مقالات در مورد عشق و روابط عاطفی

داشتن روابط عاطفی موفق و پایدار یکی از عوامل مهم در زندگی انسانهاست. در این مقالات با اصولی برای حفظ رابطه آشنا میشیم و همچنین یاد میگیریم که اگر کسی شکست عشقی خورده چجوری میتونه به بهترین شکل ممکن مدیریتش کنه و این دوران رو پشت سر بذاره.

نشانه های عشق واقعی

عشق چیست | 11 مورد از نشانه‌های عشق واقعی را بشناسید

عشق بحثی بسیار پیچیده و عمیق می‌باشد و هر روزه همه افراد از خود سوالاتی در مورد عشق می‌پرسند. همه می‌خواهند عشق را تجربه کنند و مکانیزم آن را بشناسند.
تعریف عشق واقعی چیزی فراتر از احساسات و واکنش‌های فیزیکی است که در بدن رخ می‌دهد و یا چیزی که شما از کسی دیگر در یک رابطه می‌بینید. نشانه‌های عشق واقعی کمک می‌کند بتوانیم آنها را از یکدیگر تشخیص دهیم.

ادامه مطلب

وابستگی

چگونه از وابستگی عاطفی رها شویم؟ | ۳ راهکار عملی

عموما افراد فرق بین عشق و وابستگی را نمی‌دانند چرا که بسیار شبیه به هم هستند. طبیعی است که بر روی افرادی که برایمان مهم هستند و دوستشان داریم، سرمایه‌گذاری عاطفی کنیم، اما اگر احساس کنید که نمی‌توانید بدون عشقتان، یکی از اعضا خانواده یا دوستانتان خوشبخت و خوشحال باشید، از مرز عشق عبور کرده‌اید و وارد قلمرو وابستگی عاطفی شده‌اید.

ادامه مطلب

بهبود روابط

چگونه با 10 راهکار ساده با همسر خود رابطه بهتر داشته باشیم؟

حتما کودکانی را می‌بینید که در ابتدا با یکدیگر با عشق بازی می‌کنند ولی پس از مدتی صدای دعوایشان بلند می‌شود و دوباره مدتی که می‌گذرد با عشق با یکدیگر بازی می‌کنند. روابط زناشویی هم به همین شکل می‌باشد البته نه اینقدر کودکانه. اما کافیست روابط خود را بررسی کنید و خواهید دید که زمانی با یکدیگر با عشق رفتار کرده و مدتی بعد با یکدیگر وارد جدال می‌شوید و دوباره روابط عاشقانه را از سر می‌گیرید. در زندگی مشترک باید بیاموزیم که چگونه می‌توان با راهکار‌هایی ساده با همسر خود رابطه و زندگی بهتر داشته باشیم و آن‌ را در سطح مطلوب نگه داریم.

ادامه مطلب

شکست عاطفی

شکست عاطفی و ۶ راهکار مفید برای رهایی از آن

شکست عشقی اتفاقی دردناک و ناراحت‌کننده است که استرس و اضطراب‌های زیادی را برای ما به همراه دارد. این شکست نوعی تحقیر شدگی و سرخوردگی و طرد شدن است که کیفیت زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد ، از جمله نشانه‌های هیجانی آن اختلال خواب ، عصبی بودن ، عذاب کشیدن بر اثر مرور خاطرات ، احساس غم ، ناامیدی ، شرم ، احساس خشم ، درماندگی ،  خودکشی و ... است. در واقع فرد بعد از تمام شدن رابطه و  شکست عاطفی دچار پریشانی هیجانی می‌شود و احساس می‌کند که هیچ کنترلی بر اتفاقات زندگی‌اش ندارد ! علاوه بر آن نشانه‌های فیزیکی از جمله تهوع ، لرز ، سرگیجه ، بیقراری ، گرفتگی و... در او بروز پیدا می‌کند.

ادامه مطلب

در مورد عشق چه می دانید؟

در مورد عشق چه می‌دانید؟ | همه چیز درباره عشق

سالیان سال است فیلسوفان، شعرا، ترانه سرایان، رمان نویسان، هنرمندان و چهره‌های معنوی موضوع عشق رمانتیک را بررسی کرده‌اند. در دوران مدرن، عشق رمانتیک در ادبیات، موسیقی، هنرهای تجسمی و فیلم تجلیل شده است و موضوع بحث بسیاری از تئاترها وگفت و گوهای تلویزیونی را فراهم آورده است. با این حال، به تازگی روانشناسی معاصر به بررسی و تحقیق در مورد عشق پرداخته است.

ادامه مطلب

۱۳ نشانه عشق پنهانی

۱۳ نشانه عشق پنهانی را بشناسید

بسیاری از افراد اعتماد به نفس بالایی دارند و ابراز عشق خود را دریغ نمی‌کنند و با نزدیک شدن به کسی که دوستشان دارند، اولین قدم در رابطه را برمی‌دارند. با این حال، برخی از افراد هستند که واقعا خجالتی هستند و فقط علائم بسیار ظریفی از خود نشان می‌دهند تا تحسین‌شان نسبت به طرف مقابل را نشان دهند. آنها راه‌هایی پیدا می‌کنند تا عشق‌شان را به طرف مقابل نشان دهند اما این روش مستقیمی نیست و اغلب ممکن است توسط معشوقه‌شان نادیده گرفته شود.

ادامه مطلب

حفظ رابطه

چرا باید رابطه زناشویی‌ خود را حفظ کنیم؟| دلایل و راهکار حفظ رابطه

افرادی که رابطه زناشویی خود را تا آخر عمر حفظ می‌کنند، ۴ سال بیشتر از کسانی عمر می‌کنند که نمی‌توانند حفظ رابطه کنند. همین جمله ما را به فکر فرو می‌برد که یک بازنگری در مورد روابط ، اصلاح یا مصمم شدن برای ماندن یا رفتن از رابطه‌ی فعلیمان داشته باشیم. اگر اکنون در مرحله‌ای قرار دارید که بین رفتن و ماندن در یک رابطه‌ی زخمی و آسیب خورده، ماندن را انتخاب کرده‌اید یا هنوز در انتخاب، تردید دارید و این سوال‌ها برای شما به وجود آمده که آیا ماندن در رابطه‌ی تضعیف شده منفعتی هم دارد یا خیر؟ اصلا چرا باید رابطه‌ام را حفظ کنم؟ پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را دنبال کنید.

ادامه مطلب

رمز موبایل همسر

رمز موبایل همسرمان را بدانیم ؟

گاهی ما بخاطر نگرانی های ذهنی و یا مراقبت از زابطهمان به فکر چک کردن گوشی همسرمان می افتیم! اما به عکس این برخورد ما کاملا ناسالم است و با این رفتار آسیب های کاملا جدی ای به روابطمان خواهیم زد.
زوج های سالم به یکدیگر کاملا اعتماد دارند و اگر موضوعی باعث نگرانی و آزارشان شود، به جای کنترل کردن همسرشان، در مورد آن باهم گفتگو می کنند!
 

ادامه مطلب

عشق

چگونه عشق یک طرفه را به یک رابطه متقابل تبدیل کنیم؟

آیا شما عاشق کسی شده‌اید ولی احساسات او با شما یکسان نبوده است؟ شاید شما عاشق دوست خود شده‌اید، اما او همیشه شما را فقط به عنوان یک دوست میبیند. عشق غیرقابل پاسخ یا عشق یک طرفه ممکن است ویرانگر باشد، مخصوصا هنگامی که نسبت به شخصی خیلی احساس قوی‌ای داشته باشید.

ادامه مطلب

عشق و انواع آن

7 مورد از انواع عشق در روانشناسی | ویدیو + عکس

عشق ، نیروی تسخیر ناپذیری است که به همان اندازه که مرموز و قوی می‌باشد، همه ما را با انرژی بی‌نهایتش در بر می‌گیرد.

ادامه مطلب

instagram
telegram
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.