۵ گام اساسی تا ساخت برند شخصی و یا پرسونال برندینگ

۵ گام برندسازی شخصی

برند شخصی شما چیزی است که باعث می‌شود نام شما ماندگارتر شود و همچنین به شما کمک می‌کند تا از هزاران نفر دیگر همانند خودتان متفاوت باشید. در همین رابطه شرکت در کارگاه خودبرندی علی میرصادقی پیشنهاد میگردد.

با ما همراه باشید تا با برندسازی شخصی و همچنین مراحل پرسونال برندینگ و یا برندسازی شخصی آشنا شوید.

تاریخچه پرسونال برندینگ

پرسونال برندینگ یا برند تجاری شخصی قدمتی به اندازه بشریت دارد، زیرا انسان‌ها همیشه تمایل به برجسته کردن توانایی‌ها و دستاوردهای خود داشته‌اند. برند شخصی یا پرسونال برندینگ بر "تجارت شخصی فرد" تمرکز می‌کند، جایی که موفقیت توسط مجموعه مهارت‌ها، انگیزه‌ها و علایق درونی افراد تعیین می‌شود و همچنین موجب ارتقاء فرد میگردد.
بسیاری از مردم بر این باورند که تام پیترز اولین بار نام تجاری شخصی را در مقاله خود در سال 1997 "The Brand Called You" (برندی به نام شما) ایجاد کرد که نشان دهنده برند سازی فرد است.
با این حال، شکل واقعی آن برای اولین بار در سال 1937 در کتاب "بیندیشید و ثروتمند شوید" اثر ناپلئون هیل معرفی شد، در فصل 6 هیل نوشت: "بهتر است بدانیم که عملاً همه ثروت‌های بزرگ به شکل جبران خسارت خدمات شخصی یا از فروش ایده‌ها آغاز شده‌اند."

بعداً در سال 1981 در کتاب "نبرد برای ذهن خود" توسط Al Ries و Jack Trout ، در فصل 23 نوشته شده است "شما می‌توانید با استفاده از استراتژی موقعیت یابی برای پیشرفت حرفه‌ای شغل خود از برند شخصی سود ببرید. اصل کلیدی: سعی نکنید همه کارها را خودتان انجام دهید. یک اسب برای سوار شدن پیدا کنید."
ظهور اینترنت، برند شخصی یا پرسونال برندینگ را به سطح جدیدی از توجه و اهمیت رسانده است. رشد دنیای مجازی نیاز به حفظ هویت آنلاین را ایجاد کرده است زیرا این هویت آنلاین قدرت تأثیرگذاری بر دنیای واقعی را دارد.

برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ چیست؟

برندسازی شخصی شما یا پرسونال برندینگ نحوه تبلیغ خودتان و تجارت‌تان است. این ترکیبی منحصر به فرد از تجربه، مهارت‌ها و شخصیت است که می‌خواهید جهان شما را بدان گونه ببیند. این داستان کاری شما را نشان می‌دهد و همچنین نحوه رفتار، کلمات گفته شده و نگرش‌های شما را نشان می‌دهد.
شما از برند شخصی خود برای متمایز ساختن خودتان از دیگران استفاده می‌کنید و می‌توانید مارک شخصی خود را با کسب و کار خود پیوند دهید به گونه‌ای که هیچ مارک تجاری شرکتی نتواند مانند شما موفق شود.

پرسونال برندینگ چیست

از نظر حرفه‌ای میتوان گفت نام تجاری شخصی شما یا پرسونال برندینگ‌تان در واقع تصویری است که مردم از شما می‌بینند. این امر می‌تواند ترکیبی از نحوه نگاه آن‌ها به شما در زندگی واقعی، نحوه نمایش رسانه‌ها از شما و تصوری باشد که افراد از اطلاعات موجود در مورد شما در اینترنت به دست می‌آورند.
شما می‌توانید برند شخصی خود را نادیده گرفته و اجازه دهید به صورت ارگانیک، احتمالاً آشفته و خارج از نظارت شما توسعه یابد، یا می‌توانید به ارتقای نام تجاری شخصی خود کمک کنید تا شما را به عنوان فردی که می‌خواهید باشید نشان دهد.
در سال‌های پیش از ظهور بستر اینترنت، نام تجاری شخصی شما فقط به کارت ویزیت شما ختم میشد. اگر شما در رسانه‌ها یا به طور شخصی به عنوان چهره تبلیغاتی حرفه‌ای شناخته می‌شدید، از اهمیت خاصی برخوردار نبودید، تعداد کمی از مردم نام شما را می‌شناختند. در دنیای امروز، جایی که هر اقدام کوچکی در شبکه‌های اجتماعی به طور طولانی مورد بحث قرار می‌گیرد، شما بسیار ناشناس نیستید.

کارگاه رهبری

برند شخصی شما می‌تواند برای شما از نظر حرفه‌ای حیاتی باشد. برند شخصی شما در مورد این است که چگونه خود را به مشتریان فعلی و بالقوه نشان می‌دهید. این به شما این فرصت را می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که مردم شما را به گونه‌ای ببینند که تمایل دارید دیده شوید.
این به شما این فرصت را می‌دهد که نقاط قوت و علاقه مندی‌های خود را پررنگ‌تر کنید تا به مردم کمک کنید که باور کنند شما را بهتر می‌شناسند و مردم به افرادی که احساس می‌کنند می‌شناسند اعتماد بیشتری خواهند داشت.

 افراد بسیار زیادی هستند که نسبت به تبلیغات احساس بی‌اعتمادی دارند. 84 درصد از مردم نه به تبلیغات و نه به برندهایی که آنها را ایجاد می‌کنند اعتمادی ندارند. با این حال، آن‌ها آماده‌اند تا افرادی را باور کنند که احساس می کنند آنها را می‌شناسند حتی افراد تجاری در پشت مارک‌هایی که بسیار از آن‌ها متنفر هستند. این به معنای تجدید نظر اساسی در مورد نحوه بازاریابی مشاغل است. در واقع این یکی از دلایلی است که بازاریابی اینفلوئنسر (تأثیرگذار) در سال‌های اخیر بسیار موفق شده است.

برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ

ایجاد یک نام تجاری شخصی مستلزم خوداندیشی وسیع و درون نگری است. اگر خودتان را بشناسید (که به طرز شگفت انگیزی تعداد کمی از مردم خودشان را می شناسند) برای کار تجاری‌تان بسیار مفید است. اکثر مردم توصیف خود را بسیار دشوار می‌دانند، اگرچه اغلب توضیح آن را برای خودشان آسان‌تر می‌دانند.
اگر هدف نهایی شما از برند شخصی بهبود عملکرد کسب و کارتان است، ابتدا باید مشتریان هدف خود را به خوبی بشناسید چرا که شما می‌خواهید نام تجاری شخصی شما مطابق با نظر مشتریانتان باشد.
امروزه نمی‌توان اهمیت و تاثیر رسانه‌های اجتماعی را نادیده گرفت. بخشی از برند شخصی شما باید شامل داشتن حساب‌ رسانه‌های اجتماعی در تمام شبکه‌های اجتماعی باشد که مخاطبان شما وقت خود را در آن سپری می‌کنند و درخواست‌های دوستی را آزادانه بپذیرید و با آنها دوستانه رفتار نمایید. چرا که نمی‌خواهید حساب‌های خود را خصوصی کنید.

مراحل پرسونال برندینگ | ۵ گام تا برندسازی شخصی

مرحله اول: ارزشها و علاقه‌های خود را تعیین و اولویت بندی کنید.

ارزشها چیزهایی هستند که شما معتقدید در نحوه زندگی و کار شما مهم هستند. آنها هسته اصلی شخصیت شما هستند و اولویت‌های شما را تعیین می‌کنند. برخی از مثال‌ها در رابطه با ارزشها شامل دوستان، خانواده، صداقت، اجتماع و غیره است. هنگامی که با تصمیمات دشواری روبرو می‌شوید، معمولاً به عمیق‌ترین ارزش‌های خود تکیه می‌کنید. ارزش‌ها برای تجارت مهم هستند، به ویژه در هنگام جستجوی کار. اگر ارزش‌های یک فرد با ارزش یک شرکت مطابقت داشته باشد، به احتمال زیاد استخدام می‌شوند. اولویت بندی ارزش‌های شما به شما کمک می‌کند تا دیدگاه برند شخصی خود را تعیین کنید.
برای ساختن برند تجاری شخصی خود، ابتدا باید علاقه مندی‌های خود را - هم شخصی و هم حرفه‌ای - شناسایی کنید. علاقه‌های حرفه‌ای ممکن است شامل فناوری، اتوماسیون و طراحی باشد، در حالی که علاقه‌های شخصی ممکن است شامل قایق سواری، خانواده و گلف باشد. ارزش‌ها و علاقه‌ها به شما کمک می‌کند تعیین کنید که در دو، پنج یا حتی بیست و پنج سال دیگر کجا خواهید بود.

مراحل پرسونال برندینگ

مرحله دوم: ویژگی‌های کلیدی خود را مشخص کنید.

چه چیزی به شما کمک می‌کند از دیگران متمایز شوید؟ این عناصر ویژگی‌های منحصر به فرد شما هستند و به شکل گیری هویت شخصی شما کمک می‌کنند.
هر یک از این ویژگی‌ها در مقیاسی ارزیابی می‌شوند و جایی که در آن مقیاس قرار می‌گیرید شخصیت منحصر به فرد شما را مشخص می‌کند. برای تعیین ویژگی‌های خود می‌توانید از آزمون و سنجش استفاده کنید. این آزمون باید به شما بینشی در مورد میزان رضایت، برون گرا، ذهنیت باز و غیره بدهد و به شما در پرورش نام تجاری شخصی‌تان کمک کند. البته لازم نیست که این صفات دائمی باشند. اگر نتایج خود را دوست ندارید، می‌توانید قدم هایی را بردارید تا بتوانید در امتداد مقیاس به یک جهت حرکت کنید. یا به عنوان مثال، اگر احساس می‌کنید ذهن بسته‌ای دارید، می‌توانید کارهای جدیدی را در محل کار و زندگی شخصی خود امتحان کنید.
آیا نیاز به بینش بیشتری در مورد تعیین اینکه امروز کی هستید دارید؟ از دوستان و خانواده خود نظرات صادقانه آن‌ها را بخواهید و از آنها بخواهید که سه صفت را برای توصیف ویژگیهای شما به کار ببرند.

اینستاگرام علی میرصادقی

مرحله سوم: تصویر شخصی خود را توسعه دهید.

وقتی ارزشها، علاقه و ویژگیهای شخصیتی خود را بشناسید، وقت آن رسیده است که آنها را به نمایش بگذارید! در اینجا چند راه برای شروع وجود دارد.

 1. عکس‌های حرفه‌ای بگیرید و از آنها در لینکدین، در نمایه شرکت خود و غیره استفاده کنید.

 2. یک امضای ایمیل بسازید که مختص شماست. (اگر نمی‌توانید امضای ایمیلی را که برای شرکت خود استفاده می‌کنید ویرایش کنید، از ایمیل شخصی خود استفاده کنید). تمامی اطلاعات تماس، امضای خود، نمادهای رسانه‌های اجتماعی خود را وارد کنید.

 3. با محتوا، ایجاد اعتبار کنید. از وبلاگ شخصی خود، نمایه لینکدین یا ابزارهای انتشار مثل Medium برای ارسال پیام خود در موضوعاتی که در مورد آنها مطلع هستید استفاده کنید.

مرحله چهارم: حضور آنلاین خود را تقویت کنید.

حضور آنلاین شما در توییتر، پادکستها، بلاگ‌ها در فیس بوک و اینستاگرام، باعث می‌شود که شما برای ایجاد یک برند شخصی، صدایتان را در آنجا به گوش کاربران برسانید. اول باید نشانی‌های اینترنتی، یوزرنیم اجتماعی و غیره را ایمن کنید که بهترین تناسب را برای برند شما قبل از برند دیگری داشته باشد. این شامل وب سایت شخصی شما و هر شبکه‌های اجتماعی است که می‌خواهید به آن‌ها ملحق شوید.
اگر نام دلخواه شما قبلاً انتخاب شده است، سعی کنید از خط تیره، زیر خط یا اعداد برای یافتن نامی که مناسب نام تجاری شما است استفاده کنید.
اگر به بهبود وضعیت شغلی خود یا جستجوی مشتری علاقه دارید، لینکدین بهترین مکان برای شروع است. توییتر، فیس بوک و اینستاگرام دیگر شبکه‌های اصلی هستند که میتوانید به آنها نگاهی بیندازید.
علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که وب سایت شخصی شما بهترین ویژگی‌های کار شما را به نمایش می‌گذارد. اگر نویسنده یا طراح هستید، نمونه کارهای خود را ایجاد کنید و به نمایش بگذارید. اگر سخنران هستید، پادکست را تهیه کنید یا فیلم خودتان که در یک کنفرانس در حال صحبت هستید را به نمایش بگذارید.

مرحله پنجم: شروع به وبلاگ نویسی کنید.

بسیاری از بازاریابان وبلاگ نویسی را بهترین راه برای ایجاد یک کسب و کار می‌دانند، اما در ایجاد یک برند تجاری شخصی نیز می‌تواند تأثیرگذار باشند. هنگامی که فالوئر دارید، در راه ایجاد یک نام تجاری ماندگار شخصی هستید.
برخی از بهترین استراتژی‌ها برای جذب فالوئر عبارتند از:

 • درباره اینفلوئنسرها بنویسید و در قبال پرداخت مبلغی از آن‌ها بخواهید پست‌های شما را به اشتراک بگذارند.

 • از دکمه‌های اشتراک گذاری اجتماعی در وبلاگ خود استفاده کنید.

 •  به انجمن‌های آنلاین مناسب بپیوندید.

 • محتوای خود را در صفحات اجتماعی دیگری نیز به اشتراک بگذارید.

 • پس از جذب مخاطب، اطمینان حاصل کنید که به طور منظم پست ارسال می‌کنید، بهترین شیوه‌های سئو را دنبال کنید و برای دستیابی به بهترین نتایج به کار خود ادامه دهید.

کارگاه روانشناسی فروش

کارگاه روانشناسی فروش

کتاب۱۳
پرفروش‌ترین رمان کشور (کتابراه)
ستایش شده توسط دو تن از نویسندگان بزرگ جهان
ترجمه شده به دو زبان عربی و انگلیسی
 • نویسنده : اکرم افروخته | مترجم زبان انگلیسی
  • امتیاز :
  • 0
  • 0
 • تعداد مشاهده : 3302 بار
 • مشاهده نظرات کاربران
 • تاریخ انتشار : 1400/05/17
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

instagram
telegram
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.