کتاب درس نخون

کتاب درس نخون جدیدترین اثر علی میرصادقی

درس نخون

سلام!
امیدوارم که شما مثل اکثر دانش آموزان و دانشجوهای کشور به خاطر توصیه های مشاوران تحصیلی کشور(مثل خودم) یا به خاطر علاقه پدر و مادرتون یا به خاطر علاقه جامعه درگیر درس خوندن نشده باشید. چون این سبک از زندگی واقعا مسخره ست. اما اگه این شکلی درس می خونید و یا شک دارید که درس خوندن رو ادامه بدید، من با دلایل زیادی در این کتاب به شما ثابت خواهم کرد که بهتره درس نخونید.

اگه کمی به گذشته و تجربیاتتون فکر کنید، حتما مواردی رو با یاد میارید که بعضی کارها رو با شک و تردید و دودلی انجام می دادید. درحالی که واقعا و قلبا نمی دونستید انجام دادن اون کارِ به خصوص درسته و براتون مفیده یا نه. اگه چنین تجربه ای داشته باشید، حتما می دونید که کار کردن و تلاش کردن تو چنین شرایطی تا چه حد سخت و کسل کننده و حتی گاهی عذاب آوره؛ وقتی برای انجام کاری قانع نشده باشیم و هدف از انجام اون رو ندونیم، رغبت زیادی هم برای انجام دادنش نخواهیم داشت. درنتیجه به محض اینکه مشکلاتی سر راهمون قرار بگیره، غر می زنیم، بهونه می گیریم، بی انگیزه می شیم و احتمالا دست از انجام اون کار بر می داریم.

درباره درس خوندن چطور؟؟
تا حالا این سوال براتون پیش اومده که اصلا چرا باید درس بخونیم؟ تا حالا به هدفتون از درس خوندن و مدرسه یا دانشگاه رفتن فکر کردید؟ واقعا هدف و انگیزه مشخص و مهمی دارید؟ یا چون همه بچه های دیگه دارند درس می خونند، احساس می کنید شما هم ملزم به درس خوندن هستید؟ اصلا تا حالا به چراهای زیر فکر کردید؟

  • چرا یکسری از آدم های موفق دنیا از دانشگاه انصراف می دهند؟

  • چرا این همه آدم با سواد بیکار و بی پول داریم؟

  • چرا معمولا کارگرها در ایران درآمد بیشتری از لیسانسه ها دارند؟

  • چرا اکثر فارغ التحصیل های ایرانی بی کار و بی ثمره هستند؟

اگه قراره خوب درس نخونی، اصلا درس نخون ...

درس باید تو رو به انفجار برسونه، تو رو شعله ور کنه؛ مثل جرقه ای فعال، موشکی قدرتمند ...

چرا باید کتاب درس نخون رو بخونیم؟

درس خوندن هم مثل هر کار دیگه ای نیاز به داشتن یک دلیل اساسی و محکم داره. زمانی می تونیم خوب درس بخونیم که انگیزه کافی داشته باشیم. زمانی انگیزه لازم رو خواهیم داشت که هدف و دلیل مشخصی برای کارمون (درس خوندن) داشته باشیم. زمانی هدف خوبی داریم که عوامل شک و تردید رو کنار گذاشته باشیم و مصمم باشیم. کتاب درس نخون نوشته علی میرصادقی هم دقیقا همین کار رو می کنه. این کتاب بی نظیر دلایل بیهوده درس خوندن رو از دانش آموزان می گیره و در عوض دلایل مهم و منطقی تری رو برای درس خوندن و با انگیزه درس خوندن ارائه می کنه.

نویسنده کتاب درس نخون دکتر علی میرصادقی هستند که پیش از این کتاب های زیر رو تالیف کرده بودند:

  • کتاب سیزده (پرفروش ترین رمان ایرانی)

  • کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته (برنده عنوان دومین کتاب خودیاری جهان در سال ۲۰۱۴)

  • کتاب نقطه، سر خط... (برنده عنوان دومین کتاب خودیاری جهان در سال ۲۰۱۳)

  • کتاب چرا نمی ذاری بچه ات درس بخونه (کتاب برگزیده جشنواره رشد آموزش و پرورش)

دکتر علی میرصادقی همچنین تنها مشاور تحصیلی ایرانی عضو SEC (انجمن مشاوران تحصیلی جهانی) هست و در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین مشاور تحصیلی ایران از نگاه مجله Corporate Vision انگلستان انتخاب شده. علی میرصادقی سال ها به عنوان یکی از بهترین مشاورن کنکور و مشاور تعدادی از رتبه های برتر فعالیت داشته. همه این موارد نشان دهنده اینه که ایشون با فضای تحصیلی و بازار کاری در ایران آشنایی خوبی داره. بنابراین سعی کرده تو کتاب درس نخون دانش و تجربه هاش رو به شما دانش آموزان انتقال بده تا بتونید بهتر درباره درس خوندن و چگونه درس خوندن تصمیم بگیرید. به امید اینکه این بار با نگاهی متفاوت به تحصیل در مدرسه و دانشگاه نگاه کنید.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.