مربیگری در زندگی

مربیگری در زندگی

طبق مطالعات انجام شده موسسه گالوپ تنها 13 درصد از کارمندان در سراسر جهان نسبت به کاری که انجام می دهند متعهدند درحالیکه این درصد در شرکت هایی که بصورت منظم از خدمات کوچینگ و مربی گری استفاده می کنند، به 65 درصد میرسد.

اهمیت یادگیری بر کسی پوشیده نیست و با گسترش دانش و اطلاعات و تکنولوژی، هرچند اسباب یادگیری مهیاتر شده است ولی انتخاب آنچه بیشترین کمک را به ما می کند در بمباران تبلیغاتی کاریست بس دشوار. ولی همچنان داشتن یک رابطه حمایتی بین مربی و شخص ضرورتی ست غیر قابل انکار و نعمتیست گرانبها.   
ما اگر در درس یا بیزینس مان کم کاری کنیم و یا دچار مشکل شویم، با پرداخت بهایی، به احتمال زیاد برایمان قابل جبران خواهد بود ولی مطمئن نیستم در زندگی بتوان به سادگی، نبود یک مربی شایسته و کار بلد را جبران کرد چرا که ما فقط یکبار زندگی می کنیم ولی چند سال درس میخوانیم و احتمالا بیزنس های متعدد خواهیم داشت!

به گمان من انسان برای موفقیت در زندگی باید بتواند در چهار زمینه استاد شود :
مناسبات، تدارکات، نگرش و رهبری                                 « جان سی مکسول » 


مربی با طرح پرسش، گوش دادن و بازخورد دادن به ما کمک میکند تا اهدافی را برای توسعه فردی خود مشخص کنیم  ودر جهت آن حرکت کنیم.
چون مربی در ارتباط مستقیم و مؤثر با ماست، یک ابزار قوی و مؤثر در جهت تقویت توانایی ها و مهارت های فردی ما خواهد بود که بتوانیم به پتانسیل های شخصی خویش دست یافته و کیفیت زندگی، روابط و کسب و کارمان را بهبود بخشیم.

مربیگری در زندگی


بد نیست تاریخچه کوچ یا مربی را بدانیم:
کلمه کوچ یا کوچینگ از نام روستای کاکس در شمال غربی مجارستان شکل گرفته و نام چرخ و درشکه ای بود که کار حمل و جابجایی بین شهرها را انجام می دادند 
بعدها به معلمانی که از جایی برای تعلیم دانش آموزان و دانشجویان اصطلاحاً سرخانه می شدند به کار میرفت. مربیگری ابتدا بیشتر در زمینه هنر و ورزش صورت می گرفت.

توجه: در صورتی که در آمریکا زندگی میکنید و نیاز به کوچ و مشاور دارید پیشنهاد میکنم صفحه روانشناس در آمریکا را ببینید.


کوچ ها به افرادی کمک می کنند که به لحاظ احساسی و روانی کاملا سالم بوده اما به کسی احتیاج دارند که با کمک او به زندگی شان سر و سامان بیشتری بدهند و به اهدافشان دست یابند 
امروزه مربی و مربیگری مختص هنر و ورزش نیست و تقریبا در تمام ابعاد زندگی، سلامت و خانواده جای خالی مربی حس میشود.  
 

کارگاه ها و همایش های مرتبط  : دوره 10 ماهه اسطوره های زندگی وسازمان

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

کسب اطلاعات تلفنی درباره دوره ها

پرفروش ترین محصول غیرحضوری

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.