مقالات سوالات مشاوره ای

مقالات سوالات مشاوره ای

مقالات تحصیلی مربوط به پرتکرارترین سوالات مشاوره ای دانش آموزان و پاسخ بهترین مشاوران تحصیلی موسسه بارسا. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید پاسخ سوالاتی مانند چرا درس بخوانیم، چرا اهمال کاری می کنیم، چگونه رتبه برتر کنکور شویم و ... را بیابید. هم چنین می توانید سوالات مشاوره ای خود را در قسمت نظرات مقالات از ما بپرسید تا مشاوران ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ دهند.

در امتحانات دی ماه تستی بخونیم یا تشریحی

در امتحانات دی ماه تستی بخونیم یا تشریحی

با نزدیک شدن به ایام امتحانات دی ماه مهم ترین سوالی که برای کنکوری ها پیش میاد اینه که تو این مدت باید دروس رو تستی بخونند یا تشریحی ؟ باید برنامه ریزی خودشون رو بر چه اساسی انجام بدن؟ لازمه فقط تشریحی بخونند تا در امتحانات دی نمرات خوبی بگیرند؟ یا باید دروس رو تستی بخونند و خودشون رو برای آزمون آزمایشی جامع تستی آخر این ماه آماده کنند؟

ادامه مطلب

چرا درس بخوانیم؟

چرا درس بخوانیم؟ | فواید درس خواندن

قبل از این که اصل مطلب را شروع کنیم باید یک چیزی به شما بگویم تا فکر نکنید نمی دانم چه چیزهایی توی مغزتان می گذرد. من هم مثل شما می دانم که کلی پزشک و وکیل و مهندس و کتابدار و روانشناس و فارغ التحصیل کلی رشته های دیگر آس و پاس هستند و بیکار و بی پول هستند. همچنین می دانم که ممکن است پسرخاله شما با مدرک پنجم ابتدایی توی بازار زندگی خوبی برای خودش و خانواده‌ اش ساخته باشد و بنز سوار باشد و در عین حال پسر عمه تان با دکترای فیزیک نظری توی اسنپ کار می کند! همه این ها را می دانم. فلانی که کشاورزی خوانده دارد ساختمان می سازد و بهمانی که پزشکی خوانده توی پمپ بنزین کار می کند. فلان فوتبالیست را هم مثل شما می شناسم که همه درس ها را تجدید شده است. آن بازیگر را هم، آن یکی خواننده و آن شاخ اینستاگرامی را هم می شناسم. این ها را گفتم که وقتی به وسط های این مطلب رسیدید نگویید که نویسنده یک عمر سرش توی کتاب بوده و نمی داند در جامعه چه خبر است. درست به اندازه شما همه این ها را می دانم.

ادامه مطلب

چرا اهمال کاری می کنیم

چرا اهمال کاری می کنیم ؟

چرا کارهامون رو عقب می اندازیم؟ من می خوام از این شنبه شروع کنم به مرور درس هام، از این شنبه می خوام زبان انگلیسی ام رو تقویت کنم، شنبه این هفته میرم باشگاه و... اما این شنبه مهم که قرار زندگی ما رو تغییر بده، هیچ وقت نمی رسه و میافته به یه روز دیگه یا یه شنبه دیگه و این داستان ادامه داره! یا برای خیلی از دانش آموزان پیش اومده که تا می خوان یه کاری مثل درس خوندن ، کتاب خوندن و... رو انجام بدن خوابشون می گیره یا همون لحظه گرسنه شون میشه و مدام میرن تو آشپزخونه یا می شینند پای گوشی و مشغول میشن و کارشون رو از یاد می برند! به نظر شما چرا اهمال کاری می کنیم ؟

ادامه مطلب

بهترین مشاور تحصیلی در تهران

بهترین مشاور تحصیلی در ایران چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

به گزارش ایلنا، این روزها که در فضای خاکستری و پر هیاهوی آموزش کشور، عده ای همدیگر رو مافیای کنکور معرفی می کنند و بر چسب های مختلفی به یکدیگر می زنند تا در این بازار سهم بیشتری کسب کنند و عده ای با جعل عناوین مختلف و جا زدن خودشون به عنوان مشاور تحصیلی با سوء استفاده از استرس خانواده ها و دانش آموزان، پول های کثیفی به جیب می زنند، رفتیم سراغ فردی که بیش از 25 عنوان کتاب روانشناسی – تحصیلی تالیف کرده؛ علی میرصادقی .  روانشناسی که این روزها درفضای مجازی و صدا و سیما زیاد درباره او می شنویم؛ کسی که حالا با تجربه های بین المللی که دارد، می تواند بهترین توصیه ها را به دانش آموزان و داوطلبین کنکور بکند. تعدادی از سوالات این روزهای شما را با ایشان در میان می گذاریم.

ادامه مطلب

چگونه رتبه برتر کنکور شویم

چگونه رتبه برتر کنکور شویم ؟

به دست آوردن رتبه برتر کنکور هدفی است که اگر در طول مسیرتان نظم و برنامه ریزی مناسبی داشته باشید و با جدیت برای آن تلاش کنید، کاملا قابل دسترسی است. اما دستیابی به این هدف مشروط بر این است که با گذشت زمان، انگیزه و اشتیاق اولیه خود را از دست ندهید و مشکلات، دلسرد شدن ها و خستگی هایی که در طول سال برایتان به وجود می آید را کنترل کنید.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.