• صفحه اصلی >
  • مشاوره و روانشناسی >
  • روانشناسی و مشاوره در آمریکا

روانشناس در آمریکا

در صورتی که در کشور آمریکا زندگی می کنید و نیازمند ارتباط با یک روانشناس ایرانی هستید،می توانید از طریق مشاوره ی آنلاین و غیرحضوری با ما در ارتباط باشید.

جهت مشاوره آنلاین و اسکایپی با روانشناس در آمریکا و یا ایران می توانید با موسسه ما در حیطه های مختلف شامل:

مشاوره خانواده ، مشاوره فردی ،اختلالات روانی ، مشاوره کسب و کار ، مشاوره تحصیلی و ... از طریق اسکایپ و یا تماس تلفنی ما در ارتباط باشید.

پاسخگویی تنها از طریق واتزاپ انجام می شود : 989122187693+

مشاوره اختصاصی با بهترین روانشناسان در آمریکا

ویژگی ها و مزیت های مشاوره آنلاین با روانشناس در آمریکا

انتخاب نوع و چگونگی انجام مشاوره با توجه به شرایط و موقعیت فردی که متقاضی مشاوره روانشناسی می باشد متفاوت است ، گاهی اوقات برخی از افراد که نیازمند درمان و مشاوره هستند به دلیل گرفتاریهای مختلف ، هزینه زیاد و نداشتن زمان کافی و همچنین در دسترس نبودن مراکز مشاوره معتبر ، از رفتن نزد مشاور خودداری کرده که این موضوع می تواند در طولانی مدت هم به خود شخص و هم در نهایت به اجتماع آسیب بزند . با پیشرفت علم و دسترسی آسان به اینترنت ، مشاوره آنلاین و غیرحضوری مورد استقبال تعداد زیادی از افراد قرار گرفته است که به دلایل ذکر شده نمیتوانند از مشاوره حضوری بهره مند شوند ، از مزایای این نوع مشاوره می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • صرفه جویی در زمان
  • عدم نیاز به پرداخت هزینه های سنگین در مشاوره حضوری
  • بیان راحت و بدون سانسور افکار و احساسات
  • امکان گفتگو با مشاور بیشتر از یک بار در هفته 
  • درمانجو می تواند بصورت محرمانه و ناشناس با مشاور گفتگو داشته باشد 
  • درمانجو می تواند بر حسب نیاز بیشتر از یک مشاور را برای خود انتخاب نماید.

روانشناسی مهاجرت در قرن جدید

از سال 1990 تا کنون هرساله حدود یک میلیون مهاجر جدید وارد خاک آمریکا می شوند ، طبق آمار بدست آمده از دفتر سرشماری ایالات متحده بیش از 40 میلیون نفر از ساکنان این قاره متولدین خارجی هستند بطور کلی روند مهاجرت مستلزم جدایی از زادگاه و اعضای خانواده ، تغییر آداب و رسوم و ورود به فرهنگی ناآشنا ، تغییر زبان ، تغییر شغل و ... بوده که می تواند سرمنشا ایجاد یا تشدید اختلالات روانی شده و سلامت روان فرد را در معرض خطر قرار دهد ، اختلالاتی همچون اضطراب ، افسردگی ، سوء مصرف مواد ، ایده خودکشی و .... در این میان بررسی مشکلات و ارائه خدمات روانشناسی و بهداشت روانی به مهاجران توسط مشاوران روانشناسی کارآزموده که بتوانند ارتباطی صحیح با فرد مهاجر برقرار کنند حائز اهمیت می باشد ، هرچند تعداد زیادی از این افراد علاقه چندانی به استفاده از خدمات مشاور و روانشناس نشان نمی دهند و خودیاری و استفاده از منابع مختلفی که ریشه در فرهنگ و مذهب آنها دارد را ترجیح می دهند.

 همکاران ما در موسسه بارسا ، این امکان را برای شما ایجاد کرده‌اند که در سراسر آمریکا بتوانید به صورت آنلاین با روانشناسان ما در شهر‌هایی مثل کالیفرنیا ، نیویورک ، لس آنجلس ، شیکاگو ، هیوستون ، فیلادلفیا ، واشنگتن ، سن دیگو ، فینیکس و ... مشاوره داشته باشید.


مهارت های مورد نیاز روانشناس برای فرد مهاجر

مشاور روانشناس باید در گفتگوی خود با مراجع، تعصبات قومی و نژادپرستانه را کنار گذاشته و به تمامی ارزشهای فرهنگی و خانوادگی وی توجه داشته باشد و از طریق درک تفاوتها بتواند زندگی فرد را بهبود بخشیده و در عین حفظ فرهنگ فرد به ایجاد هویت مشترک با متولدین این کشور کمک نماید. مشاور می تواند با جمع آوری داده های مربوط به موضوعات تاریخی ، خانوادگی ، اقتصادی ، اجتماعی ، توضیح دقیق و جامعی در مورد فرد مهاجر ارائه دهد ، این اطلاعات در انتخاب تست های مناسب و تفسیر نتایج بسیار مهم است ، شایان ذکر است روانشناسان و مشاورانی که به زبان مراجع خود مسلط باشند میزان موفقیتشان در جلب اعتماد و برقراری ارتباط صحیح با فرد مورد نظر بالاتر می رود.

روانشناس ایرانی در آمریکا

باید توجه داشت آنچه در عمق علم روانشناسی وجود دارد توانایی تحلیل زندگی و کشف راه های گوناگون آن و ارائه راهکارهای مفید برای بهبود زندگی مراجع است ، روانشناس متخصص به این موضوع اشراف کامل دارد که یک راه درمانی مفید برای یک فرد نمی تواند همان اثربخشی را برروی مراجع دیگر داشته باشد جراکه انسانها دارای روحیه و روان متفاوت هستند ، از این رو هرچقدر مشاور تجربیات بیشتر داشته باشد و به قولی دنیا دیده تر باشد و درعین حال به علم روانشناسی تسلط کاملتری داشته باشد ، می تواند راهکارهای مفید تری ارائه دهد. نکته قابل توجه دیگر داشتن صلاحیت فرهنگی مشاور و روانشناس می باشد که شامل ابعاد گسترده یی است : دانش فرهنگی مشاور ، نگرش و عقاید مشاور نسبت به مراجعان مختلف فرهنگی ، مهارت های درمانی وی و استفاده از مداخلات مناسب فرهنگی.

چرا روانشناس ایرانی | روانشناس ایرانی در آمریکا

روانشناسی یک علم است. علمی است که با استفاده از روش علمی به روان و ذهن انسان و رفتار آن می پردازد به عبارت دیگر، روانشناسی به مباحث رفتار و فرایندهای روانی میپردازد. اما باید در نظر داشته باشید روانشناسی به روان و حال روحی هر شخص ارتباط زیادی دارد. چون مساله انسانی است و به به ذهن و روان انسان مربوط است ،در اینجا رویحه و نحوه ارتباط شخص روانشناس و در مانگر مهم می شود که بتواند با مخاطب خود به خوبی ارتباط برقرار کند.
اکثر ایرانی‌های ساکن آمریکا در شهر‌هایی مثل کالیفرنیا ، نیویورک ، لس آنجلس ، شیکاگو ، هیوستون ، فیلادلفیا ، واشنگتن ، سن دیگو ، فینیکس و ... زندگی می‌کنند. گاهی ممکن است این افراد برای مسائل مختلف به روانشناس احتیاج پیدا کنند که روانشناسان ایرانی حاضر در شهر‌های نیویورک و واشنگتن به مراتب بیشتر از روانشناسان آمریکایی می‌توانند به آنها کمک کنند.

این امکان توسط موسسه بارسا برای شما فراهم گشته تا در سراسر آمریکا بتوانید به صورت آنلاین با روانشناسان ما در شهر‌هایی مثل کالیفرنیا ، نیویورک ، لس آنجلس ، شیکاگو ، هیوستون ، فیلادلفیا ، واشنگتن ، سن دیگو ، فینیکس و ... از طریق اسکایپ و یا تماس تلفنی مشاوره داشته باشید.

در صورتی که در کشور کانادا زندگی میکنید،میتوانید برای مشاوره با روانشناس ایرانی در کانادا - مشاوره در کانادا کلیک کنید.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.