7 اشتباهی که در برندسازی شخصی باید از آن‌ها اجتناب کنید!

۷ اشتباه در برندسازی شخصی

پرسنال برندینگ در چند سال گذشته محبوبیت‌اش افزایش یافته است و با این محبوبیت، ما همچنین اشتباهاتی را مشاهده می‌کنیم. این موضوع سوالاتی را نیز مطرح می‌کند، چگونه می‌توانید یک برند شخصی ایجاد کنید در حالی که از بزرگترین مشکلات در طول راه اجتناب می‌کنید؟ بیایید در مورد این سوال بحث کنیم.

در این مقاله 7 اشتباه رایج که در پرسنال برندینگ رخ میدهد و باید از آنها اجتناب کنید را مورد بررسی قرار میدهیم. با ما همراه باشید.

تعریف پرسنال برندینگ

نام تجاری شخصی یا پرسنال برندینگ در رابطه با این است که شما چگونه خدمات خود را تبلیغ می‌کنید. پرسونال برندینگ ترکیبی از مهارت‌ها و شخصیت است که شما تمایل دارید بدان صورت دیده شوید و در واقع روایت داستان شماست.
ممکن است به برخی از بزرگترین نام‌های صنعت خود فکر کنید. به عنوان مثال، وقتی صحبت از روابط عمومی و بازاریابی و تولید محتوا می‌شود، ممکن است به نیل پاتل فکر کنید که تلاش زیادی برای ایجاد تخصص و اعتبار در زمینه خود انجام داده‌ است.

همانطور که آنها را دنبال می‌کنید، مطالب آنها را می‌خوانید و حتی با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید، با شخص پشت این نام‌ها آشنا می‌شوید. همانطور که با برند شخصی آن‌ها آشنا می‌شوید، به سمت شخصیت آنها کشیده می‌شوید و یک پیرو وفادار می‌شوید و این همان چیزی است که استراتژی پرسونال برندینگ را بسیار موفق می‌کند.

تعریف برند شخصی

دلایل مختلفی وجود دارد که ما آن را توصیه می‌کنیم، از جمله:

 • به شما فرصتی میدهد تا نقاط قوت، مهارت و علاقه خود را به اشتراک بگذارید.

 • به ایجاد تخصص شما کمک میکند.

 • به ایجاد روابط واقعی با مخاطبان کمک میکند.

 • به شما این امکان را میدهد که چگونه مردم شما را ببینند.

 • میتواند مشتریان جدید و کارفرمایان بالقوه را جذب کند.

اما چگونه می‌توانید این کار را به درستی انجام دهید و از بزرگترین اشتباهاتی که افراد هنگام شروع برند سازی شخصی خود مرتکب می‌شوند اجتناب کنید؟ بیایید همین الان آنها را بررسی کنیم.

7 اشتباهی که در برندسازی شخصی باید از آن‌ها اجتناب کنید!

1. به شخصی که نیستید تظاهر کنید

وقتی برای اولین بار با یک فرد جدید ملاقات می‌کنیم، اغلب سعی می‌کنیم بهترین جنبه خود را نشان دهیم. شاید آپارتمان‌های ما کمی تمیزتر از حالت معمول به نظر برسند. یا شاید مشاغل ما ناگهان جالب‌تر و چشمگیرتر از هفته گذشته به نظر ما بیاید.
در مقادیر کم، این تمرین می‌تواند به شما در جلب توجه دیگران و ایجاد ارتباط عمیق کمک کند. اگر بیش از حد پیش بروید، شما در معرض خطر تبدیل شدن به کسی هستید که قادر به ادامه دادن نیست.

اشتباه در برندسازی

حالا به نام تجاری شخصی یا پرسونال برندینگ مانند دوستیابی فکر کنید. اگر به صورت انتخابی جنبه‌های مثبت خود را بصورت آنلاین به نمایش بگذارید، بهترین شانس را برای جلب توجه کالج‌ها، شرکت‌ها و مشتریان جدید به خود می‌دهید.
اما اگر آن را بیش از حد پیش ببرید، احتمال دارد نتیجه معکوس داشته باشد. هیچ کس نمی‌خواهد با یک کلاهبردار قرار ملاقات بگذارد. اصالت هم برای روابط تجاری و هم برای برندهای شخصی کلیدی است. وانمود نکنید که کسی هستید که نیستید!

2. فکر کنید که برندسازی شخصی به شما مربوط نمی‌شود

چه فارغ التحصیل دبیرستان باشید، چه مدیر اجرایی، چه جایی در این بین، برندسازی شخصی به شما کمک می‌کند تا حرفه خود را به سطح بعدی برسانید.
برندسازی شخصی در مورد بازاریابی و تشخیص خدمات خود و نشان دادن آن به صورت آنلاین است. برندسازی شخصی در مورد روایت آنلاین شما برای رسیدن به اهداف‌تان است.
اگر شما دبیرستانی هستید، ممکن است هدف شما کسب پذیرش از کالج‌های رقابتی باشد. اگر دانشجوی دانشگاه هستید، باید مهارت‌های خود را برای کارآموزی یا شغل تابستانی به نمایش بگذارید. اگر شما مدیر اجرایی هستید، ممکن است به دنبال توسعه کسب و کار خود، جذب مشتری بیشتر یا تغییر در صنعت جدید باشید.
در هر مسیری که باشید، حضور آنلاین شما می‌تواند به شما کمک کند. این اشتباه را نکنید که فکر کنید برندسازی شخصی به شما مربوط نمی‌شود.

اینستاگرام علی میرصادقی

3. نادیده گرفتن دیگران در فرایند پرسنال برندینگ

هنگام ایجاد یک برند شخصی ، نمی‌توانید اهمیت مشاوره خارجی دوستان، خانواده یا یک شرکت تجاری حرفه‌ای را نادیده بگیرید. به هر حال، شما یک برند برای ایجاد تأثیر بر خود ایجاد نمی‌کنید، بلکه یک مارک تجاری برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران ایجاد می‌کنید و بسیار دشوار است که خود را از دیدگاه خود به وضوح ببینید.
صحبت کردن در مورد برند شخصی خود با شخص دیگری می‌تواند به شما کمک کند کمی از روایتی که در ذهن خود دارید فاصله بگیرید. به همین دلیل است که ما به روان درمانگران و مشاوران ازدواج و بنگاه‌های تجاری برای مشاوره و کسب دیدگاه آن‌ها پول می‌دهیم.
و عواقب ناشی از اشتباه در برندسازی شخصی بسیار ترسناک است. شما می‌توانید با یک "ایده عالی" کار کنید، اما بعد متوجه شوید که برای گروه اصلی مخاطبان شما بسیار توهین آمیز است. کمی چشم انداز بیرونی راه شما را به طور موثری پیش می‌برد.

4. خود را متقاعد کنید که پست کمتری ارسال کنید

مطمئناً ممکن است در فعالیت آنلاین خود کوتاهی کنید. ممکن است شما محتوای بسیار کمی منتشر کنید، به اندازه کافی با مخاطبان خود ارتباط برقرار نکنید و قطعاً در رسانه‌های اجتماعی نیز فعالیت کافی ندارید.
به یاد داشته باشید، هنگام تهیه برنامه ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی، شما به دنبال این نیستید که پستی را به اشتراک بگذارید، شما به دنبال جلب توجه خود و برند شخصی خود هستید.
اگر یک ویدئو را یک بار در هفته یا یک بار در روز ارسال کنید، بسیار بیشتر از آنچه یک بار در ماه ارسال می‌کنید، مورد توجه قرار خواهید گرفت. شما نمی‌توانید یک عمر را صرف یک پست یا یک توییت کنید و فقط امیدوار باشید.
به یاد داشته باشید، ثبات کلید اصلی کار شما است. احتمال اینکه مخاطبان شما محتوای شما را در یک فضای دیجیتالی پر سر و صدا ببینند در حال حاضر بسیار کم است. آخرین چیزی که شما نیاز دارید این است که این احتمال را بیشتر کاهش دهید. همین حالا فعال شوید!

5. دست کم گرفتن زمان برای توسعه یک نام تجاری بزرگ

ایجاد و حفظ یک برند شخصی بسیار بیشتر از داشتن یک وب سایت و چند کانال رسانه‌های اجتماعی است و البته در مورد ارائه ارزش واقعی محصول‌تان به مردم است. برند شخصی در مورد تمایز خود از سایر رقبا و به یاد ماندنی شدن خود برای افرادی است که می‌خواهید بیشتر آنها را تحت تأثیر قرار دهید و با آنها تعامل داشته باشید.
این کار ساده‌ای نیست، به خصوص در دنیای دیجیتال پر سر و صدا. بنابراین کاری را که باید انجام دهید را تصور کنید تا بتوانید بارها و بارها در مقابل افراد مناسب قرار بگیرید.

نقش زمان در برندسازی شخصی

6. تمرکز بیش از حد بر روی خود

ممکن است به این فکر کنید که "خوب، بله، این یک برند شخصی است، اینطور نیست؟" و حق با شماست شما از برند شخصی خود برای جذب افراد به سمت خود استفاده می‌کنید. اما این بدان معنا نیست که برند شما باید خود محور باشد بلکه باید شخصیت و ارزش‌های شما را در حالی که بر مخاطبان خود تمرکز می‌کنید نشان دهد.
تعقیب دوست‌ها و دنبال کنندگان را متوقف کنید و بر ایجاد رابطه با مخاطبان تمرکز کنید. درست مانند هر رابطه دیگری، اگر بیش از حد روی خود تمرکز کنید، این مدت زیادی دوام نخواهد آورد.
به همین ترتیب، شما باید به مخاطبان خود علاقه مند باشید. آن‌ها می‌خواهند چه چیزی را بدانند؟ نگرانی آن‌ها چیست؟ چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید؟ با تغییر تمرکز بر روی دیگران، افراد بیشتری را جذب خواهید کرد و ارتباط شخصی معتبرتری با مخاطبان خود خواهید داشت.

7. نادیده گرفتن اینفلوئنسرها

انتشار محتوا بدون انجام هیچ گونه تبلیغ معمولاً اتلاف وقت است. تصور کنید صاحب مشاغل جدیدی هستید و مغازه‌ای را در خیابانی آرام و بی سر و صدا باز می‌کنید. محصول شگفت انگیزی دارید اما هیچ کاری برای ورود به دنیای تجارت جدید انجام نمی‌دهید. چراغ‌ها را روشن می‌کنید و روی صندلی خود می‌نشینید و منتظر ورود افراد هستید.
البته که کسی نمی‌آید تا نام تجاری شخصی را بشناسد. اگر شما اقدامی برای جلب توجه افراد مهم انجام ندهید، به آن چیزی که می‌خواهید نمی‌رسید.
کارآمدترین راه برای انجام این کار از طریق اینفلوئنسرها است. آنها ممکن است همکاران و خانواده شما در شبکه‌های اجتماعی موجود باشند، دوستان شما در گذشته و یا غریبه‌هایی که از همکاری با آن‌ها خوشحال می‌شوید. به خودتان لطف کنید و ابتدا این اینفلوئنسرها را پیدا کنید تا بتوانید مشارکت مورد نظر خود را بدست آورید.

نتیجه گیری

شکی نیست که یک نام تجاری شخصی فراتر از بازاریابی خود است و می‌تواند به طرق بی‌شماری به شما کمک کند اگر اشتباهات موجود در این مسیر را بشناسید و از آنها اجتناب کنید.

کارگاه روانشناسی فروش

کارگاه روانشناسی فروش

کتاب۱۳
پرفروش‌ترین رمان کشور (کتابراه)
ستایش شده توسط دو تن از نویسندگان بزرگ جهان
ترجمه شده به دو زبان عربی و انگلیسی
 • نویسنده : اکرم افروخته | مترجم زبان انگلیسی
  • امتیاز :
  • 1
  • 0
 • تعداد مشاهده : 3377 بار
 • مشاهده نظرات کاربران
 • تاریخ انتشار : 1400/06/02
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.