ترین روش هوش مالی بود. ولی آیا تابحال همین سکه و طلا باعث از بین رفتن بخشی از پول سرمایه گذار شده است؟!

ادامه مطلب

فروش برای وکلا

چرا باید وکلا دوره فروش بگذرانند؟ | ۴ نکته فروش برای وکلا

حتی وکلا هم به شدّت نیاز دارند که دوره فروش را بگذرانند، جمله‌ای عجیب ولی بسیار به واقعیت نزدیک است. هرگاه صحبت از فروش می‌شود، این تصور ایجاد می‌گردد که باید در این میان کالایی ردّ و بدل شود. امّا نکته همینجاست!!! معنی واقعی فروش چیست؟ 

ادامه مطلب

همدلی با مشتری

اهمیت همدلی با مشتری در فروش حرفه ای + ویدیو

همدلی یعنی توانایی فهمیدن و حس کردن تجربه‌های دیگری از دیدگاه و چشم انداز او. در این مورد باید خود را جای دیگران بگذاریم و شرایط را از دریچه‌ی چشم آنان ببینیم.
به چه چیزی فکر می‌کنند؟
چه احساسی دارند؟
چرا درگیر این افکار و احساسات هستند؟

ادامه مطلب

چگونه به درآمدبالاتری برسیم

چگونه به درآمد بالاتری برسیم

جویندگان ثروت و پول تاکنون صد‌ها جمله، مقاله، داستان و حتی کتاب در خصوص چگونگی کسب ثروت و رسیدن به درآمد بالا دیده و خوانده‌اند!

ادامه مطلب

کسب وکار

کسب و کار شما به خدمات مشاوره ای نیاز ندارد!

 کسب و کار شما به خدمات مشاوره‌ای نیاز ندارد!!! اگر شما: 

ادامه مطلب

۱۲ راهکار برای مذاکره‌ی حرفه‌ای در فروش

12 راهکار برای مذاکره‌ی حرفه‌ای در فروش

مذاکرات فروش می‌تواند منبع ترسی برای فروشندگان باشد. اما شما اگر مسلط به راهکارهای مذاکره‌ی حرفه‌ای باشید، بی‌شک برنده خواهید بود. در ادامه با اصلی‌ترین راهکارهای مذاکره در فروش آشنا شوید. برای فراگیری تکنیکهای و اصول مذاکره حرفه‌ای پیشنهاد میشود در دوره اصول و فنون مذاکره شرکت نمایید.

ادامه مطلب

نورومارکتینگ چیست؟

بازاریابی عصبی یا نورومارکتینگ چیست؟

جالب است بدانید مغز انسان به طور طبیعی چهار چیز را به شدت می‌طلبد. غذا، آب، خواب و نیاز جنسی. بقیه مواردی که حس می‌کنید به آن نیاز دارید در اثر پدیده تلقین به وجود می‌آید که حتی عشق نیز می‌تواند جزو این موارد باشد.

ادامه مطلب

چگونه یک مذاکره حرفه‌ای را شروع کنیم؟

مراحل مذاکره | چگونه یک مذاکره حرفه‌ای را شروع کنیم؟

چگونه یک مذاکره حرفه‌ای را شروع کنیم؟ این سوالیست که پیش از آغاز هر مذاکره‌ای در ذهن‌ها نقش میبندد. در تجارت، مانند زندگی مذاکرات به صورت روزانه انجام می‌شود. برخی کوچک هستند و برخی بزرگتر، اما همه آن‌ها مشترکاتی نیز دارند: موقعیت بهینه را برای روبرو شدن با طرف‌های درگیر پیدا کنید. برای فراگیری اصول مذاکره حرفه‌ای پیشنهاد میشود کارگاه اصول و فنون مذاکره را از دست ندهید.

ادامه مطلب

۵ گام برندسازی شخصی

۵ گام اساسی تا ساخت برند شخصی و یا پرسونال برندینگ

برند شخصی شما چیزی است که باعث می‌شود نام شما ماندگارتر شود و همچنین به شما کمک می‌کند تا از هزاران نفر دیگر همانند خودتان متفاوت باشید. در همین رابطه شرکت در کارگاه خودبرندی علی میرصادقی پیشنهاد میگردد.

ادامه مطلب

۷ اشتباه در برندسازی شخصی

7 اشتباهی که در برندسازی شخصی باید از آن‌ها اجتناب کنید!

پرسنال برندینگ در چند سال گذشته محبوبیت‌اش افزایش یافته است و با این محبوبیت، ما همچنین اشتباهاتی را مشاهده می‌کنیم. این موضوع سوالاتی را نیز مطرح می‌کند، چگونه می‌توانید یک برند شخصی ایجاد کنید در حالی که از بزرگترین مشکلات در طول راه اجتناب می‌کنید؟ بیایید در مورد این سوال بحث کنیم.

ادامه مطلب

اهمیت برندسازی شخصی

۳ استراتژی مهم برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ

ایجاد یک برند شخصی می‌تواند مزایای شخصی و حرفه‌ای بی‌شماری را به همراه داشته باشد.
آیا می‌دانید چرا اپرا وینفری امروزه یک نام خانوادگی مشهور و شناخته شده است؟ زیرا او کار بزرگی انجام داده است تا بتواند خود را به عنوان یک رهبر رسانه‌ای جهانی معرفی کند.

ادامه مطلب

اشتباهات رایج در اصول مذاکره حرفه‌ای

9 اشتباه رایج در اصول مذاکره حرفه‌ای + راهکار

همه مدیران موفق باید مذاکره کنند، خواه برای تعیین شرایط یک قرارداد، برای جلب رضایت افراد در یک جلسه یا موافقت با مهلت‌های زمانی با اعضای تیم. برای آموزش تکنیک‌های مذاکره حرفه‌ای ، شرکت در دوره اصول و فنون مذاکره را پیشنهاد میکنیم.

ادامه مطلب

برندسازی شخصی در سوشال مدیا

۶ نکته بینظیر درمورد برندسازی شخصی در شبکه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی به تأثیرگذارترین و مهمترین فضاها تبدیل شده‌اند که برندسازی شخصی در این بستر به راهی عالی برای تبلیغات دیجیتالی و محصولات شما تبدیل شده است این بستر برای شرکت‌ها نیز برای ساختن برند شخصی‌شان ضروری است. پیشنهاد میشود کارگاه خود برندی علی میرصادقی را در این راستا از دست ندهید.

ادامه مطلب

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.