دنیا فیروزی

مشاور تحصیلی دوره اول و دوم متوسطه

 • مدارک تحصیلی: کارشناسی مهندسی معماری

 • فارغ التحصیل دوره تربیت مشاور دکتر علی میرصادقی تنها عضو ایرانی انجمن مشاوران SEC

 • عضو BEC

 • مشاور مدرسه مطالعاتی مدبران بارسا

 • سابقه کاری: 6 سال سابقه در موسسه بارسا


 

دنیا فیروزی

درباره دنیا فیروزی


مشاور تحصیلی_انگیزشی یعنی یک همراه مناسب برای آموزش بهترِ شرایط مطالعه و شرایط روحی فرد تا دانش‌آموز بتواند با کمک مشاور به آگاهی بالاتر و شناخت بهتر از خودش در زندگی برسد و در هر شرایطی که هست بهترین تصمیم را برای خودش بگیرد. من سعی میکنم در جلسات مشاوره کمک کنم دانش‌آموز با پیدا کردن ارزش ها و اهداف زندگیش، خودش را بهتر بشناسد و علایقش را دقیق تر تشخیص دهد و با آگاهی تلاش کند. روش‌‌های مطالعاتی کارآمد کمک می‌کند در بازه زمان کوتاه‌تری به نتایج بهتری برسید، زیاد درس خواندن لازم نیست، با برنامه‌ریزیِ درست و اصولی می‌شود به اندازه مطالعه کرد تا با افزایش تمرکز در زمان کوتاه‌تر به نتایج مطلوبی رسید. برنامه ریزی کمک می کند از زمانی که داریم مفید تر استفاده کنیم؛ همگام با درس خواندن می توان برای خودشناسی، ورزش جسم و ذهن نیز وقت گذاشت تا رشد کنیم.

نظر دانش آموزان
 • ریحانه نجمی - نهم
 • کارینا کردپور - نهم
 • یاسمین علی‌نیا - دوازدهم تجربی
 • نرگس خورشید - دوازدهم ریاضی
 • فرزین عیدیوندی - دهم تجربی
 • پارمیدا شریعتی - هفتم
 • آذین نگهبان - دهم تجربی
 • طلوع اسماعیلی - دوازدهم ریاضی
 • مائده مرزان‌بخش - دوازدهم تجربی
 • مادر سپهر عابد - پایه نهم

کیفیت درس خوندنم بهتر شد و منظم شدم. قبلا کتاب کمک درسی که میگرفتم کار نمیکردم ولی الان تا اینجایی که درس دادن پیش رفتم و تسلط بهتری هم دارم. قبلا خواب نامنظمی داشتم، شب‌ها دیر می‌خوابیدم و ظهر بیدار میشدم ولی الان باانگیزه روزم رو شروع میکنم و حتی روزهای تعطیل هم ساعت ۸:۳۰_۸ صبح بیدار میشم و به کارهام میرسم.

اولین و مهم ترین تغییری که کردم این بود که کارهایی که باید انجام بدم رو اولویت بندی کنم که کدوم رو اول و کدوم رو آخر انجام بدم. تونستم به کارهایی که انجام میدم زمان بدم که "کارینا" تو باید تو این ساعت این کارهارو انجام بدی . به نظرم این خیلی مهمه که کارهامو بر اساس اولویت و در زمان مشخص انجام بدم. کارهایی که می خواستم در طول روز یا هفته انجام بدم رو کامل بنویسم و بدونم قراره چه کار هایی انجام بدم، یک‌دفعه یادم نره که چرا این کارو انجام ندادم. مورد بعدی اینه که به کارهام سرعت و نظم دادم؛ از سرعت منظورم تایم های مطالعاتی هست که درس میخونم، مثلا یک پارت که کم و آسون هستش رو تو ۲ ساعت نخونم و زودتر جمعش کنم. از نظم منظورم اینه که وقتی سر پارت مطالعاتی هستم از سر جام بلند نشم برم کار دیگه ای انجام بدم یا از یک درس به درس دیگه نپرم.

مورد فوق‌العاده جذاب این است که حتی توی اخلاقم هم تاثیر مثبت گذاشته، از وقتی با خانم فیروزی آشنا شدم و چیزهایی مثل اجتناب و پذیرش و آگاهی و .... رو یاد گرفتم درس خوندنم فوق العاده بهتر شده، روش درس خوندن رو یادگرفتم که چطوری بخونم و یاد بگیرم ، الکی نخونم و برای هدفم بخونم.قبلا سر امتحان‌ها استرس زیادی داشتم ولی توی این مدت استرسم کمتر شده و میتونم سر امتحانم بهتر عمل کنم.

حقیقتا آشنایی با خانم فیروزی در دوران تحصیلم به عنوان دانش آموز یکی از بهترین تجربه های زندگی من بوده و دو سال مشاوره داشتم. ایشون علاوه بر اینکه باعث شدن طرز صحیح درس خوندن درس هارو یاد بگیرم ، نمره هامو افزایش بدم و حس بهتری نسبت به درس و یادگیری داشته باشم ، باعث شدن راه فکری من نسبت به خیلی از مسائل هم تغییر کنه و به جاهای بهتری برسه ، من به خاطر شخصیتی که الان دارم و اتفاقا خیلی هم ازش لذت میبرم مدیون ایشون هستم .و ممنونم از آقای میرصادقی که ایشونو به من معرفی کردن .

اگر سال‌های قبل بهم میگفتن توی سال کنکور قراره به جز درس خوندن چیزهای دیگه‌ای یاد بگیری میگفتم امکان نداره، برو بابا!

ولی تاثیرات مشاوره روی من: خودشناسی ، پذیرش ، عزت‌نفس ، چجوری درس خوندن ، آرامش سر پارت مطالعه ، افزایش سرعت مطالعه ، افزایش ۲۵۰۰ تایی تراز قلمچی

افزایش ساعت مطالعه از ۳ ساعت به ۱۳ ساعت ، رسیدن به خودباوری و خیلی چیزهای دیگه ....

اوایل که مشاوره شروع شده بود، فکر می‌کردم قراره برنامه خوبی داشته باشم و برام برنامه‌ریزی انجام بشه بعد از چند جلسه که گذشت دیدم به جز پیشرفت مطالعم تونسم خودم رو بهتر بشناسم. یادگیری اکت بهم خیلی کمک کرد و سر جلسات مشاوره اکت رو بهتر فهمیدم و تونسم ازش استفاده کنم. دوست دارم همیشه جلسات مشاورم با خانم فیروزی ادامه داشته باشه تا بتونم بیشتر یاد بگیرم و بهتر زندگی کنم.

درباره شغل ها بیشتر آشنا شدم و همین طور درباره عزت نفس و خود آگاهی و پذیرش و ...  این که چطوری بتونم خود آگاهی بیشتر و بهتر نسبت به خودم داشته باشم و خوشحالم که در تیزهوشان قبول شدم و الانم مشاورم ادامه داره.

من تا قبل از این که با موسسه بارسا آشنا بشم هیچ برنامه خاصی برای درس خواندن نداشتم و نهایتاً یک تا ۲ ساعت میخوندم، ولی مشاوره به زندگی من نظم داد، از ساعت استفاده از موبایل و ساعت خواب و ساعت مطالعه گرفته تا نگرش من به زندگی همشون تغییر کردن در عرض ۵_۴ ماه، و منم خیلی خوشحالم که این روش رو انتخاب کردم چون واقعاً فکر می‌کردم به یک راهنما در زندگیم نیاز دارم و بارسا حتی بهتر از تصورات من بود.

من هیچوقت منتظر اون یک روز جلسه مشاورمون نبودم چون هروقت کار واجبی واسم پیش میومد و کاری داشتم همیشه بودید. به جز کمک درسی کلی کمک زندگی به من کردید همیشه همیشه انگیزم بالا بود هیچوقت نمیذاشتید من ناراحت بمونم و در بدترین حالت ممکن من یکی دوساعت درس رو میخوندم و من کسی بودم که به زور ۳ ساعت مطالعه داشتم روزای آخر شده بود ۱۱ ساعت، بعد من مطالعه پیوسته رو یاد گرفتم. فهمیدم تو یه روز میتونم به همه کاری برسم. درس و فیلم و کتاب . بعد برنامه شما فقط درسی نبود حتی ورزش و برنامه های شادمم بود در کل یکی از بهترین تایم های مطالعاتیمو داشتم و حالم خوب بود کلا

من در یک سال جلسات مشاوره‌ای که با خانم فیروزی داشتم هم پیشرفت تحصیلی داشتم و هم پیشرفت شخصیتی. نه تنها درست درس خوندنو یاد گرفتم بلکه یادگرفتم چه جوری درست زندگی کنم. من در جلسات مشاورم علاوه بر تکنیک تست زنی، تمرکز مطالعاتی، تکنیک درست زندگی کردن رو یاد گرفتم و یاد گرفتم چجوری بهترینِ خودم باشم.

شما مثل ستاره‌ای بودین که در این ایام تاریک و سخت کرونا می‌درخشیدین و باعث قوت قلب ما بودین. ممنون از تمام پیگیری‌ها و راهنمایی‌های موثر شما

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.