سایر مقالات

مقالات این بخش هر کدام به موضوعی مهم ، در زمینه های مختلف می پدازند. امیدواریم که خواندن این مقالات نیز به شما کمک کند و میزان آگاهی و اطلاعات شما افزایش یابد.

بیش فعالی

13 نکته تربیتی برای کودکان بیش فعال

اختلال نقص توجه یا بیش فعالی (ADHD) نوعی اختلال است که با تحرک زیاد و توجه کم در کودکان بروز می‌یابد. انرژی و تحرک زیاد کودکان بیش فعال مشکلاتی را برای کودک، والدین و اولیای مدرسه ایجاد می‌کند. کودکان بیش فعال معمولاً همه‌ی انرژی خود را صرف جنب‌وجوش می‌کنند؛ تا جایی که دیگر توان و زمانی برای کارهای دیگر مانند یادگیری، انجام تکالیف مدرسه و... ندارند. از طرفی، نقص توجه نیز در برخی از کودکان بیش فعال دیده می‌شود؛ پس اگر به‌موقع درمان نشوند، ممکن است به سمت ترک تحصیل و رفتار‌های ضد اجتماعی کشیده شوند. از این ‌رو، لازم است بعد از تشخیص و شناسایی نشانه‌های بیش فعالی، برای درمان کودک بیش فعال، اقدام کرد تا از بروز پیامدها و عواقب بعدی آن در دوره‌های نوجوانی و جوانی پیشگیری کرد.

ادامه مطلب

مزایا و معایب دورکاری

مزایا و معایب دورکاری چیست ؟

دورکاری سابقه‌ای بالغ بر 50 سال دارد و در کلان شهرها و شهرهای بزرگ نسخه‌ای نجات دهنده در خصوص معضلات ترافیک‌، آلودگی هوا‌، آلودگی صوتی‌، کمبود زمان‌، و ... خواهد بود.
در همین راستا و بر اساس آماری از GlobalWorkplaceAnalytics.com تا پایان سال 2016‌، بیش از 25 درصد نیروی کار ایالات متحده آمریکا‌، به صورت دورکاری مشغول به انجام وظایف خود هستند و این رقم بدون آمار افراد خود اشتغال از سال 2005 تا کنون دو برابر افزایش داشته است.

ادامه مطلب

اختلال اوتیسم

چقدر اوتیسم را می شناسید

اصطلاح « اوتیسم » به افرادی گفته می‌شود که در آنها مجموعه‌ای از اختلالات رشدی وابسته به سیستم اعصاب مرکزی دیده می‌شود. این اختلالات مغزی روی توانایی فرد برای برقراری ارتباط با دیگران تأثیر می‌گذارد و نحوۀ ارتباط با دیگران و پاسخ‌‌های فرد به محیط بیرون را تحت‌ تأثیر قرار می‌‌دهد.

ادامه مطلب

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.