مقالات زندگی بهتر

دراین بخش هر مقاله به معرفی یکی از اختلالات شخصیتی رایج  می‌پردازد ، علائم‌اش را نام می‌برد و در نهایت راه‌های تشخیص و درمان را هم ذکر می‌کند. از جمله موارد  بررسی شده اختلالات رایج شخصیت مرزی ، پارانوئید ، شخصیت نمایشی ، شخصیت ضد اجتماعی ، اجتنابی ، اسکیزوئید و اختلال اضطراب فراگیر و ... است.

جملات انگیزشی که روزتان را می‌سازد

جملات انگیزشی؛ جملات نابی که روزتان را می سازد+عکس نوشته

گاهی جملات انگیزشی فقط یک جمله نیستند و اگر در یک زمان و مکان مناسب به چشم بخورند، ممکن است خیلی چیزها را تغییر دهند، مثل یک تصمیم برای انجام دادن یا ندادن، یک انگیزه برای ادامه دادن یا تسلیم شدن و یا تغییر یک حس مثل پرواز کردن یا هیچگاه نپریدن و ترسیدن.

ادامه مطلب

جملات انگیزشی در کسب و کار

بهترین جملات انگیزشی در کسب و کار | 79 جمله انگیزشی

موفقیت چیست؟ تعاریف زیادی از موفقیت وجود دارد، اما یک تعریف هست که همه بزرگان در آن اتفاق نظر دارند: موفقیت تنها با پشتکار و با وجود شکست حاصل می‌شود.
همه باید کار کنند، اما برای بسیاری از ما داشتن شغل فقط داشتن یک فیش حقوقی نیست، فرصتی برای ابراز وجود و بهتر کردن چیزی است. کارآفرینان و صاحبان مشاغل معمولاً احساس می‌کنند که وزن کل سازمان را به پشت خود حمل می‌کنند و بنابراین همیشه می‌توانند از کمی انگیزه اضافی بهره ببرند.

ادامه مطلب

چگونه خود را دوست بداریم ؟ 17 گام موثر تا دوست داشتن خود چیست ؟

چگونه خود را دوست بداریم ؟ 17 گام موثر تا دوست داشتن خود

دوست داشتن خود فرآیندی پایان ناپذیر و همیشگی است، اتفاقی است که سرآغازش از درون خود ماست، با محبت کردن به خودمان شروع شده و هرگز تمام نمی‌شود. برخلاف آنچه که قالب فرهنگ جوامع به انسان می‌آموزد در خصوص اینکه باید موفق باشد، ثروتمند باشد، زیبا باشد، تحصیلات عالی داشته باشد و... تا در زندگی خوشحال و راضی باشد و جایگاهی در میان هم نوعان خود داشته باشد این عشق ورزیدن به خود است که باعث حال خوب، زندگی خوب و احساس خوب خواهد شد.

ادامه مطلب

چگونه صبور باشیم ؟

8 تمرین موثر تا بیاموزیم چگونه صبور باشیم ؟

افراد صبور همیشه و همه جا صبر پیشه می‌کنند و این صبر کردن فقط محدود به یک مقطع نیست در واقع زندگی افراد صبور به صبر پیوند خورده است.
صبر باعث می‌شود استرس و اضطراب از زندگی شما دور شود.

ادامه مطلب

درمان قطعی تنبلی

درمان تنبلی با 13 توصیه | ساده و قطعی+ویدیو

ما در طول روز تمایل داریم خیلی از کارها را انجام دهیم اما آن‌ها را به تعویق می‌اندازیم و کمتر پیش می‌آید که نگوییم باید این کار را سر و سامان بدهم اما از روی تنبلی می‌گوییم باشد برای بعد!!! تعلل کردن عوامل بیرونی ندارد و مشکلات حاصل از آن فقط به خود ما بستگی دارد. در مقاله فعلی در ۱۳ روش بطور خلاصه و سریع دلایل تنبلی و راه‌های برطرف کردن آن را بررسی می‌کنیم( دو ویدیو اختصاصی برای این مقاله نیز در نظر گرفته شده است.)

ادامه مطلب

عادت بد

عادت های بد را چگونه ترک کنیم؟ | ۴ گام تا ترک عادت

دیشب که مسواک قبل خوابتان را می‌زدید، دقیقا وقتی مسواک را برداشتید چه کاری انجام دادید؟ آیا نیاز داشتید روی رفتار خود، کنترل داشته باشید تا این عمل را انجام دهید؟ آیا هر لحظه حواستان بود که مسواک را به جای دهان، درون چشمتان فرو نکنید؟ نقش عادت‌ها در زندگی ما به اندازه‌ای است که اگر این نقش را فراموش کنیم، نباید امیدی به سایر تلاش‌هایمان داشته باشیم. خوب که دقت کنیم متوجه خواهیم شد که در واقع زندگی ما حاصل‌ جمع عادت‌های ماست. اما وقتی از عادت حرف میزنیم عادت های بد را چگونه ترک کنیم؟ ما باید سعی کنیم ترک عادت بد کنیم تا زندگی خوبی در پیش داشته باشیم.

ادامه مطلب

کنترل احساسات

4 راهکار ساده برای بهبود مهارت کنترل احساسات+ویدیو

آیا در مدیریت احساسات خود با مشکل روبرو هستید؟
آیا می‌دانید چگونه می‌توانید کنترل احساسات خود را به دست آورید؟
افراد در طول روز ممکن است احساسات بسیار متفاوتی را تجربه کنند، بسیاری از اوقات در لحظه‌ای که اصلا انتظارش را نداریم احساس‌هایی به سراغمان می‌آید که ما را شاد و یا غمگین می‌کنند. ممکن است احساس کنید هیچ گونه کنترلی بر روی احساسات خود ندارید و ناگهان دچارش شدید. اما واقعیت آن است که همه افراد می‌توانند بر روی احساسات خود کنترل داشته باشند و مدیریت احساسات خود را به عهده گیرند و آن را تحت اختیار خود در بیاورند. فقط نیاز به کسب مهارت کنترل احساسات می‌باشد.

ادامه مطلب

تاب آوری چگونه است

گذراندن روزهای سخت | چگونه تاب آور باشیم؟+ویدئو

تاب آوری مجموعه‌ای از ظرفیت‌های فردی و روانی است که به فرد جهت گذراندن روزهای سخت کمک می‌کند و می‌تواند در موقعیت‌های سخت و دشوار مقاومت کند و به خود و دیگران آسیب نزند، تاب آوری افراد را توانمند می‌کند تا بتوانند با ناملایمات زندگی و شغلی خود کنار بیایند تا آسیب کمتر بخورند و حتی از این شرایط برای خودشکوفایی و رشد خود بهره ببرند.

ادامه مطلب

بهزیستی روانشناختی چگونه است ؟

بهزیستی روانشناختی چیست؟ | ۱۴ مولفه بهزیستی روانشناختی

آیا فکر می‌کنید سلامتی فقط همان سلامت جسمی است؟ آیا انسانی که از سلامت جسمی برخوردار است لزوما انسان شادی است؟ بهزیستی روانشناختی چیست؟ فرد سالم کسی است که هم از سلامت روان برخوردار باشد هم سلامت جسمی داشته باشد.

ادامه مطلب

عکس اصلی مقاله موفقیت مالی

81 جمله انگیزشی از ثروتمندان جهان برای موفقیت مالی

آیا به دنبال نقل قول‌های مالی و جملات انگیزشی هستید که بتواند به شما الهام ببخشد تا مسئولیت زندگی مالی خود را بر عهده بگیرید؟ برای من، علاوه بر این کتاب‌های مالی شخصی، خواندن جملات انگیزشی موفقیت مالی به من کمک کرد تا ذهنیت مالی درستی داشته باشم. توصیه می‌کنیم حتی برخی از این نقل قول‌های مالی را به عنوان یک یادآوری سالم یا برای ایجاد انگیزه در میز کار خود نگه دارید.

ادامه مطلب

درمان دقیقه نودی بودن

11 گام برای درمان دقیقه نودی بودن

شاید همه ی شما گل سرنوشت ساز و معروف دقیقه ی نود برکمپ هلندی را در مصاف با تیم قدرتمند آرژانتین در بازی های جام جهانی 98 فرانسه به خاطر بیاورید، نزدیک به دو دهه پیش دو تیم هلند و آرژانتین در سومین بازی از مرحله ی یک چهارم نهایی جام جهانی 98 فرانسه به مصاف یکدیگر رفتند، بازی تا دقایق پایانی با تساوی دنبال میشد و به نظر می آمد که دو تیم باید خودشان را برای وقت های اضافه آماده کنند اما جریان بازی به گونه ای دیگر رقم خورد، وقتی اسطوره ی هلندی دنیس برکمپ، توانست با گل دقیقه ی نود خود، هلند را به مرحله ی نیمه نهایی جام جهانی برساند.

ادامه مطلب

کاور جملات انگیزشی انگلیسی

برترین جملات انگیزشی انگلیسی | با ترجمه فارسی

برترین جملات انگلیسی انگیزشی با ترجمه فارسی به منظور موفقیت شما در کار و زندگی در این مقاله آورده شده است و به شما در رسیدن به اهداف و آرزوهایتان کمک می‌کند. تکرار و خواندن جملات انگیزشی یکی از بهترین راه‌های افزایش انگیزه و انرژی شماست.

ادامه مطلب

عکس جملات انگیزشی برای سخنرانی

۷۱ جمله انگیزشی برای سخنرانی+ عکس نوشته

جملات انگیزشی برای سخنرانی موجب می‌شوند که شما با اعتماد به نفس بیشتری قدم بر روی استیج بگذارید و ترس از سخنرانی نداشته باشید. جملات الهام بخش و گفته‌های انگیزشی توانایی شگفت انگیزی در تغییر احساس ما در مورد زندگی دارند. به همین دلیل است که به نظر من آنها در مسیر موفقیت ما بسیار جالب و حیاتی هستند. راز آنها چیست؟

ادامه مطلب

کنترل خشم

12 راه برای کنترل خشم خود + ویدیو

در بین هیجان‌هایی چون اضطراب ، ترس ، اندوه، شادی، انزجار و... می‌توان به خشم به عنوان یکی از قدرتمندترین هیجان‌ها اشاره کرد. خشم را می‌توان نوعی واکنش، نسبت به شرایط نامناسب در نظر گرفت که شدت بروز آن بر حسب شخصیت انسان‌ها متفاوت است ولی اگر کنترل نشود، می‌تواند تبدیل به مصیبتی بزرگ شده و زندگی انسان را به ورطه نابودی بکشاند.

ادامه مطلب

پنج مهارت کلیدی شاد بودن

پنج مهارت کلیدی شادمانی

همه ما تجربه‌های ناخوشایندی در زندگیمان داشته‌ایم و احساس اینکه دیگر چیزی نمی‌تواند سبب شاد بودن ما شود، به سراغمان آمده است. اکثرا عادت داریم احساسات خود را به دست شرایط بسپاریم و با امواج اتفاقات خوشایند و ناخوشایند، بالا و پایین برویم. این در حالیست که تحقیقات نشان داده‌اند که می‌توانیم میزان شاد بودن و شاد زیستن خود را انتخاب کنیم.

ادامه مطلب

5 گام شگفت انگیز برای شاد بودن در زندگی چیست ؟

5 گام شگفت انگیز برای شاد بودن در زندگی

چگونه شاد باشیم ؟ آیا تا به حال شاد بودن رو تجربه کردیم ؟ آیا شده به هدفمون برسیم ولی بازم احساس شادمانی و خوشبختی نکنیم ؟ چگونه کسی می‌تواند به خوشبختی برسد ؟ چه چیزهایی در زندگی با شادمانی درونی مرتبط است ؟

ادامه مطلب

بهترین جملات انگیزشی از ورزشکاران جهان

بهترین جملات انگیزشی از ورزشکاران بزرگ جهان

برای علاقه مندان به ورزش ، ورزش مظهر سخت کوشی و فداکاری است. ورزشکاران برای رسیدن به اوج ورزش خود، حتی با استعدادترین آن‌ها نیز باید همه تلاش خود را به کار گیرند. پس آنجاست که برای متحمل شدن این دشواری جملات انگیزشی به کار می‌آیند.
 

ادامه مطلب

غر زدن

۳ راهکار اساسی برای ترک عادت غر زدن

برای همه ما اتفاق می‌افتد که غر بزنیم و شکایت کنیم. حتی اگر ادعا کنید که شادترین آدم دنیا هم باشید، گاهی پیش می‌آید که بعضی اتفاقات ناخوشایند شما باشد و از آن شکایت می‌کنید. غر زدن ، اصطلاح رایجی است که همه ما با مفهوم و زمان لازم برای کار بردن آن آشنا هستیم.

ادامه مطلب

جملات انگیزشی بی‌نظیر برای بهبود روحیه در مقابل کرونا

جملات انگیزشی تقویت روحیه در مقابل کرونا + تصویر

 این نقل قول‌ها و تصاویر انگیزشی، راهی عالی برای شروع کردن روز در دوران کوئید 19 است. در حالی که همه چیز قفل شده است و گاهی خسته کننده به نظر می رسد. این سخنان انگیزشی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که محرکی برای آغاز روز خود داشته باشید.
 

ادامه مطلب

این جملات انگیزشی را به همسرانتان بگویید

این جملات انگیزشی را به همسرتان بگویید

برای ایجاد یک رابطه‌ی عاشقانه و عالی در زندگی مشترک باید نحوه ارتباط صحیح و موثر را با همسرتان بدانید و برخی اوقات با گفتن جملات انگیزشی همسرانه ، رابطه‌ی خود را در مسیر صحیح قرار دهید. شما باید این جملات را بشناسید تا بتوانید خوشبخت‌تر زندگی کنید.

ادامه مطلب

ترس از شکست و 3راهکار کلیدی غلبه بر آن

ترس از شکست و 3راهکار کلیدی غلبه بر آن

آیا شما هم از شکست خوردن می‌ترسید؟ طبیعی است که هر فردی در زندگی‌اش این نوع ترس را تجربه می‌کند ولی موضوع مورد اهمیت این است که:  چگونه به ترس از شکست خوردن غلبه کنیم؟ و  چگونه می‌توان یاد گرفت که به جای ترس از شکست، آن را به نفع خود استفاده کرد؟ ادامه‌ی این مقاله را دنبال کنید.

ادامه مطلب

7 راهکار باور نکردنی برای رهایی از خجالتی بودن چیست ؟

7 راهکار باور نکردنی برای رهایی از خجالتی بودن

قرار گرفتن در یک موقعیت دشوار و ناراحت کننده که ممکن است تا حدی موجب احساس خجالتی بودن و یا دست پاچگی شما بشود را می‌توانید با انجام تمهیداتی رفع کنید. شما می‌توانید کارهایی را انجام دهید تا خود را برای این لحظات استرس و اضطراب بالقوه آماده کنید و خودتان را از شر احساس خجالتی بودن رها کنید. به کار بردن این تمهیدات به شما این امکان را می‌دهد که این اضطراب اجتماعی را به طور موثرتری مدیریت کنید.

ادامه مطلب

رابطه مثبت گرایی و زندگی خوب

رابطه مثبت گرایی و زندگی خوب چیست ؟

تحقیقات نشان می‌دهند که تفکر مثبت چیزی بیش از شاد بودن یا نمایش نگرش خوش بینانه است. مثبت‌گرایی در واقع می‌تواند ارزش واقعی در زندگی شما ایجاد کند و به شما کمک کند مهارت‌هایی پیدا کنید که از لبخند به لب آوردن طولانی‌تر باشد.

ادامه مطلب

جملات انگیزشی ویژه در موفقیت

جملات انگیزشی ویژه برای موفقیت شما+عکس نوشته

ما به عنوان کارآفرین، رهبر، مدیر و رئیس باید بدانیم که هر آنچه در واقع فکر می‌کنیم مهم است. اگر بدنبال موفقیت هستیم، باید افکار موفق، الهام بخش و برانگیزاننده داشته باشیم.

ادامه مطلب

همدلی

چگونه در بحران ویروس کرونا با هم همدلی داشته باشیم ؟

تحقیقات و تجربیات نشان داده است که در زمان بحران یک نکته کلیدی وجود دارد آن هم همدلی ، مهربانی و دلسوزی با هموطنان است که مهمترین عامل برای نجات از مراحل اولیه بحران، محدود کردن رنج، محافظت از قشر آسیب پذیر و بهبود سریع است.

ادامه مطلب

مربیگری در زندگی

نقش مربی در زندگی فردی

طبق مطالعات انجام شده موسسه گالوپ تنها 13 درصد از کارمندان در سراسر جهان نسبت به کاری که انجام می دهند متعهدند درحالیکه این درصد در شرکت هایی که بصورت منظم از خدمات کوچینگ و مربی گری استفاده می کنند، به 65 درصد میرسد.

ادامه مطلب

سرِ کارت هم خوشحال باش

سرِ کارت هم خوشحال باش

شما روزی چند ساعت کار میکنید؟ میدونستید به طور میانگین حدود 13 سال از عمر ما به کار کردن میگذره؟ با این حساب، اینکه چقدر از زمانهایی که در حال کار کردن هستیم لذت میبریم، تاثیر به سزایی رو احساس خوشبختیمون داره. 

ادامه مطلب

چگونه در کرونا با خودمان مهربان تر باشیم

چگونه در شرایط قرنطینه و کرونا با خودمان مهربان‌تر باشیم ؟

قرنطینه در دوره کرونا ، یک دوره زمانی است که فرد در خانه می‌ماند. که گامی است در حفظ فاصله فیزیکی "به منظور صاف کردن منحنی مبتلایان به ویروس کرونا یا آهسته کردن نرخ شیوع عفونت". دکتر لورا مفیس، روانشناس می‌گوید: "مهم نیست که در چه موقعیتی قرار دارید، به یاد داشته باشید که مراقبت از خود به لحاظ روحی و روانی سهم بسیار بزرگی در سلامت کلی شما دارد."

ادامه مطلب

مقاله مهارت های مورد نیاز در آینده

مهارت هایی که شهروندان در آینده ی دنیای کاری به آن احتیاج پیدا خواهند کرد

ما میدانیم که تکنولوژی های دیجیتال و هوش مصنوعی، دارند دنیای کار را تغییر میدهند و نیروی کار امروزه باید مهارت های جدیدی یاد گرفته و به طور مداوم بتواند موقع پدیدار شدن مهارت های جدید، خود را وفق بدهد. و میدانیم که بحران کوئید ۱۹ این تغییر را تسریع کرده است. البته، ما در مورد مهارت های به خصوصی که کارمندان فردا احتیاج خواهند داشت آگاهی لازم را نداریم.

ادامه مطلب

×تخفیف مناسبت یلدا: کتاب سیزده پرفروش ترین رمان کشور در سال 1401(کتابراه)
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.