با بهترین انتخاب رشته کنکور تجربی ، ریاضی و انسانی در ۱۰ مرحله آشنا شوید

انتخاب رشته آنلاین به سبک علی میرصادقی

بعد از پایان کنکور سراسری دانش آموزان باید سراغ انتخاب رشته اصولی برن. در این مرحله چالش های متفاوتی مثل انتخاب بهترین مشاور یا بهترین پکیج انتخاب رشته کنکور وجود داره. هر ساله پس از پایان کنکور، همایش های زیادی برای رشته های انسانی، ریاضی و تجربی و همچنین هنر و زبان انگلیسی برگزار میشه تا دانش آموزان این رشته ها بتونند زیر نظر مشاوران انتخاب رشته خوب و درستی رو تجربه کنند. در سال های اخیر انتخاب رشته دانشگاه آزاد جدا از دانشگاه سراسری بوده؛ درواقع تعیین رشته های دانشگاه آزاد و دولتی به صورت مجزا و در دو فرم مجزا صورت می گیره.

نتایج انتخاب رشته کنکور

این بچه ها، سال های قبل تصمیم گرفتند انتخاب رشته کنکور علی میرصادقی رو انتخاب کنند و الآن تو بهترین رشته ها و دانشگاه ها هستند. اگه دوست داری اسمت سال دیگه اینجا باشه، عدد ۹۸ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرست یا فرم پایین صفحه رو تکمیل کن.

علی میرصادقی، بهترین مشاور تحصیلی ایران در سال 2015 از نگاه مجله Corporate Vision و دارای 19 سال سابقه انتخاب رشته کنکور و تنها ایرانی عضو SEC (انجمن مشاوران تحصیلی جهانی) یکی از بهترین روش ها رو برای آشنایی با رشته های دانشگاهی و انتخاب رشته آنلاین ابداع کرده. این پکیج انتخاب رشته کنکور در 10 مرحله و بر اساس شناخت تیپ شخصیتی دانش آموزان و مشاوره های تخصصی توسط مشاوران مورد تایید علی میرصادقی انجام میشه. این روش، بهترین و جامع ترین روش مشاوره برای انتخاب رشته سراسری و دانشگاه آزاد هست که توسط علی میرصادقی و مشاوران متخصص در دپارتمان بارسا انجام میشه.

از ویژگی های منحصر به فرد انتخاب رشته کنکور علی میرصادقی میشه به این موارد اشاره کرد:

  • کارگاه های انتخاب رشته آنلاین و عدم نیاز به حضور فیزیکی در همه مراحل
  • برگزاری ۳ آزمون شخصیت شناسی انحصاری
  • تحلیل حرفه ای آزمون ها براساس اصول روانشناسی توسط دکتر میرصادقی
  • برگزاری کارگاه های معرفی رشته تخصصی برای انتخاب رشته ریاضی و تجربی و انسانی
  • برگزاری کارگاه آشنایی با رشته های شناور
  • معرفی ویدئویی رشته های دانشگاهی توسط کارشناسان و صاحبان این مشاغل
  • انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری و انتخاب رشته بدون کنکور در یک پکیج
  • انتخاب رشته کامپیوتری
  • نهایی کردن لیست انتخاب رشته سراسری و دانشگاه آزاد در چند مرحله (برای اینکه فرصت بیشتری جهت تصمیم گیری داشته باشید)
  • نظارت دکتر میرصادقی بر لیست نهایی رشته های انتخابی شما

در ادامه به بررسی دقیق این 10 مرحله می پردازیم.

انتخاب رشته کنکور

قدم اول انتخاب رشته : معرفی رشته ها

همیشه برای انجام هر کاری به شکل اصولی، نیاز به شناخت مناسب از کلیات و جزئیات اون کار دارید. انتخاب رشته کنکور هم از این قاعده مستثنی نیست. برای انجام انتخاب رشته اصولی کنکور باید قبلا با رشته های دانشگاهی آشنا شده باشید. برای همین تو قدم اول، توسط ویدئوهایی که در موسسه آموزشی بارسا و به وسیله نخبگان و کارشناسان هر رشته دانشگاهی و افراد شاغل در اون رشته ضبط و تهیه شده، با رشته های دانشگاهی بیشتر آشنا می شید. هرچقدر که آگاهی شما نسبت به رشته های دانشگاهی بیشتر و دقیق تر باشه، مطمئنا در فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری نتیجه بهتری می گیرید. معرفی رشته ها فقط شامل اطلاعات درباره درس ها و کلیات اون رشته ها نمیشه. بلکه ما تو دپارتمان بارسا درباره بازار کار و آینده شغلی رشته های مختلف اطلاعات جالب توجهی رو تهیه کردیم که در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. قسمتی از این اطلاعات رو در دفترچه پول و انتخاب رشته نوشتیم که وقتی این دفترچه رو مطالعه کنید، دیدگاه شما نسبت به خیلی از رشته های دانشگاهی تغییر می کنه.
همچنین برای اینکه رشته ای از قلم نیافته، مشاوران بارسا ۴ کارگاه معرفی رشته برای انتخاب رشته تجربی و ریاضی و انسانی و یک کارگاه هم برای معرفی رشته های شناور برگزار می کنند. پس تا اینجا باید بدونید که تو قدم اول پکیج انتخاب رشته کنکور بارسا، به صورت حرفه ای با خیلی از رشته ها و بازارکار اون ها آشنا می شید.

البته برای بهبود نتیجه شما در انتخاب رشته تجربی و ریاضی و انسانی ، ما قبلا رشته های دانشگاهی و بازارکار و آینده شغلی شون رو به صورت رایگان معرفی و بررسی کردیم تا شما دانش آموزان عزیز بتونید آشنایی بیشتری با این رشته ها داشته باشید و در نتیجه انتخاب رشته اصولی و مناسبی داشته باشید. می تونید این مقالات رو در صفحه معرفی رشته سایت علی میرصادقی مطالعه کنید.

معرفی رشته های دانشگاهی

قدم دوم انتخاب رشته : شرکت در آزمون روان شناسی

بعد از اینکه با رشته ها آشنا شدید، باید به بررسی شخصیت خودتون بپردازید. متاسفانه به دلیل اینکه سیستم آموزشی ما به دانش آموزان در زمینه شناخت شخصیتشون کمک زیادی نمی کنه، بیشتر اون ها موقع انتخاب رشته کنکور سراسری و ورود به دانشگاه، شناخت لازم رو از خودشون ندارند. به همین دلیل اکثرا دنبال رشته های پرطرفدار گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی و انسانی میرن. درحالیکه اگه از درون خودشون و علایق خودشون آگاه باشند، قطعا انتخاب رشته اصولی تر و مناسب تری خواهند داشت.

اما نگران نباشید؛ ما تو قدم دوم پکیج انتخاب رشته کنکور به سبک علی میرصادقی، از شما ۳ یا ۴ آزمون روانشناسی انحصاری خواهیم گرفت (این مورد بستگی به زمان ثبت نام شما داره). در نتیجه هم شما بهتر خودتون رو می شناسید و هم مشاور انتخاب رشته تون از تیپ شخصیتی شما آگاه میشه و تو روند مشاوره به بهترین شکل ممکن به شما کمک می کنه. نتایج این آزمون ها مشخص می کنه هوش و علاقه دانش آموزان تو کدوم رشته ها بیشتره. پس تو این مرحله ما در دپارتمان بارسا از شما ۴ آزمون روان شناختی معتبر و مرتبط خواهیم گرفت و با توجه به نتیجه آزمون روان شناختی ، فرآیند مشاوره برای انتخاب رشته کنکور رو ادامه می دیم.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

قدم سوم انتخاب رشته : تحلیل آزمون و پیشنهاد رشته بر اساس نتایج

در قدم سوم مشاوره انتخاب رشته و پس از مشخص شدن نتایج آزمون روان شناسی، مشاور شما نتیجه آزمون رو براتون تحلیل می کنه و بر اساس نتایج، رشته های مختلفی رو به شما معرفی می کنه که با تیپ شخصیتی شما همخوانی و هماهنگی بیشتری داشته باشه. هدف ما اینه که بتونید وارد رشته دانشگاهی و شغلی بشید که رضایت شما رو به دنبال داره و باعث موفقیت و اثرگذاری بیشتر شما در آینده میشه. همچنین دکتر میرصادقی هم در یک کارگاه آنلاین درباره تحلیل آزمون ها از دیدگاه روانشناسی روز دنیا صحبت می کنند. این کارگاه باعث میشه شناخت شما نسبت به خودتون، باز هم بیشتر از قبل بشه.

در واقع تو بعضی از پکیج های انتخاب رشته موسسات کنکور خبری از این آزمون های روانشناسی نیست. در نتیجه همون اتفاقی می افته که قبلا ازش صحبت کردیم. یعنی مشاوران غیرمتخصص این موسسات دانش آموزان رو به سمت شغل های پرطرفدار در رشته های ریاضی و تجربی و انسانی سوق میدن. درحالیکه ممکنه خیلی از این دانش آموزان علاقه ای به این رشته ها نداشته باشند؛ حتی امکان داره خیلی از این رشته ها برای بعضی از دانش آموزان مناسب نباشند. مثلا رشته مهندسی کامپیوتر اگرچه رشته پرطرفدار و نسبتا خوبیه و خیلی از رتبه های برتر کنکور در انتخاب رشته ریاضی سراغ این رشته میرن؛ اما برای یک فرد کاملا برون گرا که براش سخته حتی نیم ساعت تنها پشت کامپیوتر بشینه و کار کنه، شاید بهترین انتخاب رشته برای کنکور نباشه. چرا که این فرد به کار کردن در محیط های شلوغ تر، تعامل با دیگران و جنب و جوش بیشتر نیاز داره.

بنابراین انتخاب رشته حرفه ای کنکور بر اساس شخصیت شما انجام میشه و قدم دوم و قدم سوم کاملا ضروری هستند. درک کردن این نکته خیلی مهمه که تحصیل در رشته های پرطرفدار مثل پزشکی و دندان پزشکی در رشته تجربی یا مهندسی مکانیک و مهندسی برق در رشته ریاضی یا حقوق و علوم قضایی در رشته انسانی به معنای موفقیت حتمی و بهترین انتخاب رشته کنکور نیست. بلکه شما باید بر اساس علایق و شخصیت خودتون رشته تحصیلی تون رو تعیین کنید. هدف ما هم در پکیج انتخاب رشته به سبک علی میرصادقی همینه.
اما متاسفانه برخی از مشاوران برای اینکه بتونند رزومه بهتری برای تبلیغات سال های بعدشون داشته باشند، به راحتی با آینده بچه ها بازی می کنند و بدون دلیل مشخص و استراتژی معینی، دانش آموزان رو به سمت رشته ها و دانشگاه های پرطرفدارتر و معروف تر هدایت می کنند.

به همین دلیله که ما کارگاه آنلاین سواد انتخاب رشته کنکور و آینده پژوهی رو برگزار می کنیم؛ در این کارگاه آنلاین اطلاعات ناب و منحصر به فردی درباره آینده رشته ها در ایران و جهان به دانش آموزان ارائه میشه. همچنین درمورد رشته هایی که تو آینده از بین میرن هم مطالب مفیدی به شما خواهیم گفت. در این قسمت از انتخاب رشته آنلاین کنکور آقای میرصادقی اصطلاحات کلیدی و سخت دفترچه انتخاب رشته رو برای دانش آموزان تشریح می کنندو این ها اطلاعاتی هستند که خیلی از مشاوران دیگه اصلا فرصت نمی کنند به بچه ها توضیح بدن؛ اما دونستن این اطلاعات در انتخاب شهر و رشته کمک زیادی به بچه ها می کنه. برای همینه که فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری در بارسا طولانی تر از خیلی جاهای دیگه ست. چون هدف ما اینه که شما یک انتخاب رشته اصولی و عاقلانه و هدفمند و مبتنی بر علاقه و شخصیتتون داشته باشید.

انتخاب رشته کنکور با تیپ شخصیتی

قدم چهارم انتخاب رشته : انتخاب رشته کامپیوتری

انتخاب رشته کامپیوتری مرحله ساده و مهمی هست که در اون بر اساس نرم افزار انتخاب رشته کنکور ، محدوده شهر قبولی دانش آموز رو برای رشته های مختلف تخمین می زنیم. این روش برمبنای آخرین بانک اطلاعاتی قبولی های سال گذشته هست و به شما کمک می کنه تا حدودی با رشته ها و دانشگاه هایی که احتمال قبولی شما در اون ها بیشتره، آشنا بشید و موقع انتخاب رشته اصلی مطئن تر و واقع بینانه تر عمل کنید.

استفاده از انتخاب رشته کامپیوتری اگرچه به صورت کاملا دقیق نتیجه رو مشخص نمی کنه و یک روش تخمین قبولی هست، اما باز هم به شما کمک زیادی می کنه. مثلا اگه هدف شما قبولی رشته فیزیوتراپی فقط در چند دانشگاه محدود (چه دانشگاه آزاد و چه سراسری) باشه، درصورتی که با استفاده از داده های این نرم افزار متوجه بشید شانس قبولی شما در این دانشگاه ها در رشته فیزیوتراپی کمه، انتخاب های بعدی خودتون رو با دقت خیلی بیشتری انجام خواهید داد. به همین دلیل استفاده از این نرم افزار در فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری شما تاثیر زیادی خواهد داشت. 

بهترین پکیج انتخاب رشته

.

برای رزرو بهترین پکیج انتخاب رشته کنکور با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷ تماس بگیرید
یا عدد
۹۸ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

قدم پنجم انتخاب رشته : انتخاب رشته اولیه و جلسه خصوصی با مشاور متخصص رشته موردنظر

در این مرحله از پکیج انتخاب رشته کنکور علی میرصادقی، شما اولین جلسه خصوصی با مشاور متخصص رشته خودتون رو خواهید داشت که این جلسه با مشورت خونواده انجام میشه. مشاور متخصص شما 150 رشته رو به صورت دستی و انحصاری برای انتخاب رشته تجربی یا ریاضی یا انسانی (بسته به رشته تحصیلی شما) مشخص می کنه. متاسفانه برخی از مراکز مشاوره انتخاب رشته کنکور فقط همین قسمت رو دارن که باعث میشه نتیجه خوبی از کار نگیرید.
توجه: با توجه به تغییرات جدید سازمان سنجش در شیوه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی و جدا شدن انتخاب رشته بدون کنکور ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی )، مشاور شما در این مرحله 100 رشته رو برای لیست انتخاب رشته بدون کنکور و 150 رشته رو برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری برای شما انتخاب می کنه.

این مرحله باعث میشه شما به طور کلی نسبت به رشته های دانشگاهی که به اون ها علاقه مند هستید و احتمالا قصد ادامه تحصیل در یکی از اون ها رو دارید، مطمئن تر بشید. همچنین به کمک مشاور انتخاب رشته کنکور اولویت رشته و دانشگاه ها رو تا حدی مشخص می کنید. ما تو دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا برای اینکه کیفیت کار بالاتر باشه و شما نتیجه مطلوب تری به دست بیارید، انتخاب رشته سراسری رو جدا از دانشگاه آزاد انجام می دیم. این مرحله و مرحله بعدی مربوط به انتخاب رشته بدون کنکور و همچنین دانشگاه سراسری هست. برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم ۲ قدم جداگانه داریم که در ادامه بهش خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید تا تفاوت بارسا رو با جاهای دیگه احساس کنید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور

قدم ششم انتخاب رشته : جلسه خصوصی دوم برای انتخاب رشته مطمئن تر

حتما شنیدید که میگن کار از محکم کاری عیب نمی کنه؟ در این جلسه شما یک بار دیگه این فرصت رو دارید تا با مشاور متخصص رشته انتخابی تون جلسه خصوصی داشته باشید تا جا به جایی های انتخاب رشته رو بررسی کنید، سوالاتتون رو بپرسید و درنتیجه از انتخاب رشته خودتون مطمئن تر بشید.

انتخاب رشته کنکور تجربی ریاضی انسانی

قدم هفتم انتخاب رشته : چک شدن لیست انتخاب رشته توسط علی میرصادقی

حالا نوبت می رسه به این که آقای علی میرصادقی لیست نهایی انتخاب رشته شما رو بررسی کنه و نظراتش رو به شما بگه. اگه در کدرشته های لیست انتخاب رشته شما نیاز به تغییر یا جا به جایی باشه، آقای میرصادقی مشاور شما رو درجریان می گذارند. آقای میرصادقی 19 سال سابقه انتخاب رشته دارن و تجربیاتشون حتما می تونه برای شما بسیار مفید باشه.

پکیج انتخاب رشته کنکور علی میرصادقی

.

برای رزرو و انجام  انتخاب رشته کنکور با شماره 22677917-021 تماس بگیرید.

|  گوشه ای از افتخار آفرینی شاگردان مشاوره تحصیلی بارسا  |

قبولی های کنکور بارسا

قدم هشتم انتخاب رشته : انتخاب رشته دانشگاه آزاد (جلسه چک)

بعد از این که خیالتون از انتخاب رشته سراسری راحت شد، نوبت به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می رسه. در این مرحله هم مشاورین موسسه بارسا به شما کمک می کنن با توجه به نتیجه آزمون روان شناختی و علایق خودتون و سایر اطلاعات به دست اومده در این مدت، انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم به بهترین شکل انجام بشه.

در این مرحله هم مشاور شما رشته های مربوط به انتخاب رشته بدون کنکور ( صرفا براسا سوابق تحصیلی ) رو با توجه به علایق شما در لیست انتخاب رشته جداگانه برای شما مشخص می کنه.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

قدم نهم انتخاب رشته : انتخاب رشته دانشگاه آزاد (جلسه دبل چک)

در این مرحله، انتخاب رشته دانشگاه آزاد که با نظر مشاورتون انجام شده بود رو دوباره چک می کنید. یعنی تغییراتی رو که شما بعد از جلسه اول انتخاب رشته ، در چیدمان و ترتیب رشته ها به وجود آوردید، دوباره توسط مشاور متخصص شما چک می شه و ایشون نظر نهایی خودش رو به شما می گه.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

قدم دهم انتخاب رشته : انتخاب بین رشته های قبول شده دانشگاه سراسری ، دانشگاه آزاد و رشته های بدون کنکور

در پایان و پس از اعلام نتایج، شما می تونید برای انتخاب بین رشته های قبول شده در انتخاب رشته دانشگاه سراسری ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد و قبولی رشته های بدون کنکور ( بر اساس سوابق تحصیلی )، با مشاورتون تماس بگیرید و ازش راهنمایی بخواهید تا انتخاب رشته مطمئن تری داشته باشید.

انتخاب رشته دانشگاه سراسری

برای رزرو و انجام انتخاب رشته کنکور با شماره 22677917-021 تماس بگیرید.

پکیج کامل انتخاب رشته کنکور

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره پکیج کامل انتخاب رشته کنکور کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :

بهترین روش انتخاب رشته کنکور

براساس نتایج کنکور 97

آخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه تهران در منطقه 1 : 44


آخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در منطقه 2 (نیم سال اول) : 245


آخرین رتبه قبولی پزشکی پردیس دانشگاه ایران در منطقه 1 : 663


قبولی های پزشکی و دندانپزشکی سراسری و پردیس سایر دانشگاه ها را همراه با کارنامه قبولی داوطلبان، اینجا مشاهده کنید.

بهترین روش انتخاب رشته کنکور

براساس تیپ شخصیتی

مشاغل تیپ شخصیتی ESTP ( برونگرا حسی متفکر ادراکی )
نماینده فروش - بازاریابی -پیراپزشکی -متخصص کامپیوتر - کارآفرین - سرمایه گذار


مشاغل تیپ شخصیتی ENTP ( برونگرا بینشی متفکر ادراکی )
وکیل - روانشناس - ایده پرداز - مشاور - برنامه نویس - مهندس - نماینده فروش - بازاریاب


مشاغل تیپ شخصیتی ISFJ ( درونگرا حسی احساسی قضاوتی )
طراح داخلی - طراح - پرستار - اموراجرایی - پرستار بچه - بازاریاب - خدمات حقوقی - مغازه دار


تیپ شخصیتی و انتخاب رشته براساس تیپ شخصیتی خودتان را در تیپ های شخصیتی و انتخاب شغل مشاهده کنید.

انتخاب رشته کنکور در ۱۰ مرحله به سبک علی میرصادقی | اطلاعات بیشتر با ارسال عدد ۹۸ به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.