۱۳ نشانه عشق پنهانی را بشناسید

۱۳ نشانه عشق پنهانی

بسیاری از افراد اعتماد به نفس بالایی دارند و ابراز عشق خود را دریغ نمی‌کنند و با نزدیک شدن به کسی که دوستشان دارند، اولین قدم در رابطه را برمی‌دارند. با این حال، برخی از افراد هستند که واقعا خجالتی هستند و فقط علائم بسیار ظریفی از خود نشان می‌دهند تا تحسین‌شان نسبت به طرف مقابل را نشان دهند. آنها راه‌هایی پیدا می‌کنند تا عشق‌شان را به طرف مقابل نشان دهند اما این روش مستقیمی نیست و اغلب ممکن است توسط معشوقه‌شان نادیده گرفته شود.

چهار ترس رایج که اغلب باعث کمرویی می شود:

 1. ترس از (مرکز توجه قرار گرفتن) وجود دارد. "من دوست ندارم توجه ها را به خودم جلب کنم. ترجیح می دهم بدون اینک در مرکز توجه دیگران قرار بگیرم فقط ببینم که اطرافم چه اتفاقی دارد می افتد."
 2. ترس از (مسخره شدن) وجود دارد. "من نمی خواهم کاری انجام دهم یا حرفی بزنم که دیگران آن را احمقانه بدانند و باعث شود که من را مسخره کنند."
 3. ترس از (طرد شدن) وجود دارد. "من نمی خواهم درخواستی از کسی کنم یا حرفی بزنم که در ادامه نادیده گرفته شوم بنابراین ترجیح می دهم هیچ حرفی نزنم و درخواستی نکنم ."
 4. ترس از (ایده آل صحبت نکردن) وجود دارد. "من نمی خواهم شروع به صحبت کنم و زبانم بند بیاید یا تپق بزنم بنابراین ترجیح می دهم اصلا چیزی نگویم."

در این مقاله 13 روش برای اینکه بفهمید شخصی عشق پنهانی نسبت به شما دارد ارائه شده است. پس از دانستن این موارد، می‌توانید بفهمید که او احساس مشابه شما را دارد یا نه. این ۱۳ روش نشانه‌هایی است که شخصی مخفیانه شما را دوست دارد.

اگر یک پسر و یا دختر خجالتی را نشان کردید و می‌خواهید بدانید که آیا او شما را مخفیانه دوست دارد، پس دلسرد نشوید زیرا در اینجا برخی از نشانه‌ها وجود دارد تا به سردرگمی شما پایان دهد

۱۳ نشانه عشق پنهانی

1. اگر شخصی مخفیانه شما را دوست داشته باشد، هنگامی که در اطراف شما هست همیشه لبخند خواهد زد.

چگونه تشخیص دهید که او شما را دوست دارد؟ نشانه‌هایی که او شما را مخفیانه دوست دارد همیشه در اطراف شما خواهد بود. به زبان ساده، فقط حضور شما حتی وقتی روز سختی را سپری کرده است چهره او را گشاده رو و مهربان می‌کند.
حتی اگر او روحیه بدی داشته باشد و از افراد دیگر اجتناب کند، باز هم برای شما وقت می‌گذارد و تنها کسی خواهد بود که می‌تواند لبخند را به لب شما بنشاند.
او از شما دوری نخواهد کرد و همیشه با لبخند مطبوع به شما خوش‌آمد می‌گوید، چون می‌خواهد شما او را تصدیق کنید و شاید هم می‌خواهد لبخند دوست‌داشتنی شما را ببیند.

عشق پنهان

2. آن شخص تلاش می‌کند تا با شما صحبت کند.

هر زمان که شما را در اطراف خودش ببیند، از فرصت استفاده کرده و با شما صحبت می‌کند، زیرا به این روش علاقه‌اش را به شما نشان می‌دهد. این‌ها نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد یک فرد خجالتی عاشق شماست.
او به دنبال راه‌هایی برای تبدیل شدن به بخشی از صحبت‌های شماست و حتی ممکن است خودش را برای این کار به زحمت بیندازد. این در مورد یک فرد خجالتی هم صادق است زیرا اگر او سعی می‌کند با شما صحبت کند، این بدان معناست که او کاری را انجام می‌دهد که خارج از منطقه راحتی‌اش است فقط برای اینکه بتواند شما را بهتر بشناسد.

3. او به قول‌های خود عمل می‌کند.

فردی که مخفیانه شما را دوست دارد مطمئن باشید که به قول‌های خود عمل می‌کند. تحت هیچ شرایطی دوست ندارد شما را اذیت و ناراحت کند و به قول خود عمل نکند. غیرت و تعصب وی برای خوشحال و خندان نگه داشتن شما مورد توجه دیگران نیز قرار خواهد گرفت.
به عنوان مثال، اگر او گفت که با شما تماس می‌گیرد، مطمئناً بدون شک با شما تماس می‌گیرد. یا اگر او گفت که با شما ملاقات خواهد کرد، سپس ملاقات با شما را حتی در زیر باران مهم قلمداد خواهد کرد.
او در مورد اینکه شما چگونه برای هم عالی هستید صحبت خواهد کرد واین نشانه‌ی این است که او مخفیانه شما را دوست دارد.

تبلیغ همایش روانشناسی اکت
 کارگاه روانشناسی اکت و عزت نفس

عزت نفس ناسالم شما باعث شده خیلی از کارهای درست زندگیتان را انجام ندهید. ما در همایش اکت و عزت نفس به شما کمک می‌کنیم با افزایش توان انعطاف پذیری روانی خود راهکار اصلاح رفتار های غلط خودتان را پیدا کنید. شما می‌توانید هم اکنون از طریق لینک زیر در کارگاه روانشناسی اکت و عزت نفس ثبت نام کنید. این کارگاه در تاریخ 20 و 21 اردیبهشت در هتل قلب تهران برگزار می‌شود.

4.آن فرد سعی می‌کند اشتراک بین خودش و شما را برجسته کند.

او همیشه سعی می‌کند به دنبال چیزهایی بگردد که هر دوی شما به آن علاقمندید و سپس پیشنهاد می‌کند که هر دوی شما این کار را با هم انجام دهید.
او می‌خواهد بیشتر و بیشتر در مورد شما بداند. این تنها روشی است که او به شما اجازه می‌دهد بدانید که هر دو بسیار سازگار هستید و می‌توانید با هم به آینده فکر کنید. او می‌خواهد بخشی از زندگی شما باشد و سعی می‌کند به شما پیشنهاد دهد با هم فیلم تماشا کنید یا سایر فعالیتها را با هم انجام دهید.
او می‌خواهد شما را در منطقه راحتی‌تان بهتر بشناسد و خودش را در برنامه‌های شما قرار دهد. این یک نشانه مطلق است که او شما را بدون گفتن دوستت دارم، مخفیانه دوست دارد.

5. شخصی که مخفیانه شما را دوست دارد بهانه‌هایی را برای حضور در کنار شما خواهد آورد.

آیا او وقتی می‌تواند واقعاً به خانه برود، مدام منتظر شماست؟ آیا او ناهار خود را نخورده است زیرا شما مشغول کار بوده‌اید؟ و سپس به شما می‌گوید که گرسنه نبوده زیرا زودتر قهوه خورده است.
اگر متوجه شدید فردی به صرف اینکه مدتی را با شما سپری کند بهانه‌های عجیبی می‌آورد، مطمئن باشید که او شما را دوست دارد. افراد درونگرا عشق خود را به روشهای نرم و ظریف نشان می‌دهند و بندرت برای اعلام آن حرکات بزرگ عاشقانه انجام می‌دهند.

کتاب سیزده علی میرصادقی
کتاب سیزده اثر علی میرصادقی
کتاب روانشناسی که به یک داستان پرفروش تبدیل شد
او می‌خواهد با شما معاشرت کند زیرا بودن شما روز او را به برجسته ترین روزها تبدیل می‌کند. وقتی در اطراف او هستید او به چیز دیگری اهمیت نمی‌دهد.

6. هر آنچه را که به او بگویید به خاطر می‌سپارد.

چگونه به طور قطع بدانید که فردی شما را پنهانی دوست دارد؟ او تمام جزئیات آنچه را به او می‌گویید به خاطر می‌سپارد. شما شگفت زده خواهید شد اگر بفهمید همه چیزهایی را که به او گفته‌اید به خاطر می‌آورد، خواه این رنگ مورد علاقه شما باشد یا مسئله‌ای که در محل کار با آن روبرو هستید. او همیشه توجه‌اش به شماست و هرگز چیزی را که می‌گویید از دست نمی‌دهد حتی اگر بسیار پیش پا افتاده باشد. این روش او برای نشان دادن علاقه‌اش نسبت به شماست.
این روش او برای این است که به شما بگوید چقدر برای او مهم هستید و چقدر علاقه‌مند است که شما را بهتر بشناسد.

7. او در مقابل دیگران از شما دفاع می‌کند.

اگر افرادی هستند که مخالف شما می‌باشند، او همیشه در مقابل آن‌ها از شما دفاع خواهد کرد و شما را از هر گونه حمله از جانب آن‌ها نجات خواهد داد. چه یک بحث جدی و یا چه بحث ملایمی باشد، به احتمال زیاد همیشه طرف شما را می‌گیرد.
او دیگران را تشویق می‌کند که نسبت به شما کم‌تر خشن باشند و با کلمات و زبان بدنی خود از شما حمایت می‌کند. اگر او احساس می‌کند که شما اشتباه می‌کنید، در خلوت با شما صحبت خواهد کرد و انتقاد سازنده‌ای به شما خواهد نمود.
به این ترتیب، او شما را آگاه می‌سازد که آنجاست تا از شما در برابر هرگونه آسیبی محافظت کند و همیشه در کنار شما باشد.

8. او از شبکه‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط با شما استفاده می‌کند.

وی با استفاده از حساب‌های تلفن هوشمند و شبکه‌های اجتماعی خود تلاش خواهد کرد تا به طور مداوم با شما در تماس بماند و از زندگی شما هر روز مطلع باشد.
یک فرد خجالتی احتمالاً به جای مکالمات رو در رو، بیشتر از فناوری و رسانه‌های اجتماعی استفاده خواهد کرد زیرا در هنگام تلاش برای ایجاد رابطه با شما، ناشیانه بودن او می‌تواند پنهان بماند. این نشانه‌ای است که او مخفیانه شما را دوست دارد.
همچنین احتمالاً به طور مداوم برای شما مطالبی می‌فرستد که شما را به یاد خودش بیندازد و می‌خواهد در شبکه‌های اجتماعی با شما ارتباط برقرار کند. او فعالیت شما را از نزدیک دنبال خواهد کرد و به صورت آنلاین با شما در ارتباط خواهد بود.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی در عشق پنهانی

9. دوستانش همه چیز را راجع به شما می‌دانند.

شاید ندانید که همه دوستان او چه کسانی هستند، اما آنها مطمئناً خواهند فهمید که شما که هستید. گاهی اوقات حتی ممکن است دوستانش آگاهانه او را در مورد رفتارهای پنهانی و عاشقانه‌اش در مقابل شما دست بیندازند.
این برخوردها باعث سرخ شدن او می‌شود زیرا او مخفیانه با آنها موافق است. این نشانه خوبی از احساسات یک عشق پنهانی است.
تا حالا با بهترین دوست او آشنا شده اید که همه چیز را راجع به شما بداند؟ آنچه دوست دارید بخورید، هنگامی که به خواب می‌روید، رنگ مورد علاقه‌ شما و... این یک نشانه کامل است که او شما را دوست دارد، اما از گفتن آن شرم دارد.

10. زبان بدن او به عنوان یک شاخص بزرگ عمل می‌کند.

فردی که از کلمات خود برای بیان احساسات خود استفاده نمی‌کند، از زبان بدنی‌اش استفاده خواهد کرد تا به شما اطلاع دهد که چه چیزی در ذهن او وجود دارد.
اگر هنگامی که در حال مکالمه با او هستید به طرف شما خم می‌شود، به احتمال به شما علاقه دارد. اگر او اغلب بی‌قرار است، پس به این معنی است که از کنار شما بودن استرس دارد.
او همیشه می‌خواهد تا آنجا که ممکن است به شما نزدیک باشد. او همیشه تماس چشمی خود را حفظ می‌کند و با زبان بدن خود به شما می‌گوید که توجه کامل را به شما دارد.

نشانه‌های عشق پنهانی

11. افکار و عقاید شما برای او مهم است.

وقتی در مورد موضوعی دچار مشکل یا گیج می‌شود، می‌خواهد با شما مشورت کند و نظر شما را جویا شود. اگر او با یک معضل روبرو شود یا تصمیم به تغییر زندگی بگیرد، برای کمک و توصیه به سمت شما می‌آید.
حتی اگر نظرات شما با هم متفاوت باشد، او کاملاً به شما گوش خواهد داد و برای صحبت‌های شما ارزش قائل خواهد شد. این به این دلیل است که شما برای او مهم هستید و بنابراین افکار و عقاید شما برای او مهم است.
او هرگز شما را کوچک نمی‌شمارد و همیشه برای نظرات و پیشنهادات شما ارزش قائل است.

اگر تمایل دارید میزان عشق خود را با توجه به نظریه استرنبرگ بررسی کنید تست استرنبرگ زیر را انجام دهید.

تست مثلث عشق استرنبرگ

12. افکار و عقاید خود را با شما در جریان می‌گذارد.

در حالیکه برای افکار و عقاید شما ارزش قائل است، او همیشه افکار خود را به راحتی با شما در جریان می‌گذارد.
زمانیکه در کنار دیگران است، ممکن است بیشتر خوددار باشد و از افکار و نظرات خود مطمئن نباشد اما شما متوجه خواهید شد که هنگامی که او در کنار شماست احساسات خود را به راحتی با شما در جریان می‌گذارد. حتی اگر او فردی درون گرا باشد، در کنار شما راحت خواهد بود زیرا شما را دوست دارد و به شما اعتماد دارد.

13. او متوجه هر تغییری در ظاهر و لباس شما می‌شود.

مدل موی جدید؟ لباس نو؟ یا یک جفت کفش جدید؟ او متوجه همه چیز خواهد شد. اگر در ظاهر خود تغییراتی ایجاد کنید، حتی در موارد جزئی، کسی که شما را نشان کرده است اولین نفری است که متوجه آن می‌شود.
حتی ممکن است یک قدم جلوتر برود و از این بابت از شما تعریف کند. حتی کوچکترین جزئیات نیز از چشم او دور نخواهد شد و حتی اگر او آن تغییر خاص را دوست نداشته باشد، از شما تمجید می‌کند تا احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید. این یعنی او عاشق شماست.

 • نویسنده : اکرم افروخته | مترجم زبان انگلیسی
  • امتیاز :
  • 55
  • 4
 • تعداد مشاهده : 376491 بار
 • مشاهده نظرات کاربران
 • تاریخ انتشار : 1400/01/13
نظرات کاربران
....

خیلی وقته دوسش دارم و بهش گفتم اما گفتم که قبلا دوسش دارم و الان ندارم . متاسفانه نمیتونم زیاد بهش نزدیک شم چون هم اختلاف سنیمون یکم زیاده هم اگه بقیه بفهمن واویلا 😂 با هم چت میکنیم یه بار بهم گفت دوسم داره اما باور نمی کردم نمیدونم چرا !احساس کردم داره سو استفاده میکنه قبلش بهم در مورد رابطه جنسی گفته بود همین باعث شد عشقی که بهش داشتم خیلی کم شه خودش گفت کسی که احساس جنسی داره عاطفی هم داره اما زیاد منطقی نیست اما حالا تو این سایت که میبینم خیلی از خصوصیات اونه . فقط کاش تو این دوره زمونه آدما بیشتر به عشق باور داشتن ک ها وقتی یه نفر بهشون ابراز علاقه میکنه اولین چیزی که به ذهنشون میاد سو استفاده نباشه... به امید اون روز ❤

37 9

رضا

منم یک نفرو سالهاست که دوست دارمو بی نهایت عاشقشم اما شرایطمون یه جوریه که نمیشه به هم برسیم . اما گذشته از این حرفا یک قانون رو خیلی بهش ایمان دارم اونم اینه که به هر چیزی که میخوای تو زندگیت بهش برسی بایدخواستتو به خداوند بسپاری و خودتو لایق بهترینها بدونی وتنها به اون چیزی که میخوای تو زندگیت اتفاق بیفته فکر و توجه کنی جوری که احساست خوب باشه وایمان داشته باش که از بی نهایت طریق تو رو به خواستت میرسونه شاید همون فرد باشه وشاید فردی بهتر ازاون چون دنیا دنیای فروانیه وخداوند به کانون توجه وتمرکز واحساس ما کار دارد

42 9

m.ai

من عاشق شدم اما اصلا دوست ندارم بهش بگم. اصلا نمیخوام متوجه بشه. کاش راه رهایی شو بگین

56 12

R

بنظرم عشق یعنی:سوختن و ساختن
هم مشکله هم بهترین اتفاق توی زندگیته
خیلی سخته که بهش بگی دوسش داری اما
توصیه میکنم عشقی که نسبت بهش دارین رو مایع افتخار و غرورتون بدونین نه مایع ننگ و سرافکندگی

29 4

A

از بخت بدم عاشق یه شخص مذهبی شدم من بهش ابراز کردم و بهم گفت تو جای خواهرمی:) شکست بدی بود اما نتونستم فراموشش کنم. بعد از چند سال وقتی میبینه همه خواستگارام رو بخاطرش رد میکنم یه مدته حس میکنم بهم علاقه مند شده اونی ک همش ازم فرار میکرد الان میاد میشینه نزدیکم:) و نگاش همش رو منه امیدم به خداست ان شالله عاشقای واقعی به عشقشون برسن.

55 6

مینا ن

اما واقعا دشواره که پنهانی عاشق باشی و نتونی ابرازش کنی :(

126 3

عاشق

واقعا خیلی سخته هرروز او را ببینی و ولی نتوانی به زبان بیاوری که چقدر دوستش داری و عاشق او هستی

98 8

تنها

دقیقا میفهمم چی میگی،،یکی از بزرگترین حسرت های زندگیم همینه..چند سال با خودم کلنجار رفتم بتونم بگم،ولی نشد نتونستم ..الآنم ک شرایط اونو ندارم برای خوشبخت کردنش،بخاطر اون نمیخوام هرگز بگم بهش،،راضی ام خوشبخت باشه حتی بدون من،عشق واقعی بنظرم اینه،نه اینکه ب هر طریقی بهش برسی،ولی بدبختش کنی..البته خدارو چ دیدی،از فردامون خبر نداریم، شاید شرایط فراهم شد.

52 10

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.