چرا باید وکلا دوره فروش را بگذرانند ؟

فروش برای همه

حتی وکلا هم به شدّت نیاز دارند که دوره فروش را بگذرانند ، جمله‌ای عجیب ولی بسیار به واقعیت نزدیک است. هرگاه صحبت از فروش می‌شود ، این تصور ایجاد می‌گردد که باید در این میان کالایی ردّ و بدل شود. امّا نکته همینجاست!!! معنی واقعی فروش چیست؟ 

در این مقاله سعی شده است با طرح 4 موضوع و توضیحات اجمالی در هر بخش ، پاسخ اینکه چرا باید وکلا دوره فروش را بگذرانند و نتیجه مجهّز شدن به این ابزار قدرتمند را برای وکلا نشان دهیم.

بهتر است از اینجا آغاز کنیم که چرا بعضی از وکیل‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شدّت معروف می‌شوند و صاحب ثروت بسیار بالایی می‌گردند. پاسخ این سوال قطعاً فقط ، تسلّط بر قوانین و کتب قانون نمی‌باشد زیرا که تمامی نفرات این قشر ، با گذراندن آزمون‌های دشوار به این مرحله رسیده‌اند ، در ثانی کتاب قانون همراه همیشگی تمام وکلا می‌باشد. با کمی تحقیق و دقت در زندگی افرادی که در این حرفه ، صاحب نظر و پر نفوذ هستند ، درمی‌یابیم که این افراد وجه مشترکی را با یکدیگر دارند امّا نام این دانش و علمی که وجه مشترک افراد موفق در این حرفه است را کمتر کسی می‌داند.

موفقیت و شکست وکلا

 چطور می‌شود دو وکیل در یک پرونده یکسان و شرایط ثابت ، یکی از آن موفق بیرون می‌آید ولی دیگری در آن شکست می‌خورد.  چطور می‌شود وکیلی مدام پرونده‌های خوب با مبالغ بالا را از آن خود می‌کند ، در حالی که دیگری در انتظار مشتری برای جذب می‌باشد و گاهاً دست به دامان تبلیغات محیطی عجیب و قریب می‌گردد.  پاسخ تمام سوالات پرسیده شده در یک کلمه است : قدرت فروش !!!

فروش برای همه چیست ؟

بله ، وکیل‌ها هم می‌بایست توانایی فروش را داشته باشند. برای اینکه درک موضوع راحت‌تر شود و در اینجا معنی دیگر فروش ، مطرح می‌گردد : هنر متقاعد سازی ( فروش ) !!! در اینجا منظور نگارنده از فروش ، هنر متقاعد کردن و مذاکره است و نه لزوما فروش حرفه‌ای دقیقا مشخص است که فروشندگی جزیی از هنر متقاعد سازی می‌باشد و ما مدام در طول روز از این هنر به میزان توانایی خود جهت رسیدن به اهداف خود استفاده می کنیم. ( هرکسی به اندازه توانایی در این هنر ، با شکست‌ها و پیروزی‌هایی مواجه خواهد شد )

4 موضوع مهم فروش برای وکلا

هر روزه ما انسان‌ها درحال بیان نظرات خود ، ایده‌ها و حتی فروش خدمات خود به دیگران هستیم و تلاش می‌کنیم که با متقاعد کردن طرف رو به رو به اهداف خود دست یابیم.

همچنین بخوانید

 دنبال یه مدیر فروش خوب هستی ؟ وظیفه مدیر فروش چیست ؟ چرا باید یک مدیر فروش حرفه‌ای داشته باشم ؟ اصلا بهتره کم‌تر هزینه کنم و همون مدیر بازاریابی ، مسول فروش هم بشه پاسخ همه و همه این سوال‌ها در مقاله وظایف مدیر فروش ! حتما مطالعه کنید.

وظایف مدیر فروش چیست ؟

1- نحوه جذب موکّل ( مشتری ) با شرایط مناسب و عالی

اینکه چگونه می‌توان مشتری ( موکّل ) را به بهترین حالت ممکن به شرایط عقد قرارداد فی ما بین رساند ، خود تخصصی بسیار جذابی می‌باشد. امّا جای خوشحالی است که در اکثر مواقع این خود مشتری می‌باشد که با انتخاب وکیل خود و حضور در دفتر کاری‌اش ، از او تقاضای عقد قرارداد می‌کند. امّا اینکه چرا مشتری از تصمیم خود پشیمان می‌گردد ، یا اینکه درخواست نامتعارف دربند‌های قرارداد میکند ، تماماً بستگی به این دارد که چگونه می‌توان از هنر متقاعد کردن دیگران به نفع احسن استفاده کرد و طوری توافق نمود که مشتری تمام تلاش خود را برای جلب اطمینان وکیل موردنظر ، نماید. ( اصول سه‌گانه فروش )

2- تأثیر کلمات در متقاعد کردن دیگران نوعی فروش است ( موکّل / قاضی )

متأسفانه این برداشت وجود دارد که تسلّط بر قانون ، می‌تواند بزرگترین کمک در موفقیّت پرونده‌های مورد نظر باشد. امّا اگر کمی باهوش باشید متوجه خواهید شد که تأثیر کلمات در متقاعد کردن دیگران ( فروش نظر وکیل ) کمتر از 10 درصد می‌باشد . یعنی اینکه بر فرض اشراف بر قوانین و استفاده از کلمات مناسب و منطقی در حضور فرد قضاوت کننده فقط حدود 10 درصد به متقاعد کردن فرد مورد نظرکمک خواهد کرد و الباقی سهم تأثیر گذاری بسیار مهم‌تر می‌باشد که عموماً فقط وکیل‌های باهوش از آن استفاده می‌کنند.!!!

روانشناسی فروش وکلا

3- همزاد پنداری و تشخیص افکار قاضی ( قانون فروش )

با وجود اینکه همیشه شرایطی وجود داشته که ما بین قاضی دادگاه و وکیل تفکرات متفاوت و گاهاً چالشی ایجاد می‌گردد امّا این نکته بسیار مهم است که کسی که قرار است نظر نهایی پرونده را صادر کند یک انسان است.!!

بنابراین می‌توان تمام قوانین علمی که در یک انسان صادق است ، در قاضی استفاده نمود.

حتما بخوانید

 با نگاهی متفاوت‌تر و اقدامات عملی ، پنج روش جهت افزایش فروش و تاثیرگذاری ( هنر متقاعد کردن ) را توضیح می‌دهیم. در امر فروش ضعیف هستی دوست داری حرفه‌ای تر کار کنی حتما این مقاله رو بخون ! 

5 تکنیک فروش حرفه ای

در واقع هنر متقاعد سازی که وکیل می‌تواند برای تأثیر گذاری روی قاضی استفاده نماید را می‌توان در لایه‌های مختلف و در زمان‌های خاص که بسیار این زمان بندی مهم است ، استفاده نمود. حمله به لایه اوّل مغزی به جای لایه سوّم مغز ابتدایی‌ترین چیزی است که افراد این حرفه در دفاع از موکّل خود می‌توانند استفاده نمایند. شناسایی لایه‌های مغزی در... شخصیت شناسی فرد قضاوت کننده می‌تواند به شدّت به متقاعد کردن آن قاضی کمک نماید. چقدر دوست دارید که به لایه اول مغزی نفوذ کنید و از موکل خود دفاع کنید؟ به قلب مشتری و موکل خود نفوذ کنید؟ دیگران به شما بگویند : وکیل نابغه ، وکیل روانشناس 

4- تحلیل استنتاجی فروش

عموماً افراد این حرفه ، با توجه به نحوه آموزششان در دوره‌های دبیرستانی و دانشگاهی ، بصورت اتوماتیک تمایل به حل موضوع در شرایط استقرایی دارند. امّا نتایج نشان می‌دهد که افرادی که از رشته‌های فنی و مهندسی یا ریاضی تغییر گرایش به حقوق داده‌اند در آینده وکیل‌هایی قدرتمند‌تر می‌شوند. دلیل این امر خیلی ساده است.!!! قدرت تحلیل استنتاجی به عبارتی یکی از وظایف بسیار مهم وکیل این می‌باشد که بتواند موضوعات مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهد و جدایی از دلایل استقرایی بتواند ، تحلیلی بر پایه شواهد و نتایج منطق داشته باشد. اینکه این تحلیل را به چه صورت در چهارچوب هنر متقاعد سازی استفاده نمود و آن را با ادبیات حقوقی مطرح کرد جزوی از ویژگی‌های منحصر به فرد هنر فروشندگی یک وکیل می‌باشد. در انتها لازم است اعلام گردد ، نکات بسیار مهم دیگری هم وجود دارد که در هنر متقاعد کردن دیگران قابل استفاده و بسیار ضروری است که تماماً به همراه 4 موضوع ذکر شده نیاز به آموزش‌های تخصصی دارد که می‌تواند تأثیرات شگرفی بر روی آینده کاری یک وکیل بگذارد.

کارگاه روانشناسی فروش

اگر می‌خواهی در امر فروش قوی بشی یا ارتباط تو با مشتری قوی کنی اگر نمیدونی چطور باید با مشتری برخورد کنی اگر فروشت اومده پایین دلیلشو نمی‌دونی همین حالا روی لینک زیر بزن و در کارگاه روانشناسی فروش علی میر صادقی شرکت کن اونوقت خودت متوجه میشی که چقدر تو کارت موفق‌تر شدی نسبت به قبل !

درباره ی کارگاه روانشناسی فروش بخوانید

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

پرفروش ترین محصول غیرحضوری

سی روز تا پیروزی

تخفیف ویژه نورور 99

کسب اطلاعات تلفنی درباره دوره ها

دوره غیرحضوری انگیزشی روانشناسی "30 روز تا پیروزی" - جشنواره نوروزی خرید سریال

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.