مقالات درمان افسردگی

افسردگی از جمله اختلال‌های بی سر و صدا ولی ناتوان کننده است که اگر درمان نشه، میتونه خطر خودکشی را با خودش به همراه داشته باشه. طبق آمار وزارت بهداشت 5/6 میلیون ایرانی به افسردگی مبتلا هستند و عوامل زمینه ساز افسردگی در حال افزایش هستن پس باید نسبت به پیشگیری و درمان افسردگی ، حساس‌تر از گذشته باشیم.

افسردگی در زنان

علائم افسردگی در زنان | از دلایل تا درمان

آمارهای جهانی نشان می‌دهد میزان ابتلای زنان به افسردگی تا دو برابر بیشتر از مردان است. همچنین به نقل از انجمن روانشناسی ایران آمده است که سهم زنان ایرانی از این اختلال سه تا چهار برابر از حد معمول است. استاندارد افسردگی در زنان بین پنج تا هفت درصد است اما با ارقام اعلام شده بین 15 تا 28 درصد زنان ایرانی دچار افسردگی هستند. با توجه به وظیفه‌ی خطیر زنان در امر تربیت فرزندان، باید افسردگی در زنان را خطر جدی تلقی کرد و علائم افسردگی در زنان را پیدا کرد و در جهت پیشگیری و درمان زود هنگام و به موقع آن، اقدامات وسیعی در سطح خانواده و اجتماع صورت بگیرد.

ادامه مطلب

درمان افسردگی چگونه است؟

سه روش اصلی برای درمان افسردگی را بشناسید!

افسردگی از جمله اختلال‌های بی سر و صدا ولی ناتوان کننده است که اگر درمان نشود، می‌تواند خطر خودکشی را با خود به همراه داشته باشد. طبق آمار وزارت بهداشت، 6/23 درصد از مردم دچار اختلالات روانی مختلف هستند یعنی از هر 4 نفر در ایران، حداقل یک نفر دچار اختلال خفیف تا حاد روانی است و 5/6 میلیون ایرانی به افسردگی مبتلا هستند. از آنجایی که عوامل زمینه ساز اختلالات روانی نه تنها در حال رفع شدن نیستند بلکه در حال افزایش و وخیم‌تر شدن هم هستند، پس امیدی به کاهش میزان افسردگی در ایران نمی‌توان داشت. در نتیجه، باید نسبت به پیشگیری و در مراحل بعدی درمان افسردگی ، حساس‌تر از گذشته باشیم.

ادامه مطلب

افسردگی و روابط زناشویی

علل و درمان افسردگی در روابط زناشویی

در جوامع امروزی افسردگی یکی از بیماری‌های شایع محسوب می‌شود و بسیاری از افراد با این اختلال روانپزشکی مواجه هستند تخمین زده می‌شود که در حال حاضر 250 میلیون نفر در دنیا مبتلا به افسردگی هستند بسته به شدت و ضعف این بیماری، درمان افسردگی مدت زمان متفاوتی را خواهد داشت. در این مقاله به افسردگی‌هایی اشاره خواهد شد که فرد دچار نوسانات خلقی شدید می‌باشد و فرد افسرده دیگر مانند قبل نمی‌تواند از زندگی اش لذت ببرد و دائم در تشویش و اندوه است و موجب می‌شود اطرافیانش را نیز ناراحت کند. امروزه اختلال افسردگی در روابط زناشویی نیز تاثیرات زیادی داشته است تا حدی که بسیاری از زوج ها دیگر نمی‌توانند رابطه زناشویی گذشته را با یکدیگر داشته باشند و از بودن در کنار هم لذت ببرند و گاها مسئله افسردگی در روابط زناشویی مطرح می‌شود.

ادامه مطلب

افسردگی چیست؟

افسردگی چیست؟ | چطور از شر افسردگی خلاص شویم؟

افسردگی یکی از اختلالات روانی است که باعث می‌شود فعالیت‌های فرد کاهش پیدا کند و انگیزه انجام بسیاری از کارها را از دست بدهد. انرژی روانی شخص افسرده کاهش محسوسی پیدا می‌‌کند، تمرکز حواس او نیز افت می‌‌یابد و انگیزه‌ای به استفاده از مهارت‌های گوناگون زندگی که قبلاً کسب کرده بود، نشان نمی‌دهد. فرد افسرده گاهی پرخاشگری می‌کند و گاهی نا‌امیدی و احساس گناه در او بسیار زیاد است. بازتاب اجتماعی افسردگی این است که فرد افسرده نه‌تنها از پیگیری اهداف خود در زندگی باز می‌ماند؛ بلکه افسردگی باعث کاهش کارایی در فعالیت‌های اجتماعی و تولیدی او می‌شود.

ادامه مطلب

افسردگی در مردان

افسردگی در مردان | از علائم تا درمان

آیا می‌دانستید مردان نیز همانند زنان در مقابل افسردگی مصون نیستند؟ آیا می‌دانستید تبعات افسردگی مردان به دلیل عدم بروز آن، گاهی از افسردگی زنان خطرناک‌تر است؟ در این مقاله با افردگی در مردان و همچنین راه‌های درمان آن آشنا می‌شوید. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

افسردگی پس از زایمان

افسردگی پس از زایمان | از علائم تا درمان

چه موقع افسردگی پس از زایمان اتفاق می‌افتد و چگونه می‌توانیم به راحتی از افسردگی پس از زایمان جلوگیری کنیم؟ در این مقاله با علائم و نشانه‌های افسردگی پس از زایمان و همچنین روش‌های درمان آن آشنا خواهید شد. با ما در ادامه‌ی مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.