10 راهکار طلایی برای ایجاد اعتماد در مشتری

10 راهکار طلایی برای ایجاد اعتماد در مشتری

 چگونه می‌توانید اعتماد مشتری خود را جلب کنید؟ با اساسی‌ترین راهکارهای ایجاد اعتماد در مشتری آشنا هستید؟
قبل از اینکه مشتریان از شما خرید کنند، باید بتوانند به شما اعتماد کنند و ایجاد احساس اعتماد در مشتری لازمه‌ی خرید مشتریان از شماست. در ادامه با 10 راهکار طلایی برای ایجاد اعتماد در مشتری ، آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

نشانه‌های حملات پانیک

10 مورد از نشانه‌های حملات پانیک

در دفتر کار خود پشت میزش نشسته بود و برای جلسه مهمی آماده می‌شد. ناگهان احساس کرد هوا به اندازه کافی وجود ندارد، احساس کرد دارد خفه می‌شود. ضربان قلبش بالا رفته بود و به نظرش اتاق دور سرش می‌چرخید. فکر کرد آخرین لحظات زندگی خود را سپری می‍کند. ترس شدیدی سراپای وجودش را فرا‌گرفته بود. پس از گذشت ده دقیقه تمام علائم ناپدید شدند. به یاد آورد که هفته گذشته هنگام پیاده روی در پارک نیز این اتفاق برای او رخ داده بود، هرچند مدت زمان آن بسیار کوتاه بود. او از رفتن نزد پزشک خودداری می‌کرد، چراکه دلیل خاصی برای این اتفاقات پیدا نمی‌کرد. تا اینکه دو هفته بعد نیمه شب، و زمانی که در خواب بود این حملات به او دست داد و اینبار با درد قفسه سینه شدید و تنگی نفس از خواب بیدار شد. فردای آن شب به پیشنهاد دوستش به بیمارستان مراجعه کرد و پس از انجام آزمایشات و بررسی‌های لازم هیچگونه علت فیزیولوژیک و جسمانی یافت نشد و با مشورت و نظر پزشک، تصمیم گرفت به روانپزشک مراجعه کند.

ادامه مطلب

سلف برندینگ یا پرسونال برندینگ چیست؟

سلف برندینگ یا پرسونال برندینگ چیست؟

 اگر شخصی نام شما یا برند شما را بشنود، دوست دارید چه تصویری در ذهن او شکل بگیرد؟ قطعا تصویری متناسب با شخصیت و اهداف شما یا چشم اندازهای سازمان مدنظر شماست.در این صورت شما نیاز به ایجاد سلف برندینگ یا پرسونال برندیگ هستید.

ادامه مطلب

15 روش بهینه سازی فرآیند کسب و کار

15 روش بهینه‌سازی فرآیند کسب و کار

آیا با روش‌های بهینه‌سازی فرآیند کسب‌ و‌ کارتان آشنا هستید؟ فرهنگ یا فلسفه کسب‌ و‌ کار شما کلید نهایی کارآمدی و موفقیت شما است، عنصری است که به بهینه سازی کسب‌ و‌ کار شما کمک می‌کند. همچنین موجب فعال یا غیر فعال شدن شما در کسب و کارتان می‌شود. در ادامه با 15 روش بهینه‌سازی فرآیند کسب‌ و‌ کار ، آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

کارآمدی سازمانی و 11 روش برای بهبود عملکرد آن

کارآمدی سازمانی و 11 روش برای بهبود عملکرد آن

چگونه می‌توانیم عملکرد کسب و کار را بهبود بخشیم؟ طبیعی است زمانیکه سیستم رهبری موثر عمل کند، کارآمدی سازمانی نیز بهبود می‌یابد. در ادامه با روش‌های بهبود عملکرد سازمانی آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

5 تفاوت رهبری و مدیریت

مدیریت ، به کارگیری علم و هنر در هماهنگی و هدایت منابع مالی یا انسانی و یا هردو ، در رسیدن به هدف با حداکثر کارایی است.رهبری ، به زبان ساده و قابل درک برای عموم به معنای تاثیرگذاشتن روی دیگران، نفوذ کردن در قلب دیگران و همراه ساختن آنان در جهت اهدافی خاص می باشد.

ادامه مطلب

۱۲ راهکار برای مذاکره‌ی حرفه‌ای در فروش

12 راهکار برای مذاکره‌ی حرفه‌ای در فروش

مذاکرات فروش می‌تواند منبع ترسی برای فروشندگان باشد. اما شما اگر مسلط به راهکارهای مذاکره‌ی حرفه‌ای باشید، بی‌شک برنده خواهید بود. در ادامه با اصلی‌ترین راهکارهای مذاکره در فروش آشنا شوید.

ادامه مطلب

اختلال اضطراب فراگیر

اختلال اضطراب فراگیر چیست؟

 اختلال اضطراب فراگیر یکی از انواع اختلال‌های اضطرابی است، که فرد مبتلا در برابر هر چیزی نگران به نظر می‌رسد و دچار اضطراب می‌شود. در ادامه می‌توانید با نشانه‌های بروز این اختلال و همچنین روش‌های درمان آن آشنا شوید.

ادامه مطلب

اختلال بی نظمی خلقی اخلال گرانه چیست ؟

اختلال بی نظمی خلقی اخلال گرانه

اختلال بی‌نظمی خلقی اخلال گرانه ، نوعی اختلال رایج بین کودکان و نوجوانان بین سنین 6 تا 18 سال می‌باشد. از نشانه‌های اصلی این اختلال می‌توان به کج خلقی و عصبانیت‌های مکرر اشاره کرد. در ادامه می‌توانید با علائم و روش‌های درمان این اختلال آشنا شوید.

ادامه مطلب

چگونه در شرایط رکود بفروشیم؟

4 راهکار برای افزایش فروش در شرایط رکود

اینکه در شرایط رکود ترس سراپای مشتری را فرا بگیرد و از هزینه کردن امتناع کند، دور از انتظار نیست. اما اگر شما یک فروشنده‌ی حرفه‌ای باشید، در این شرایط نیز برنده خواهید شد. تنها کافی است در ادامه با راهکارهای فروش در شرایط رکود آشنا شوید.

ادامه مطلب

اختلال افسردگی

7 نشانه از اختلالات افسردگی ناشی از مصرف مواد

از بزرگترین مشکلات جوامع بشر امروزی وابستگی به مصرف مواد مخدر است که هر روز بر تعداد قربانیان آن اضافه می‌شود. این پدیده هر چند در نگاه اول به عنوان یک مشکل فردی به نظر می‌آید، اما به واقع یک معضل بزرگ اجتماعی، خانوادگی، اقتصادی و بهداشتی در جوامع است. البته بخش فاجعه بار این موضوع زمانی مشخص می‌شود که درمی‌یابیم درصد زیادی از معتادان را نسل جوان و نوجوان جامعه تشکیل می‌دهند. آنچه خواهید خواند در رابطه با اختلال افسردگی ناشی از مصرف مواد می‌باشد.

ادامه مطلب

افسرده خویی

افسرده خویی چیست؟

افسرده خویی یا افسردگی مزمن و دائمی، از لحاظ شدت ضعیف تر اما با دوام تر از اختلال افسردگی اساسی است.به عبارت دیگر یک اختلال خلقی که دارای  همان نشانه های جسمانی، هیجانی و شناختی افسردگی است، ولی مدت آن طولانی تر است.

ادامه مطلب

افسردگی بعد زایمان

علائم افسردگی پس از زایمان

افسردگی پس از زایمان یکی از انواع فرعی اختلالات افسردگی است که علاوه بر بی ثباتی هیجانی، غم و غصه، ملال و دلزدگی و زودرنجی، اضطراب مفرط، بی خوابی و تغییر در وزن را به همراه می آورد. این اختلال بین 3 تا 6 ماه طول می کشد و بر خلاف افت خلق پس از زایمان، نیاز به درمان و مداخله دارد.

ادامه مطلب

ملال پیش از قاعدگی

10مورد از نشانه‌های ملال پیش از قاعدگی

با بی‌حوصلگی روی مبل دراز کشیده بود. می‌خواست زمین و زمان متوقف شود. دستهایش را چنگ کرد ، انگار که بخواهد به چیزی چنگ بزند. روی شکمش مچاله شد، پاهایش را به درون بدنش کشید و تلاش کرد بخوابد، اما بیقراری امانش را بریده بود. خواب به چشمانش نمی‌آمد. چشمهایش را بست و به آرامی شروع به گریستن کرد. کمی بعد صدای گریه هایش بلندتر شد. حس کرد تمام فضای اتاق از صدای گریه اش پر می شود. از خودش متعجب بود که اینگونه بی‌حساب می‌گریست. مگر چه اتفاق مهمی افتاده بود؟ صبح که سر کارش می‌رفت به نظرش آمد پاهایش میل رفتن ندارند. به اداره که رسید ناگهان تصمیم گرفت به خانه بازگردد. بی‌آنکه به کسی اطلاع بدهد به سرعت ماشینی گرفت و به خانه برگشت. از این حال خودش مضطرب می‌شد. نگران بود که باز نتواند رفتارش را کنترل کند و خرابکاری کند یا جایی بی‌جهت احساساتی شود و شبیه بچه ها به نظر برسد...
آنچه خواندید شاید برشی لحظه‌ای باشد از زندگی کسانی که در روزهای مشخصی از ماه نوعی افسردگی را تجربه می‌کنند. چقدر شده که پیش از شروع دوره ماهیانه‌تان به ناگاه متوجه تغییرات ناگهانی در حالات و رفتارهایتان شده باشید و حس کنید کنترلی بر روی آن ندارید؟ چقدر دلیل این غمگینی بی‌حساب و کتاب پیش از قاعدگی را می‌شناسید؟

ادامه مطلب

طرحواره طرد شدگی

طرحواره ی طرد شدگی

طبیعی است که هیچ فردی طرد شدن را دوست ندارد ولی برخی افراد حساسیت و ترس بیشتری نسبت به طرد شدن دارند. این نوع حساسیت ها تاثیرات مخربی بر زندگی این افراد می گذارند. اما خوشبختانه نتایج محققان حاکی بر این است که راهکارهای متفاوتی برای شناخت و رفع این نوع حساسیت ها وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

ادامه مطلب

افسرده ام

من افسرده ام یا نه؟

همه آدم ها به طور طبیعی تغییرات خلقی را در طول زندگی خود تجربه می کنند. بنا نیست که همیشه به لحاظ هیجانی حال یکسانی داشته باشیم. تغییرات و بیماری های جسمانی ، دشواری های اداره زندگی روزمره ، مشکلات شغلی و مالی ، تعارض ها در روابط و خانواده ، همگی با هم یا به تنهایی این قدرت را دارند که باعث افت خلق و حالات عاطفی منفی در ما شوند. این افت خلق ، باعث می شود که تفکرات منفی به ذهن ما هجوم بیاورند و شناخت و دیدگاه ما نسبت به امور عادی زندگی هم منفی شود. در چنین روزهایی ، احساس خستگی ، اندوه ، بی رمقی ، کسالت و ملال و گاه خشم داریم. مسائل کوچک و کم اهمیت که در شرایط دیگر به سادگی آن ها را مدیریت می کردیم ، حال می توانند ما را به سرعت خشمگین و ناکام کنند. بابت شرایط موجود ، گاه خود را سرزنش می کنیم و گاه دیگران را ؛ که اولی به احساس گناه شخصی و کاهش عزت نفس مان منجر می شود و دومی ، به تیره یا تیره تر شدن روابط و پیوندهای خانوادگی و اجتماعی . در چنین شرایطی ، معمولا از اصطلاح افسردگی برای توصیف حال و هوای خود استفاده می کنیم: امروز یا این روز ها ، افسرده ام...

ادامه مطلب

چگونه با همکاران بد برخورد کنیم

چگونه با همکاران بد برخورد کنیم

تقریبا همه ما در طول مدت کاری خود در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با همکاران یا کارمندانی مواجه شده‌ایم که به اصطلاح همکار بد یا کارمند بد هستند.

ادامه مطلب

مزایا و معایب دورکاری

مزایا و معایب دورکاری چیست ؟

دورکاری سابقه‌ای بالغ بر 50 سال دارد و در کلان شهرها و شهرهای بزرگ نسخه‌ای نجات دهنده در خصوص معضلات ترافیک‌، آلودگی هوا‌، آلودگی صوتی‌، کمبود زمان‌، و ... خواهد بود.
در همین راستا و بر اساس آماری از GlobalWorkplaceAnalytics.com تا پایان سال 2016‌، بیش از 25 درصد نیروی کار ایالات متحده آمریکا‌، به صورت دورکاری مشغول به انجام وظایف خود هستند و این رقم بدون آمار افراد خود اشتغال از سال 2005 تا کنون دو برابر افزایش داشته است.

ادامه مطلب

افسردگی اساسی چیست؟

افسردگی اساسی چیست ؟

افسردگی اساسی، از جمله شایع‌ترین اختلالات روانشناختی است. فردی که دچار این اختلال است، غم و اندوه شدیدی را احساس می‌کند و‌ عملکرد فرد در زمینه های مختلف به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. اما جالب است بدانید که این نوع اختلال یکی از قابل درمان ترین اختلالات روانی است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

ادامه مطلب

10  راز موفقیت در کسب و کار چیست ؟

10 راز موفقیت در کسب و کار

همه ما می‌دانیم این روزها برای اینکه بتوانید به موفقیت در کسب و کار خود برسید باید قادر باشید آن را گسترش دهید و متناسب با علم روز از روش‌ها‌ی جدید برای رشد و موفقیت در کسب و کارتان استفاده کنید. با وجود بستری مانند اینترنت و شبکه‌های اجتماعی تکنیک‌های بسیار زیادی برای رشد و توسعه کسب و کار در دسترس شما قرار دارد که می‌توانید به کمک آن‌‎ها تجارت خود را بهبود ببخشید.

ادامه مطلب

خودشکوفایی و رضایت از زندگی

چگونه به خودشکوفایی و رضایت از زندگی برسیم ؟

آیا تاکنون به این اندیشیده‌اید که چگونه باید زندگی کنید تا بتوانید میزان رضایت خود را از زندگی بالا ببرید ؟ معنای زندگی شما چیست ؟ اگر ، چه کاری انجام دهید می‌توانید در پایان عمر به خود ببالید و از خود و زندگی‌تان راضی باشید؟

ادامه مطلب

مسئولیت پذیری چیست ؟ 7 راهکار برای افزایش مسئولیت پذیری کدامند ؟

مسئولیت پذیری چیست ؟ 7 راهکار برای افزایش مسئولیت پذیری

زمانی که بحث مسئولیت به میان می‌آید به فرجام رسانیدن ، اجرای صحیح ، امری حیاتی و حائز اهمیت است به عبارتی کسب جایگاه و مسئولیت ، فقط پذیرفتن کلامی و قبول کردن زبانی آن ، مورد نظر نیست.

ادامه مطلب

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد یا روانشناسی اکت

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد یا روانشناسی اکت چیست ؟

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد یا ACT ( اکت ) در واقع رفتار درمانی مبتنی بر ذهن است که از یک رویکرد منتخب شده و انسانی استفاده می‌کند تا به مردم کمک کند بتوانند با روح پلید خود بجنگند. در اصل ACT ( اکت ) یا همان درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ، در نظریه چهارچوب رابطه‌ای ( RFT ) بسط داده شد و به تدریج که در همه زمینه‌های زندگی توانست به افراد مزایای کاملی را ارائه دهد ، رشد پیدا کرد. برخلاف روانشناسی غرب که در درجه اول بر روی مفهوم « به‌هنجاری » سلامت کار می‌کند ، روانشناسی اکت می‌پذیرد که بخشی از روان انسان به اصطلاح « نابهنجاری » نامیده می‌شود و بیشتر بر روی تغییر کردن در حین پذیرش تاکید می‌کند.

ادامه مطلب

رابطه مثبت گرایی و زندگی خوب

رابطه مثبت گرایی و زندگی خوب چیست ؟

تحقیقات نشان می‌دهند که تفکر مثبت چیزی بیش از شاد بودن یا نمایش نگرش خوش بینانه است. مثبت گرایی در واقع می‌تواند ارزش واقعی در زندگی شما ایجاد کند و به شما کمک کند مهارت‌هایی پیدا کنید که از لبخند به لب آوردن طولانی‌تر باشد.

ادامه مطلب

9 راه پیشنهادی برای افزایش و ایجاد اعتماد به نفس چیست ؟

9 راه پیشنهادی برای افزایش و ایجاد اعتماد به نفس

در حالی که واقعا شگفت انگیز است و لازم است که اعتماد به نفس خود را داشته باشیم ، آیا این امکان وجود دارد که اعتماد به‌ نفس زیادی داشته باشیم ؟ باور کنید یا چه باور نکنید ، بله! بیشتر افراد دارای فقدان اعتماد به نفس کافی و یا دارای یک تصویر مثبت می‌باشند، اما با این وجود توانایی‌های خود را دست ‌بالا می‌گیرند، بیش از حد خوشبین بوده، بیش از حد ریسک کرده و در نهایت در معرض خطر قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب

4 گام فوق العاده برای آموزش مدیتیشن به دیگران چیست ؟

4 گام فوق العاده برای آموزش مدیتیشن به دیگران

مدیتیشن می‌تواند حس آرامشی را در شما ایجاد کند که حتی بعد از اینکه تمرین شما تمام می‌شود ادامه داشته باشد. بنابراین مدیتیشن روش بسیار خوبی است برای اینکه به شما کمک کند تا بتوانید سطح استرس خود را مدیریت کنید. اگر شما به مدیتیشن علاقه داشته باشید، ممکن است بخواهید آن را به دیگران آموزش دهید. برای اینکه معلم شوید نیاز دارید که تمرین‌های مدیتیشن شخصی خود را انجام داده و همچنین دانش خود را درباره مدیتیشن افزایش دهید. شما برای آموزش مدیتیشن ممکن است به مدرک نیاز نداشته باشید، اما اگر مدرک داشته باشید ممکن است افراد بیشتری را جذب کنید.

ادامه مطلب

تاثیر تیپ های شخصیتی بر انتخاب شغل | ویژگی 16 تیپ شخصیتی چیست ؟

تاثیر تیپ های شخصیتی بر انتخاب شغل | ویژگی 16 تیپ شخصیتی

بسیاری از افراد زمانی که تیپ شخصیتی آن‌ها با کارشان تطبیق داده می‌شود ، از شغل خود بیشتر لذت می‌برند و به کارآیی بیشتری دست می‌یابند. در حقیقت ، آزمون‌های تناسب شغلی با توجه به علایق و شخصیت به این ایده استوار است که برخی ویژگی‌های شخصیتی به احتمال زیاد باعث موفقیت و رضایت بیشتری در شغلی خاص می‌شوند. پیدا کردن تناسب شغلی مناسب با تشخیص هویت شما از طریق ارزیابی عواملی مانند علایق ، استعدادها ، سرگرمی‌ها ، دستاوردها و سبک زندگی مطلوب شروع می‌شود. با توجه به اینکه مردم همیشه از تمام جنبه‌های شخصیت منحصر به فرد خود آگاهی ندارند ، و با توجه به اینکه خانواده و حتی مشاوران مدرسه می‌توانند یک استراتژی در شناخت ویژگی‌های شخصیتی شما باشند ، مشخص کردن این ویژگی‌ها می‌تواند تا حدی چالش برانگیز باشند.

ادامه مطلب

اختلال چند شخصیتی از تشخیص تا درمان چیست ؟

اختلال چند شخصیتی از تشخیص تا درمان

فیلم سینمایی پنجره مخفی محصول سال 2004 میلادی آمریکا  که موضوع آن بر اساس اختلال چند شخصیتی است در آن جای دپ نقش نویسنده‌ای بنام مورت‌رینی را ایفا می‌کند که پس از طلاق به خانه‌ای در جنگل پناه می‌برد سپس نویسنده‌ای به نام جان شوته که در زندگیش ظاهر شده و او را به تقلید داستان‌های‌شان متهم می‌کند. به تدریج متوجه می‌شویم گفته‌های او تا حدی صحیح است سپس اتفاقات دیگری رخ داده، مورت سپس متوجه می‌شود که شوته خودش است و در خواب یا به حالی به آن شخصیت بدل می‌شود. به تدریج متوجه می‌شویم گفته‌های او تا حدی صحیح است سپس اتفاقات دیگری رخ داده، مورت سپس متوجه می‌شود که شوته خودش است و در خواب یا به حالی به آن شخصیت بدل می‌شود.

ادامه مطلب

همه چیز درباره اختلال دو قطبی از تشخیص تا درمان چیست ؟

همه چیز درباره اختلال دو قطبی از تشخیص تا درمان

قبل از اینکه وارد وادی روانشناسی و علوم اعصاب و روان شوم، تا وقتی می‌شنیدم که فلان کس دو قطبی است یا اینکه رفته پیش روانپزشک تشخیص دوقطبی دادن ، مثل اکثر انسان‌ها تصور می‌کردم طرف دارای دو شخصیت متفاوت بوده و واقعا اصلا نمی‌دانستم اختلال دو قطبی جزو اختلال‌های شخصیتی طبقه‌بندی نمی‌شود مانیک دپرسیو ، افسردگی ، شیدایی ، یا باپپولار از نام‌های دیگر این بیماری است که همگی آن‌ها را شنیده‌ایم و امروز راجب آن و درمان بیماری دو قطبی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

9 روش اثبات شده برای افزایش کارآمدی چیست ؟

9 روش اثبات شده برای افزایش کارآمدی

آیا فردی وجود دارد که ‌نخواهد کارآمدی خود را افزایش دهد ؟ تقریبا همه انسان‌ها می‌خواهند کارآمدی بیشتری داشته باشند تا زمان بیشتری را برای انجام کارهایی که از آن لذت بیشتری می‌برند صرف کنند. همانطور که می‌دانید، بسیار ساده است که زمان و انرژی خود را طوری تنظیم کنید تا تبدیل به فرد پر مشغله‌ای شوید، با این حال ممکن است که نتوانسته باشید برنامه خود را به درستی پیش ببرید. پس چالش این است که تشخیص دهید کدام عادت‌ها حرکت شما را به سمت جلو تسهیل می‌کنند و کدام صرفا باعث چرخش چرخ‌های شما می‌شوند.

ادامه مطلب

همه چیز درباره مصرف ماری جوانا و نحوه درمان آن چگونه است ؟

همه چیز درباره مصرف ماری جوانا و نحوه درمان آن

اغلب ، تا به حال ، حداقل یکبار برای‌مان پیش آمده در یک مهمانی خودمانی مورد تعارف یک کام از رول سیگاری با مشتقات ماری جوانا قرار گرفته باشیم. خیلی‌ها همان ابتدا با شناخت کامل یا بدون شناخت این درخواست رو رد کرده‌اند ولی برخی به دلایل مختلف از جمله میزان هیجان طلبی بالا یا عدم برخورداری از مهارت نه گفتن اون رو تجربه کردند.

ادامه مطلب

مدیتیشن مایندفولنس چیست ؟ 7 تکنیک مایندفولنس برای افزایش آگاهی کدامند ؟

مدیتیشن متد مایندفولنس چیست ؟ 7 تکنیک مایندفولنس برای افزایش آگاهی

ممکن است راجع به مدیتیشن متد مایندفولنس شنیده باشید که توانایی حضور کامل در لحظه اکنون است. این توانایی می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد از کاهش استرس گرفته تا افزایش میزان تمرکز. همچنین داشتن این مهارت می‌تواند باعث شادی بیشتر شما در زندگی فردی و اجتماعی شود. بر اساس تحقیقاتی که راجع به مدیتیشن متد مایندفولنس انجام شده است این روش می‌تواند تاثیرات بسزایی بر روان و جسم شما  بگذارد. اما مایندفولنس دقیقا چیست؟ و شما  چطور می‌توانید به این مهارت دست یابید؟ و از فایده های آن بهره‌مند شوید؟

ادامه مطلب

7 راهکار باور نکردنی برای رهایی از خجالتی بودن چیست ؟

7 راهکار باور نکردنی برای رهایی از خجالتی بودن

قرار گرفتن در یک موقعیت دشوار و ناراحت کننده که ممکن است تا حدی موجب احساس خجالتی بودن و یا دست پاچگی شما بشود را می‌توانید با انجام تمهیداتی رفع کنید. شما می‌توانید کارهایی را انجام دهید تا خود را برای این لحظات استرس و اضطراب بالقوه آماده کنید و خودتان را از شر احساس خجالتی بودن رها کنید. به کار بردن این تمهیدات به شما این امکان را می‌دهد که این اضطراب اجتماعی را به طور موثرتری مدیریت کنید.

ادامه مطلب

چگونه خود را دوست بداریم ؟ 17 گام موثر تا دوست داشتن خود چیست ؟

چگونه خود را دوست بداریم ؟ 17 گام موثر تا دوست داشتن خود

دوست داشتن خود فرآیندی پایان ناپذیر و همیشگی است ، اتفاقی است که سرآغازش از درون خود ماست ، با محبت کردن به خودمان شروع شده و هرگز تمام نمی‌شود. برخلاف آنچه که قالب فرهنگ جوامع به انسان می‌آموزد در خصوص اینکه باید موفق باشد، ثروتمند باشد، زیبا باشد ، تحصیلات عالی داشته باشد و .... تا در زندگی خوشحال و راضی باشد و جایگاهی در میان هم نوعان خود داشته باشد ، این عشق ورزیدن به خود است که باعث حال خوب ، زندگی خوب و احساس خوب خواهد شد.

ادامه مطلب

انواع روش های بازاریابی

انواع روش های بازاریابی چیست ؟

استراتژی یا روش های بازاریابی توسط شرکت‌های مختلف برای همکاری با مصرف کنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای آگاهی از ویژگی‌ها و مزایای محصولات شرکت از روش های بازاریابی استفاده می‌شود و آموزش‌های بازاریابی به فروشنده‌ها داده می‌شود. آموزش‌های بازاریابی اساسا بر تشویق افراد برای خرید محصولات شرکت و خدمات خاص متمرکز شده است. روش‌های بازاریابی ممکن است کاملا نوآورانه باشند یا قبلا امتحان یا تست شده باشند. استراتژی‌ها یا روش‌های بازاریابی موثر به موفقیت در رقابت کمک می‌کنند.

ادامه مطلب

کارآفرین کیست ؟ چگونه فرد کارآفرینی موفق باشیم ؟

کارآفرین کیست ؟ چگونه فرد کارآفرینی باشیم ؟

در دنیای متمدن امروز پیشرفت اقتصادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به گونه‌ای که تمام جنبه‌های زندگی فردی و اجتماعی افراد یک جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. روز به روز به تعداد افرادی که می‌خواهند برای خود کسب و کاری راه اندازی کنند و با ایده‌های خود به سودآوری برسند اضافه می‌شود و تعداد کمتری از افراد جامعه می‌خواهند به زندگی کارمندی قناعت کنند. اینجاست که بحث کارآفرینی مطرح می‌شود. کارآفرین بودن که زمانی برای خیلی از مردم روزی رویایی بیش نبود اکنون به هدفی قابل دسترس تبدیل شده است. زیرا با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین وجود بستری هم‌چون اینترنت دیگر محدودیتی برای کارآفرینی وجود ندارد و هر کسی متناسب با میزان توانایی‌های خود قادر است کسب و کار مورد علاقه خود را راه اندازی کرده و تبدیل به یک کارآفرین موفق شود.

ادامه مطلب

افسردگی بعد از زایمان

همه چیز درباره افسردگی بعد از زایمان

محمد و آزاده به تازگی صاحب یک پسر بچه شیرین و زیبا شده‌اند، آن‌ها حدود 5 سال در مسیر بین بیمارستان‌ها و انیستیتوهای ناباروری و خانه معلق بوده‌اند تا خداوند به آن‌ها یک فرزند عطا کرد محمد می‌گوید شیرین‌ترین لحظات زندگی‌مان به تلخ‌ترین تبدیل شده زیرا همسرم شاکر نیست و توجهی به فرزندمان ندارد، با اکراه به او شیر می‌دهد و مدام آهنگ غمگین گوش می‌دهد و گریه می‌کند نه به سر و وضع خود می‌رسد نه به خانه و زندگی و هر روز مدام به زمین و زمان بد و بیراه می‌گوید که چرا زنده است و دوست دارد بمیرد.

ادامه مطلب

وابستگی

چگونه از وابستگی عاطفی رها شویم ؟

عموما افراد فرق بین عشق و وابستگی را نمی‌دانند چرا که بسیار شبیه به هم هستند. طبیعی است که بر روی افرادی که برایمان مهم هستند و دوستشان داریم، سرمایه‌گذاری عاطفی کنیم، اما اگر احساس کنید که نمی‌توانید بدون عشقتان، یکی از اعضا خانواده یا دوستانتان خوشبخت و خوشحال باشید، از مرز عشق عبور کرده‌اید و وارد قلمرو وابستگی عاطفی شده‌اید.

ادامه مطلب

بیماری پارکینسون و روش هایی برای پیشگیری پارکینسون جوانی

بیماری پارکینسون چیست ؟ 10 روش برای پیشگیری بیماری پارکینسون جوانی

در سال ۱۸۱۷ میلادی یک دانشمند بریتانیایی به نام جیمز پارکینسون بیماری پارکینسون را کشف کرد و به منظور حمایت از بیماران پارکینسون روز تولد جیمز ، روز جهانی پارکینسون با نماد لاله‌ی قرمز قرار داده شد. بیماری پارکینسون ( PD / PARKINSONS DISEASE ) یک بیماری مزمن و پیش رونده است که به مرور زمان هم بدتر می‌شود اما معمولا روند بیماری پارکینسون و وخامت آن بیش از چندین سال طول می‌کشد.

ادامه مطلب

آلزایمر چیست ؟ راه های پیشگیری از آلزایمر کدامند ؟

آلزایمر چیست ؟ 20 راه فوق العاده برای پیشگیری از آلزایمر

بیماری سخت و آزار دهنده قرن که گفته می‌شود تا حدود سی سال آینده یعنی تا سال 2050 سه برابر ، مبتلایان بیشتری به خود خواهد دید ، در مورد آلزایمر صحبت می‌کنیم ، بیماری که بیش از هفتصد هزار نفر سالمند در کشور خودمان به آن مبتلا هستند.

ادامه مطلب

الگوی رفتاری

الگوی رفتاری چیست ؟

برای رسیدن به هدف فقط شناسایی هدف و روحیه دادن به خود و تغییرات کافی نیست. شناسایی الگوی رفتاری مناسب و عدم پیروی از الگوی رفتاری مخرب از مهم‌ترین عوامل دستیابی به هدف می‌باشد. نمی‌توان به مسیر اشتباهی سفر کرد و انتظار  داشت به مقصد مورد نظر رسید.

ادامه مطلب

14 ویژگی افراد جذاب و موثر کدامند ؟

14 ویژگی افراد جذاب و موثر

شجاعت و اعتماد به نفس ، دو ویژگی اصلی افرادی است که شخصیت جذابی دارند. افراد جذاب و موثر پیشگام و مبتکر هستند. آن‌ها تفکر ناامن و مبتنی بر ترس را که بقیه افراد در دنیا از آن پیروی می‌کنند را دنبال نمی‌کنند. آن‌ها کسانی هستند که خودشان قواعد زندگی خود را نوشته‌اند.


خودپذیری چیست ؟ راه های رسیدن به خودپذیری

خودپذیری چیست ؟ 12 راه برای رسیدن به خودپذیری

عزت ‌نفس مبتنی بر خودپذیری است. این به این معنی است که شما باید آنچه را که هستید بپذیرد و نه آنچه را که دوست دارید باشید و باید ویژگی‌های خوب و بد خود را بپذیرید. بله همه ویژگی‌های خوب و بد دارند.خودپذیری نقطه‌ای است که مردم در آن با تمام ضعف‌هایی که دارند خود را می‌پذیرند و زمانی که عیب‌های خود را می‌پذیرند سعی می‌کنند که با وجود آن‌ها خود را دوست داشته باشند. تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که سطح بالای پذیرش می‌تواند منجر به تمرکز کم‌تر بر جنبه‌های منفی و احتمال بالاتر مشارکت در عشق ورزی به خود شود.

ادامه مطلب

10 نکته روانشناسی فروش برای فروش بیشتر

10 نکته بی نظیر روانشناسی فروش برای کمک به فروش بیشتر

اینکه شما در فروشندگی متخصص هستید یا به تازگی وارد این حرفه شده‌اید و سعی دارید مشتری خود را به دست آورید ، فرقی ندارد به هر حال باید بتوانید برای ارتباط با مشتری از درون او آگاه شوید. اگر به هنر روانشناسی فروش تسلط داشته باشید، می‌توانید فروش خود را افزایش دهید. بسیاری از کسانی که در کار بازاریابی و فروش هستند ، به افراد موفق در زمینه فروشندگی نگاه می‌کنند و سعی می‌کنند از کلماتی که فکر می‌کنند باعث افزایش فروش آن‌ها می‌شود استفاده کنند. درست است آن‌ها تقلید می‌کنند. اما باید به شما بگویم که این کلمات تقلیدی برای هر نوع فروشی مناسب نیست. نکته این است، اگر شما روانشناسی فروش را درک نکرده باشید و کلمات و جمله‌هایی را به کار ببرید که در آن موقعیت ضروری نیست ، در واقع آن کلمات کارایی خود را از دست می‌دهند.

ادامه مطلب

یوگا چیست ؟ فواید تمرین یوگا کدامند ؟

یوگا چیست ؟ 11 فایده تمرین یوگا برای سلامتی

در آمریکا بیشتر مردم تمرین یوگا را به دلیل تاثیر آن بر سلامتی انجام می‌دهند. خواه این تاثیر بر روی سلامت فیزیکی ، سلامت ذهنی و سلامت معنوی باشد و یا ترکیبی از هر سه این‌ها. اگر شما از باشگاه‌های یوگا در این کشور بازدید کنید مردمی با هر شکل ، سایز و سن خواهید دید. این باشگاه‌ها ممکن است در مکان‌های مختلفی تشکیل شوند با مردمی که مهارت‌های متفاوت دارند و از تمرین یوگا فقط به دنبال سلامتی هستند. آنچه که همه این مردم عموما دارند این است که توانایی منحصر به فرد تمرین یوگا را در تقویت سلامتی و افزایش طول عمر کشف کرده‌اند.

ادامه مطلب

طب مکمل یا جایگزین

طب مکمل یا جایگزین چیست ؟ آشنایی با 11 روش طب مکمل

بسیاری از افراد زمانی که دچار اختلال روانی می‌شوند در برابر درمان دارویی و مراجعه به روانپزشک مقاومت می‌کنند، زیرا معتقدند داروها تاثیر چندانی در درمان اختلال ندارند و یا عوارض آنها بیشتر از بیماری‌ای است که درگیر آن هستند. گاهی شاید دارو درمانی به تنهایی نتواند بیماری روانی را درمان کند، اما استفاده نکردن از دارو هم راه‌حل مناسبی نیست. در برخی از اختلالات به وجود آمده اگر دارو درمانی همراه با روان درمانی انجام شود ، اثر بخشی و  سرعت بیشتری در درمان فرد حاصل می‌شود. اما در این مقاله هدف ، پیشگیری از بروز اختلالات روانی و درمان‌های خانگی آن‌ها از طریق تغییر عادات مثل تغذیه سالم‌تر ، خواب کافی و فعالیت‌های بدنی می‌باشد که به اصطلاح به آن طب مکمل یا جایگزین ( complementary alternative medicine ) گفته می‌شود.

ادامه مطلب

فوبیا چیست ؟

فوبیا چیست ؟ با انواع اختلال هراس یا ترس مرضی آشنا شوید

همه ما انسان‌ها در طول زندگی ترس‌های گوناگونی را تجربه کرده‌ایم ، این ترس‌ها معمولا معلول یک عامل بیرونی شناخته شده است که شخص از آن آگاهی دارد ، اما گاهی اوقات علت این ترس مبهم بوده و از یک حالت درونی ناشی می‌شود که در این صورت از آن تحت عنوان اضطراب یاد می‌شود. اختلالات اضطرابی مبحث گسترده‌ای را در علوم روانشناسی به خود اختصاص داده است که در برگیرنده اختلالات‌ی چون : وحشت‌زدگی ، اضطراب جدایی ، فوبیا و ..... می‌باشد.

ادامه مطلب

همدلی

چگونه در بحران ویروس کرونا با هم همدلی داشته باشیم ؟

تحقیقات و تجربیات نشان داده است که در زمان بحران یک نکته کلیدی وجود دارد آن هم همدلی ، مهربانی و دلسوزی با هموطنان است که مهمترین عامل برای نجات از مراحل اولیه بحران، محدود کردن رنج، محافظت از قشر آسیب پذیر و بهبود سریع است.

ادامه مطلب

چگونه شخصیت قوی و سالم داشته باشیم ؟ 10 ویژگی شخصیت قوی

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم ؟ 10 ویژگی افراد دارای شخصیت قوی

در دهه‌های 50 و 60 میلادی ، متفکرانی مانند گوردون الپورت ، آبراهام مازلو ، کارن هورنی ، کارل راجرز و اریک فروم ، سعی در طبقه‌بندی شخصیت قوی و سالم داشتند. در حالی که تفاوت‌هایی در دیدگاه‌های آنها در روانشناسی شخصیت وجود دارد،

ادامه مطلب

برنامه ریزی برای زندگی چگونه است

برنامه ریزی برای زندگی و 8 نکته بی نظیر برای برنامه ریزی موفق

من در گذشته از حملات ترس و وحشت و اضطراب فلج کننده رنج می‌بردم ، بسیار آگاه هستم و هوشیار هستم که تا آنجا که ممکن است نگذارم استرس وارد زندگی‌ام شود ( البته زندگی روند عادی خود را دارد، اما آگاهی بیشتر به شما کمک می‌کند ).
خوشبختانه من با کمی برنامه توانستم سطح استرس را به طور طبیعی پایین بیاورم، و بدون همان برنامه ریزی برای زندگی‌ و نداشتن برنامه روزانه ، سطح استرس من بالا می‌رود. با یادگیری این روش سخت ، اکنون زندگی خود را تا حد امکان برنامه ریزی می‌کنم و شخصیت کاریزماتیک از خود ساخته‌ام و این راه‌هایی است که نشان می‌دهد برنامه ریزی برای زندگی روزمره به پیشرفت شما کمک کند.

ادامه مطلب

چگونه صبور باشیم ؟

8 تمرین موثر تا بیاموزیم چگونه صبور باشیم ؟

افراد صبور همیشه و همه جا صبر پیشه می‌کنند و این صبر کردن فقط محدود به یک مقطع نیست در واقع زندگی افراد صبور به صبر پیوند خورده است.
صبر باعث می‌شود استرس و اضطراب از زندگی شما دور شود.

ادامه مطلب

افزایش تمرکز ذهن در محل کار

افزایش تمرکز ذهن با 13 ترفند ساده و علمی در محل کار

افزایش بهره‌وری در محیط کار به طور تصادفی اتفاق نمی‌افتد. دستیابی به همه چیزهایی که در محیط کار می‌خواهید به آن‌ها برسید و افزایش تمرکز ذهن نیازمند احتیاط و برنامه‌ریزی است شما همچنین می‌بایست انگیزه لازم را برای یافتن راه های افزایش تمرکز ذهن در محیط کار را داشته باشید.

ادامه مطلب

چگونه مدیتیشن کنیم ؟

چگونه مدیتیشن کنیم ؟

شاید این روزها کلمه مدیتیشن را زیاد شنیده باشید. ما در برهه‌ای از زمان قرار گرفته‌ایم که دیگر کیفیت سطح زندگی فقط با ملاک‌هایی چون شغل مناسب و حساب بانکی پر از پول و چیزهایی از این قبیل سنجیده نمی‌شود بلکه به سطح بالا‌تری از آرامش و آگاهی درونی برای رضایت از زندگی خود نیاز داریم و اینجاست که مدیتیشن به کمک ما می‌آید.

ادامه مطلب

ویژگی افراد دارای شخصیت کاریزماتیک چیست

10 ویژگی افراد دارای شخصیت کاریزماتیک

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که فردی رفتار بسیار جذابی داشته باشد؟ به گونه‌ای که درلایه‌های عمیق احساسی شما تاثیر گذاشته و شما را محسور رفتار و نوع شخصیتش کرده باشد؟ این نوع افراد دارای شخصیت کاریزماتیک هستند. کاریزما توانایی تاثیرگذاری بر افراد دیگر است که هم ذاتی است وهم به صورت یک مهارت می‌توان آن را در خود شکوفا کرد. داشتن شخصیت کاریزماتیک می‌تواند باعث افزایش موفقیت‌های اجتماعی بیشتر نظیر ارتباطات بهترو همچنین باعث افزایش میزان رضایت فردی در زندگی شود.

ادامه مطلب

راه های تقویت اراده

تقویت اراده با 5 راهکار عملی

ما برای ورزش کردن، رژیم گرفتن، ترک سیگار، غلبه بر به تعویق انداختن کارها و در نهایت برای رسیدن به اهدافمان وابسته به قدرت اراده هستیم. قدرت اراده بر روی بسیاری از جنبه‌های زندگی ما تاثیر می‌گذارد پس تقویت قدرت اراده در زندگی ما مهم است. قدرت اراده مفهوم جدیدی نیست، اما ما هنوز آگاهی زیادی نسبت به چگونگی کارکرد آن نداریم.
چگونه می‌توانیم به جای مقابله با طبیعت سرسخت خود با قدرت اراده کار کنیم؟ برخی می‌گویند دانش ، قدرت ، به همراه دارد و در این مورد ، دانش ، قدرت اراده است.

ادامه مطلب

کنترل احساسات

4 راهکار ساده برای بهبود مهارت کنترل احساسات

آیا در مدیریت احساسات خود با مشکل روبرو هستید؟
آیا می‌دانید چگونه می‌توانید کنترل احساسات خود را به دست آورید؟
افراد در طول روز ممکن است احساسات بسیار متفاوتی را تجربه کنند، بسیاری از اوقات در لحظه‌ای که اصلا انتظارش را نداریم احساس‌هایی به سراغمان می‌آید که ما را شاد و یا غمگین می‌کنند. ممکن است احساس کنید هیچ گونه کنترلی بر روی احساسات خود ندارید و ناگهان دچارش شدید. اما واقعیت آن است که همه افراد می‌توانند بر روی احساسات خود کنترل داشته باشند و مدیریت احساسات خود را به عهده گیرند و آن را تحت اختیار خود در بیاورند. فقط نیاز به کسب مهارت کنترل احساسات می‌باشد.

ادامه مطلب

نشانه های عشق واقعی

11 مورد از نشانه های عشق واقعی را بشناسید

عشق بحثی بسیار پیچیده و عمیق می‌باشد و هر روزه همه افراد از خود سوالاتی در مورد عشق می‌پرسند. همه می‌خواهند عشق را تجربه کنند و مکانیزم آن را بشناسند.
تعریف عشق واقعی چیزی فراتر از احساسات و واکنش‌های فیزیکی است که در بدن رخ می‌دهد و یا چیزی که شما از کسی دیگر در یک رابطه می‌بینید. نشانه های عشق واقعی کمک می‌کند بتوانیم آنها را از یکدیگر تشخیص دهیم.

ادامه مطلب

بهبود روابط

چگونه با 10 راهکار ساده با همسر خود رابطه و زندگی بهتر داشته باشیم ؟

حتما کودکانی را می‌بینید که در ابتدا با یکدیگر با عشق بازی می‌کنند ولی پس از مدتی صدای دعوایشان بلند می‌شود و دوباره مدتی که می‌گذرد با عشق با یکدیگر بازی می‌کنند. روابط زناشویی هم به همین شکل می‌باشد البته نه اینقدر کودکانه. اما کافیست روابط خود را بررسی کنید و خواهید دید که زمانی با یکدیگر با عشق رفتار کرده و مدتی بعد با یکدیگر وارد جدال می‌شوید و دوباره روابط عاشقانه را از سر می‌گیرید. در زندگی مشترک باید بیاموزیم که چگونه می‌توان با راهکار‌هایی ساده با همسر خود رابطه و زندگی بهتر داشته باشیم و آن‌ را در سطح مطلوب نگه داریم.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت مرزی از تشخیص تا درمان چیست ؟

اختلال شخصیت مرزی از تشخیص تا درمان

بیماری شناخته شده‌ای که تنها در ایالات متحده آمریکا 1.6 درصد جمعیت به آن مبتلا هستند و بنا به گفته موسسه ملی بهداشت اختلال شخصیت مرزی جزو اختلالات نسبتا شایع به شمار می‌رود. همچنین اختلال شخصیت مرزی بیشترین مقدار تشخیص اشتباه در میان اختلال‌های شخصیت به خود اختصاص داده است. زیرا ماهیت این بیماری به گونه‌ای پیچیده و مهم است و از آنجایی که معمولا اختلال‌های همراه از جمله افسردگی دو قطبی و ... هم به موازات این بیماری در بیماران دیده می‌شود ، تشخیص را برای متخصصان سخت‌تر می‌کند از این رو شناسایی و تشخیص اهمیت زیادی را در درمان دارد.

ادامه مطلب

مشتری مداری

۲۴ روش مهم در مشتری مداری ؛ ۷ برابر درآمد بیشتر

 ارائه خدمات عالی و فوق العاده به مشتریان یا مشتری مداری بیش از آن است که به فروشندگان آموزش دهیم به مشتریان لبخند بزنند. یکی از رکن‌های مشتری مداری این است که با مشتریان به طریقی رفتار کنیم که انتظار دارند با آن ها رفتار شود، به مشتری آنچه را که می‌خواهند ارائه دهیم و چگونگی درخواست محصول و زمانی که آن را می‌خواهند نیز در نظر داشته باشیم. این موضوع واقعا به این حقیقت نزدیک است که عملکرد خوب سازمانی و مهارت‌های انسانی می‌تواند به روابط خوب با مشتریان کمک کند و سبب افزایش رضایت مشتری شود.

ادامه مطلب

10 گام فوق العاده تا هدف گذاری چیست ؟

چگونه هدف گذاری کنیم ؟ 10 گام فوق العاده تا هدف گذاری در زندگی

اگر در گوگل دوره آموزش هدف گذاری را سرچ کنید ، تا دلتان بخواهد انواع دوره‌های آموزش هدف گذاری پیدا خواهد شد که بهترین دوره با عادل ترین دوره هدف گذاری تفاوت‌های کمی از نظر محتوایی دارند.  اما مسئله‌ای که این دوره‌های هدف گذاری  را از هم متمایز می‌کند و عملا قیمت‌های آن را از 20 هزار تومان تا 2 ملیون تومان جا به جا می‌کند هنر استاد در هدایت ، موثر بودن و توانمند کردن شما در هدف گذاری است.

ادامه مطلب

5 گام شگفت انگیز برای شاد بودن در زندگی چیست ؟

5 گام شگفت انگیز برای شاد بودن در زندگی

چگونه شاد باشیم ؟ آیا تا به حال شاد بودن رو تجربه کردیم ؟ آیا شده به هدفمون برسیم ولی بازم احساس شادمانی و خوشبختی نکنیم ؟ چگونه کسی می‌تواند به خوشبختی برسد ؟ چه چیزهایی در زندگی با شادمانی درونی مرتبط است ؟

ادامه مطلب

اهمیت هوش هیجانی در فروش چیست ؟

اهمیت هوش هیجانی در فروش و 5 راهکار باور نکردنی برای افزایش آن

هوش هیجانی یا هوش عاطفی که ( EQ ) نیز نامیده می‌شود ، توانایی آگاه بودن از احساسات خود و احساسات دیگران و مدیریت آن‌ها به روش سازنده و همدلانه است.

ادامه مطلب

استرس

5 راهکار موثر برای درمان استرس

هر کسی استرس را تا حدی تجربه کرده است. روش پاسخگویی شما به آن تاثیرات زیادی بر سلامتی شما دارد.
گاهی اوقات بهترین روش برای درمان استرس و اضطراب تغییر وضعیت شما است. در زمان‌های دیگر بهترین تکنیک مدیریت استرس این است که روش پاسخگوییتان به شرایط را تغییر دهید. بسیار مهم است که بدانید که چگونه استرس بر روی سلامت جسم و ذهنتان اثر می‌گذارد. همچنین مهم است که بدانید چگونه سلامتی جسم و ذهنتان بر روی سطح استرس تاثیر می‌گذارد.

ادامه مطلب

انگیزه زندگی

انگیزه چیست ؟ 13 روش ایجاد انگیزه برای زندگی

انگیزه چیست ؟ چرا انگیزه برای ادامه زندگی الزامیست ؟ بدون انگیزه زندگی چطور خواهد بود ؟ در ابتدا بیاییم انگیزه را با هم مرور کنیم. انگیزه یعنی میل به انجام اما انجام به معنی کاری کردن یا انجام و عمل انجام دادن نیست. انجام در انگیزه یعنی میل داشتن برای آن. ممکن است ما انگیزه احساسی یا عشق ورزی خود را از دست بدهیم. انگیزه در دو بعد احساسی و عملی بررسی می‌گردد. ما نباید انگیزه و اشتیاق را یکی بدانیم چراکه انگیز میل انجام است و اشتیاق هیجان است. اما مبحث اصلی ما در اینجا انگیزه است و می‌خواهیم انگیزه را از چند دید بررسی کنیم.

ادامه مطلب

چگونه مدیریت زمان کنیم ؟

مدیریت زمان چیست و تکنیک های آن کدام است ؟

مدیریت زمان ،‌ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های قرن حاضر می‌باشد. ضعف در برنامه ریزی و مدیریت زمان ، می‌تواند باعث بروز مشکلات فراوانی شود. بسیاری از افرادی که معتقد هستند که در مدیریت زمان ضعف دارند و یا فکر می‌کنند نیازمند بهبود در مهارت مدیریت زمان هستند، ممکن است مشکلات و چالش‌های دیگری داشته باشند ، که این امور را به مدیرت زمان نسبت می‌دهند.

ادامه مطلب

اعتماد به نفس یعنی چه ؟

اعتماد به نفس چیست و راه های تقویت آن کدام است ؟

اعتماد به نفس ( self-confidence ) به باورها و عملکرد شما نسبت به آن‌ها می‌گویند. self به درون خود شما اشاره دارد و confidence به میزان اطمینان و اعتماد شما نسبت به خودتان اشاره می‌کند. چقدر به خودتان باور دارید ؟ شما به همان مقدار اعتماد به نفس دارید. self-confidence شما نسبت به خود یعنی به‌ طورعمومی من درزمینهه‌های کاری خود می‌دانم و می‌توانم.

ادامه مطلب

عزت نفس چیست ؟

چگونه عزت نفس داشته باشیم ؟

عزت نفس یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده نوع رفتار در افراد می‌باشد. در واقع برداشتی که افراد از خود دارند تعیین کننده چگونگی برخورد آن‌ها با مسائل است. فردی که از عزت نفس پایین برخوردار است، برای خود ارزشی قائل نمی‌باشد و ممکن است دچار گوشه گیری ، انزوا و یا خشم و پرخاش شود.

ادامه مطلب

مهارت روابط بین فردی چیست ؟

مهارت روابط بین فردی

سالانه تعداد بی شماری طلاق ، دعوا ، قطع ارتباط و... رخ می‌دهد. دلیل چیست ؟ مهارت روابط بین فردی مساله‌ای است که سالیان سال بین فلاسفه ، روانشناسان ، هنرمندان و ... مطرح است. بسیاری از فیلم‌ها موسیقی‌ها اشعار و ... در مورد مهارت روابط بین فردی نوشته و به تصویر کشیده شده است. روابط بین فردی را به طور خلاصه می‌توان به روابط بین زوجین ، دوستان ، همکاران و آشنایان تقسیم بندی کرد.

ادامه مطلب

اختلال استرس پس از سانحه در کودکان چیست ؟

اختلال استرس پس از سانحه ( ptsd ) در کودکان

کودکان مانند بزرگسالان از حوادث در امان نیستند و در مواجهه با رویدادهای آسیب زا می‌توانند دچار اختلال استرس پس از سانحه در کودکان شوند. این اختلال زمانی در کودک اتفاق می‌افتد که سانحه‌ای فراتر از تاب و توان کودک برایش اتفاق می‌افتد.

ادامه مطلب

افسردگی در مردان

درمان افسردگی در مردان

آیا می‌دانستید مردان نیز همانند زنان در مقابل افسردگی مصون نیستند؟
آیا می‌دانستید بسیاری از کژکاری‌های جنسی در مردان از افسردگی آنها ناشی می‌شود؟
آیا می‌دانستید تبعات افسردگی مردان به دلیل عدم بروز آن، گاهی از افسردگی زنان خطرناک‌تر است؟

ادامه مطلب

راه های تقویت حافظه چیست ؟

8 راهکار تقویت حافظه

اکثر مردم گه‌گاه در به خاطر آوردن برخی چیزها با مشکل روبرو می‌شوند . مثل زمانی که نام یک نفر را که تازه با او آشنا شده‌اند  فراموش می‌کنند یا سوییچ ماشین خود را گم می‌کنند. اکثر اوقات این نشانه ساده‌ای است که بفهمیم این شخص کمی سرش شلوغ است یا گرفتار است. از سوی دیگر ، اینکه همواره حافظه ضعیفی داشته باشیم می‌تواند برای‌مان مشکل ایجاد کند.

ادامه مطلب

اختلال اضطراب فراگیر را توضیح دهید ؟

اختلال اضطراب فراگیر

آیا همیشه از این وحشت دارید که اتفاق وحشتناکی قرار است بیفتد؟ نگرانی و اضطراب در همه شرایط دست از سر شما بر نمی‌دارند؟ هیچ گاه احساس امنیت واقعی را نمی‌چشید؟ اکثر مواقع دچار بیخوابی هستید یا اواسط خواب ناگهان بیدار می‌شوید؟ باید بگوییم اگر این را اغلب در خود می‌بیند به سرعت تقاضای کمک کنید، زیرا به احتمال زیاد شما دچار اختلال اضطراب فراگیر شده‌اید.

ادامه مطلب

همدلی با مشتری

اهمیت همدلی با مشتری در فروش حرفه ای

همدلی یعنی توانایی فهمیدن و حس کردن تجربه‌های دیگری از دیدگاه و چشم انداز او. در این مورد باید خود را جای دیگران بگذاریم و شرایط را از دریچه‌ی چشم آنان ببینیم.
به چه چیزی فکر می‌کنند؟
چه احساسی دارند؟
چرا درگیر این افکار و احساسات هستند؟
وقتی بتوانید بفهمید مشتریان شما از کجا می‌آیند، می‌توانید آنها را تحت تاثیر قرار داده و برای رسیدن به راه حل درست آن‌ها را راهنمایی کنید.

ادامه مطلب

هوش مالی

هوش مالی چیست ؟ رابطه هوش مالی و فروش حرفه ای

هوش مالی در کمال سادگی خود، بسیار مشکل است. چراکه همین کار به نسبت ساده از عهده بسیاری خارج است.
زمانی خرید مسکن، پس‌انداز کردن، خرید سکه و طلا از مهم‌ترین و بهترین راه‌های کسب ثروت و رایج‌ترین روش هوش مالی بود. ولی آیا تابحال همین سکه و طلا باعث از بین رفتن بخشی از پول سرمایه گذار شده است؟!

ادامه مطلب

فروش

صبر ، از مهارت های فروش حرفه ای است !

یکی از مهم‌ترین و شناخته شده ‌ترین مهارت های فروش حرفه ای ، صبر است. صبر اگر عاقلانه به کار گرفته شود، موثرترین ابزار در بستن معاملات است. در صورتی که صبور نباشید، در فروش موفق نخواهید بود.
به یاد داشته باشید:
همه فروشندگان موفق ، با شناختی که از مهارت های فروش حرفه ای دارند، می‌دانند که چه زمانی و از همه مهم‌تر چگونه صبر داشته باشند.

ادامه مطلب

وظایف مدیر فروش چگونه است

وظایف مدیر فروش چیست ؟

مدیر فروش یا مدیر بازاریابی ؟ وظایف مدیر فروش چیست ؟  مدیران فروش بر روی فروش چه تاثیری داردند ؟ با حضور فروشنده‌های خوب آیا نیازی به آن‌ها می‌باشد ؟ اگر مدیر فروشی خوب باشد نیازی به فروشنده می‌باشد ؟

ادامه مطلب

اختلال استرس پس از سانحه

اختلال استرس پس از سانحه چیست ؟

آیا در زندگی دچار سانحه طبیعی یا غیر‌طبیعی شده‌اید؟

آیا در اطراف خود کسی را می‌شناسید که در مقابل سوانح و بلایای طبیعی و غیر‌طبیعی مصون باشد؟

آیا تا کنون پس از یک سانحه یا مرگ عزیزی در کنترل کردن امور احساس مشکل داشته‌اید و یا همواره دچار استرس بوده‌‍اید؟

آیا در هنگام قرار گرفتن در شرایط مساعد آن سانحه یا صحبت در مورد آن اتفاق دچار اضطراب شدید می‌شوید؟

آیا همواره از اینکه عزیزان خود را از دست می‌دهید ، ترس و واهمه بی‌دلیل دارید؟

ادامه مطلب

چگونگی مدیریت ارتباط با مشتری

اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری | CRM

نمی‌توانی مشتری جذب کنی ؟ آیا در ارتباط با مشتری ضعف دارید ؟ آیا نمی‌توانید مشتری خود را بفهمید و یا درک کنید ؟ آیا تاثیر زبان بدن در امر فروش را می‌دانید ؟ آیا بر ظرافت لحن خود مسلط هستیم ؟ اگر می‌خواهیم در مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) فرد موفقی باشیم باید به یادگیری راهکار‌ اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) بسیار اهمیت دهیم.

ادامه مطلب

خشم

مهارت کنترل خشم خود را تقویت کنید !

در بین هیجان‌هایی چون اضطراب ، ترس ، اندوه ، شادی ، انزجار و ... می‌توان به خشم به عنوان یکی از قدرتمندترین هیجان‌ها اشاره کرد. خشم را می‌توان نوعی واکنش ، نسبت به شرایط نامناسب در نظر گرفت که شدت بروز آن بر حسب شخصیت انسان‌ها متفاوت است ولی اگر کنترل نشود، می‌تواند تبدیل به مصیبتی بزرگ شده و زندگی انسان را به ورطه نابودی بکشاند.

ادامه مطلب

ویروس کرونا چیست؟

راه های پیشگیری از ویروس کرونا

این روزها مبحث شیوع ویروس کرونا سر زبان‌ها افتاده است و با توجه به اینکه این ویروس به شدت مسری است و از طریق ارتباط های روزمره هم می‌تواند از افراد بیمار به افراد سالم منتقل شود ، بسیاری از مردم به فکر راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا هستند . اهمیت پیشگیری از ابتلا به این بیماری این است که تاکنون درمان قطعی برای آن پیدا نشده است درحالی که آمار‌ها از افزایش تعداد کشته‌شدگان این بیماری در سراسر جهان خبر می‌دهند . به گونه‌ای که شمار تلفات کرونا از ویروس خانواده‌اش یعنی سارس هم که در سال 2002 جان بسیاری را گرفت و فاجعه‌ای انسانی را رقم زد هم بیشتر شده است. در حال حاضر زنگ خطری برای همه‌ی مردم جهان به صدا درآمده است و اهمیت و لزوم رعایت نکات بهداشتی و پیشگیرانه را بیش از پیش کرده است.

ادامه مطلب

قدرت درون

چگونه قدرت درون خود را تقویت کنیم؟

انسان همواره در جستجوی خود بوده است، اما گاهی در زندگی دچار روزمرگی‌های فراوانی شده و درنتیجه خود را فراموش کرده‌است.
آگاهی همواره در دسترس ماست به شرطی که بتوانیم از آن بهره ‌‌مند شویم. این امری مهم است که بتوانیم در میان تمام روزمرگی‌ها و مشغله‌های زیاد امروزی از قدرت درون خودمان غافل نشویم و از این قدرت درون در راه رسیدن به آرزوها وخواسته‌هایمان بهره بجوییم و قدرت درون خودمان را باور کنیم و فراموش نکنیم که هیچ‌گاه قدرت ذهن را دست کم نگیریم و بدانیم که قدرت ذهن انسان بسیار بالا است، این در حالی است که بسیاری از انسان ها از قدرت ذهن خود بی خبرند، لازم است بدانید که برای آن که بتوانید از قدرت ذهن خود به صورت بهینه استفاده کنید، باید آن را به سمت هدفی که دلخواه شماست هدایت کنید و از قدرت ذهن خود در جهت درست بهره گیرید.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت وابسته چگونه است؟

اختلال شخصیت وابسته را بیشتر بشناسید

ترجیح میدی دیگران برات تصمیم بگیرن؟ وقتی تنهایی ، احساس ناراحتی می‌کنی؟ مخالفت‌کردن با نزدیکان برات سخته؟ باوجود اینکه قلباً راضی نیستی ، اغلب با دیگران موافقت می‌کنی؟ از این نگرانی که مبادا افراد مهم زندگیت، تو رو طرد کنن؟ پس از اتمام رابطه صمیمانه ، سریع فرد دیگری رو جایگزین می‌کنی تا از تو حمایت کنه ، حتی اگر برات مناسب نباشه؟

ادامه مطلب

اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست ؟

اختلال شخصیت ضد اجتماعی

آیا احساسات ، حقوق ، درد و رنج دیگران برای شما اهمیتی ندارد؟ آیا در قبال رفتارهای آسیب‌زننده خود احساس گناه و اضطراب نداری؟ آیا بیش از اندازه خودرأی، خودسر و ازخودراضی هستی؟ آیا در پیروی‌کردن از قوانین و هنجارهای اجتماعی ناتوانی؟

ادامه مطلب

بیش فعالی

13 نکته تربیتی برای کودکان بیش فعال

اختلال نقص توجه یا بیش فعالی (ADHD) نوعی اختلال است که با تحرک زیاد و توجه کم در کودکان بروز می‌یابد. انرژی و تحرک زیاد کودکان بیش فعال مشکلاتی را برای کودک، والدین و اولیای مدرسه ایجاد می‌کند. کودکان بیش فعال معمولاً همه‌ی انرژی خود را صرف جنب‌وجوش می‌کنند؛ تا جایی که دیگر توان و زمانی برای کارهای دیگر مانند یادگیری، انجام تکالیف مدرسه و... ندارند. از طرفی، نقص توجه نیز در برخی از کودکان بیش فعال دیده می‌شود؛ پس اگر به‌موقع درمان نشوند، ممکن است به سمت ترک تحصیل و رفتار‌های ضد اجتماعی کشیده شوند. از این ‌رو، لازم است بعد از تشخیص و شناسایی نشانه‌های بیش فعالی، برای درمان کودک بیش فعال، اقدام کرد تا از بروز پیامدها و عواقب بعدی آن در دوره‌های نوجوانی و جوانی پیشگیری کرد.

ادامه مطلب

ذهن آگاهی با روانشناسی اکت و یوگا چگونه است ؟

ذهن آگاهی با روانشناسی اکت و یوگا

امروزه انسان با استرس‌ها و اضطراب‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، انگار هرچقدر که زندگی بشر پیشرفته‌تر می‌شود مشکلاتش هم پیچیده‌تر می‌شود. زندگی آمیخته‌ای از شادی‌ها و دردهاست و واقعیت‌های زندگی حاکی از این است که دردها هیچگاه پایانی‌ ندارند ، اهمیتی ندارد زندگی شما چقدر خوب است به هر حال دردهای زیادی هم به همراه خواهد داشت ، همه ما احساسات و افکار منفی زیادی داریم اما  مهم این است که چطور می‌توان آموخت که با وجود این افکار و احساسات منفی نیز می‌توان به زندگی ادامه داد و یک زندگی معنادار و با ارزشی برای خود ایجاد کرد؟

ادامه مطلب

کرونا چیست ؟

همه چیز در مورد ویروس کرونا

ویروسی که در چین با علائمی همانند علائم آنفولانزا ولی نتایجی ترسناک، درحال گسترش است. کشورهای جهان به خصوص کشورهای شرق آسیا برای مقابله با پیشرفت این ویروس در وضعیت آماده باش به سر می‌برند. خیلی از کشورها، منع ورود اتباع چینی به کشورشان را اعلام کرده‌اند. درمان ویروس کرونا نیز فعلا با داروی ایدز آغاز شده است اما بهتر است که همگان اصول پیشگیری را رعایت کنند که مبتلا نشوند زیرا هنوز درمانی قطعی برای آن وجود ندارد.

ادامه مطلب

عزت نفس

۷ راهکار برای افزایش عزت نفس

”خودتان را باور کنید“ این پیامی است که دائما ‌‌‌در زندگی‌ با‌ آن روبه‌رو می‌شویم، در کتاب‌ها، برنامه‌های‌ تلویزیونی، افسانه‌های رایج و ... به ما گفته می‌شود اگر به خودمان ایمان داشته باشیم می‌توانیم هرکاری را انجام دهیم، البته می‌دانیم که این باور، نادرست است زیرا نمی‌توان به سادگی و تنها با داشتن اعتماد نسبت به بدست آوردن چیزی، آن را از‌ آن‌خود کنیم. با این وجود شنیده‌ایم افرادی که از عزت نفس بالا برخوردارند و خود را همانگونه که هستند پذیرفته‌اند، نسبت به افرادی که این پذیرش را ندارند، از میزان موفقیت بالاتری برخوردار هستند.

ادامه مطلب

طرحواره درمانی چیست ؟

طرحواره درمانی

آیا زندگی شما پر از بدبیاری‌هایی است که به شکل عجیبی شبیه همدیگر هستند؟ آیا در روابطتان مرتب به سمت آدم‌هایی کشیده می‌شوید که به شیوه‌ای تکراری به شما صدمه می‌زنند و آزارتان می‌دهند؟ آیا هر بار تصمیم می‌گیرید زندگی‌تان را تغییر بدهید اتفاقات مشخصی می‌افتد که شما را از هدفتان ناامید می‌کند؟ شاید انقدر به این تصادف‌های منفی عادت کرده باشید که هیچ وقت به معنای عجیبشان فکر نکنید یا شاید همه چیز را همین‌طور که هست پذیرفته باشید و از بخت ناسازگار و گردش تقدیر بدانید و از خود بپرسید که آیا برای مشکل من راه‌حلی وجود ندارد؟ خوشبختانه علم روانشناسی با استفاده از روش طرحواره درمانی مشکل شما را حل خواهد کرد.

ادامه مطلب

اختلالات جنسی

در مورد اختلالات جنسی چه می‌دانید؟

سپیده 31 ساله با ظاهر موقر و آراسته اما مضطرب و هراسان وارد اتاق مشاوره می‌شود. ابتدا به نظر می‌رسد که برای شروع صحبت تردید دارد ولی با احساس اطمینانی که سعی نمودیم در او ایجاد کنیم بالاخره لب به سخن می‌گشاید. حدود 3 سال از ازدواج من با افشین می‌گذرد. هر دو تحصیل کرده‌ایم و سعی کردیم از ابتدا، ازدواجمان را بر پایه‌ صداقت ، عشق و شناخت کامل بنا کنیم. اوضاع تا 6 ماه پیش خیلی خوب و ایده آل بود تا اینکه مشکل رابطه زناشویی ما عمیق‌تر و ترسناک‌تر شد. اوایل اهمیتی نمی‌دادم و فکر می‌کردم که افشین برای جذاب کردن و یکنواخت نشدن رابطه‌مان دست به چنین کاری زده است ولی الآن که 6 ماه است این داستان ادامه دار شده، واقعا مستأصل و درمانده شده‌ام و نمی‌دانم چه‌کار باید کنم!

ادامه مطلب

 هدف در زندگی چیست ؟

هدف در زندگی

تعیین هدف در زندگی یکی از مهم‌ترین کا‌رهایی است که هر شخصی برای داشتن یک زندگی موفق باید انجام دهد. در بین مخلوقات تنها انسان‌ها قادر به انتخاب هدف در زندگی خودشان هستند. حال انتخاب با خودت است که می‌توانی با تعیین اهداف و انتخاب‌ها و اراده خودت به کمال برسی یا فقط بیهوده و بی‌هدف فقط شاهد گذران عمر و فصل‌های زندگی‌ات باشی...
یک جا خواندم که زندگی ، هدیه‌ی خداست به تو و شیوه زندگی کردن تو ، هدیه تو به خدا است. زندگی و زنده بودن ، فرصتی برای خلق یک شاهکار و خلق یک اثر هنری تماشایی است. همچنین خداوند درقرآن می‌فرماید: من شما را بیهوده نیافریدم!

ادامه مطلب

جملات انگیزشی و مثبت

جملات انگیزشی؛جملات نابی که روزتان را می سازد

گاهی وقت‌ها جملات انگیزشی فقط یک جمله نیستن و به سادگی نمیشه از کنارشون گذشت. اگه تو یه زمان و مکان مناسب به چشمت بخورن، ممکنه یه سری چیزا رو تغییر بدن مثل یه تصمیم برای انجام دادن یا ندادن،یه انگیزه برای ادامه دادن یا تسلیم شدن، یه برداشت برای بازنده بودن یا برنده بودن،یه باور برای ایمان آوردن به خودت یا قضاوت‌های دیگران یا گاهی تغییر یه حس مثل پرواز کردن یا هیچگاه نپریدن و ترسیدن. این جمله‌ها ممکنه تغییرات کوچیک، ولی اساسی‌ای رو رقم بزنن برای اون لحظه‌هایی که همه میگن تو خوب نیستی، تو خوب نیستی، تو خوب نیستی و در این لحظات تنها چیزی که می‌خوای یه قدم دیگه است تا سقوط کنی و تو، توی این لحظه باید تصمیم بگیری که کدوم قدم رو میخوای برداری و چگونه انگیزه پیدا کنی تا همچنان بتونی ادامه بدی؟

ادامه مطلب

افسردگی و روابط زناشویی

علل و درمان افسردگی در روابط زناشویی

در جوامع امروزی افسردگی یکی از بیماری‌های شایع محسوب می‌شود و بسیاری از افراد با این اختلال روانپزشکی مواجه هستند تخمین زده می‌شود که در حال حاضر 250 میلیون نفر در دنیا مبتلا به افسردگی هستند بسته به شدت و ضعف این بیماری، درمان افسردگی مدت زمان متفاوتی را خواهد داشت. در این مقاله به افسردگی‌هایی اشاره خواهد شد که فرد دچار نوسانات خلقی شدید می‌باشد و فرد افسرده دیگر مانند قبل نمی‌تواند از زندگی اش لذت ببرد و دائم در تشویش و اندوه است و موجب می‌شود اطرافیانش را نیز ناراحت کند. امروزه اختلال افسردگی در روابط زناشویی نیز تاثیرات زیادی داشته است تا حدی که بسیاری از زوج ها دیگر نمی‌توانند رابطه زناشویی گذشته را با یکدیگر داشته باشند و از بودن در کنار هم لذت ببرند و گاها مسئله افسردگی در روابط زناشویی مطرح می‌شود.

ادامه مطلب

چگونه خودارضایی را ترک کنیم؟

ترک خودارضایی

درسنین جوانی که انسان قدرت جسمی بیشتری دارد، تمامی امیال غریزی او نیز در اوج قدرت و شدت می‌باشد. طغیان جنسی یکی ازمهم‌ترین و پیچده‌ترین مسائلی است که اکثر افراد به خصوص نسل جوان با آن درگیر هستند. محرومیت از ارضای میل جنسی، در ردیف مشکل‌ترین محدویت‌هایی است که بشر با آن درگیر است. بنابراین می‌توان گفت تعدیل این میل در جوانی به راستی هنر بزرگی است.خود ارضایی یکی از راه های تعدیل این میل می باشد و در اصل بیراهه‌ای است برای ارضای میل سرکش جنسی که نسل جوان را در معرض آسیب‌های جدی قرار می‌دهد.به همین دلیل نام بیماری بر آن گذاشته شده است.

ادامه مطلب

روانشناسی فروش ؛ ترس از فروش

مدیریت فروش و 6 تکنیک مهم

روانشناسی ترس از عدم فروش قدمت چندان زیادی ندارد هر چند ترس، ریشه ای کامل قدیمی دارد ولی شناخت روانشناسی و مدیریت فروش از ابزار های مهم فروش محسوب می‌شود چرا که این ترس به سن، جنسیت و یا سابقه و قدمت افراد در فروش ارتباطی ندارد خواه شما از تازه واردان به این حرفه باشید خواه سالیان زیادی باشد که در امر فروش مشغول باشید، ترس را تجربه خواهید کرد.

ادامه مطلب

کاهش وزن

کاهش وزن به کمک افزایش متابولیسم بدن

اضافه وزن و چاقی عاملی است که ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی (مانند افزایش چربی خون، گرفتگی عروق، نارسایی قلبی، فشارخون و انواع سکته)، دیابت، کبد چرب و ... را افزایش می‌دهد.
همچنین خوب است بدانید از بافت چربی ناحیه شکم و پهلو ترکیباتی بسیار خطرناک و التهابی آزاد می‌شود که باعث رشد بیش از حد سلول‌ها و سرطانی شدن آن‌ها می‌شود. همچنین این مواد سبب تورم عروق خونی، گرفتگی عروق و افزایش فشارخون می‌شوند که خطر سکته را نیز بالا می برند. پس بهتر است هر چه زود‌تر برای کاهش وزن اقدام کنید. ضمن اینکه چاقی شکمی و پهلو از چاقی عمومی بدن بسیار خطرناک‌تر است و فرد را بیشتر در معرض ابتلا به دیابت، کبدچرب، فشارخون و سرطان قرار می‌دهد. چاقی شکمی و پهلو از چاقی عمومی بدن بسیار خطرناک‌تر است و فرد را بیشتر در معرض ابتلا به دیابت، کبدچرب، فشارخون و سرطان قرار می‌دهد.  

ادامه مطلب

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی ؛ فواید ماساژ برای سلامت جسمی و روانی

با دنیای پر از تنش و خستگی چه می‌کنید؟ بیایید با هم کمی تصویرسازی کنیم. فکر کنید بعد از یک روز سنگین کاری به خانه برگشته‌اید که دوست یا همسرتان با شما تماس گرفته و می‌گوید: «عزیزم می‌دونم خسته‌ای و امروز کلی کار کردی و الان نیاز داری که یه ریلکس حسابی بکنی و خستگیتو در کنی، به خاطر همین من یه جلسه ماساژ درمانی برات رزرو کردم و تا چند دقیقه دیگه ماساژورت می‌رسه ؛ بهت خوش بگذره عزیزم، ماساژت تموم شد میام پیشت».
تصویر دلنشینی بود، نه؟ من که دلم ازدواج خواست.

ادامه مطلب

افسردگی در زنان

علائم افسردگی در زنان ؛ دلایل و درمان

آمارهای جهانی نشان می‌دهد میزان ابتلای زنان به افسردگی تا دو برابر بیشتر از مردان است. همچنین به نقل از انجمن روانشناسی ایران آمده است که سهم زنان ایرانی از این اختلال سه تا چهار برابر از حد معمول است. استاندارد افسردگی در زنان بین پنج تا هفت درصد است اما با ارقام اعلام شده بین 15 تا 28 درصد زنان ایرانی دچار افسردگی هستند. با توجه به وظیفه‌ی خطیر زنان در امر تربیت فرزندان ، باید افسردگی در زنان را خطر جدی تلقی کرد و علائم افسردگی در زنان را پیدا کرد و در جهت پیشگیری و درمان زود هنگام و به موقع آن ، اقدامات وسیعی در سطح خانواده و اجتماع صورت بگیرد.

ادامه مطلب

افزایش درآمد

افزایش درآمد

قبل از هر چیزی باید از خودمان یک سوال بپرسیم؛
کسب درآمد مشکلتر است یا نگهداری و مدیریت درآمد؟
گاهی اوقات احتمال اینکه انسان، به طور تصادفی از طریق ارث، جایزه، قرعه کشی و... به پول زیادی برسد هم هست. ولی واقعا چند درصد این افراد بعد از گذشت چند سال آن پول را نگه داشته و توانسته اند آن را چند برابر کنند؟ تقریبا درصد بسیار زیادی، تمام آن پول را از دست خواهند داد. دلیل هم کاملا واضح است؛

آماده نبودن فرد برای نگهداری و مدیریت این پول.

ادامه مطلب

استراتژی قیمت گذاری محصولات

استراتژی قیمت گذاری

روس‌ها ضرب المثل مشهوری دارند که می‌گوید هر بازاری 2 نادان دارد ، اولی آن شخصی است که قیمت خیلی پایینی برای محصولش تعیین می‌کند و دومی شخصی است که قیمت را خیلی بالا می‌گذارد. اما سوال اینجاست : قیمت درست چیست ؟ آیا بازاریابی ، برای این موضوع استراتژی درنظر گرفته است ؟

ادامه مطلب

درمان افسردگی چگونه است؟

درمان افسردگی

افسردگی از جمله اختلال های بی سر و صدا ولی ناتوان کننده است که اگر درمان نشود ، می تواند خطر خودکشی را با خود به همراه داشته باشد. طبق آمار وزارت بهداشت ، 6/23 درصد از مردم دچار اختلالات روانی مختلف هستند یعنی از هر 4 نفر در ایران ، حداقل یک نفر دچار اختلال خفیف تا حاد روانی است و 5/6 میلیون ایرانی به افسردگی مبتلا هستند. از آنجایی که عوامل زمینه ساز اختلالات روانی نه تنها در حال رفع شدن نیستند بلکه در حال افزایش و وخیم تر شدن هم هستند ، پس امیدی به کاهش میزان افسردگی در ایران نمی‌توان داشت. در نتیجه ، باید نسبت به پیشگیری و در مراحل بعدی درمان افسردگی ، حساس‌تر از گذشته باشیم.

ادامه مطلب

درمان دقیقه نودی بودن

11 گام برای درمان دقیقه نودی بودن

شاید همه ی شما گل سرنوشت ساز و معروف دقیقه ی نود برکمپ هلندی را در مصاف با تیم قدرتمند آرژانتین در بازی های جام جهانی 98 فرانسه به خاطر بیاورید، نزدیک به دو دهه پیش دو تیم هلند و آرژانتین در سومین بازی از مرحله ی یک چهارم نهایی جام جهانی 98 فرانسه به مصاف یکدیگر رفتند، بازی تا دقایق پایانی با تساوی دنبال میشد و به نظر می آمد که دو تیم باید خودشان را برای وقت های اضافه آماده کنند اما جریان بازی به گونه ای دیگر رقم خورد، وقتی اسطوره ی هلندی دنیس برکمپ، توانست با گل دقیقه ی نود خود، هلند را به مرحله ی نیمه نهایی جام جهانی برساند.

ادامه مطلب

مدیریت ذهن

8 راهکار برای مدیریت ذهن

اگر بدانید از ذهن خود چگونه به طور موثر استفاده کنید ، کنترل ذهن و مدیریت ذهن کار دشواری نخواهد بود . مدیریت ذهن متشکل از دو کلمه (( مدیریت )) و (( ذهن )) می‌باشد که نتیجه‌ی آن ذهن آگاهی و موفقیت است.
اگر برای لحظه‌ای بتوانید به این موضوع ایمان بیاورید که مدیریت ذهن 100درصد شدنی است ، در نتیجه آن ، 100درصد موفقیت در انتظار شما خواهد بود.

ادامه مطلب

در مورد عشق چه می دانید؟

در مورد عشق

سالیان سال است فیلسوفان ، شعرا ، ترانه سرایان ، رمان نویسان ، هنرمندان و چهره‌های معنوی موضوع عشق رمانتیک را بررسی کرده‌اند. در دوران مدرن ، عشق رمانتیک در ادبیات ، موسیقی ، هنرهای تجسمی و فیلم تجلیل شده است و موضوع بحث بسیاری از تئاترها وگفت و گوهای تلویزیونی را فراهم آورده است. با این حال ، به تازگی روانشناسی معاصر به بررسی و تحقیق در مورد عشق پرداخته است.

ادامه مطلب

حفظ رابطه

حفظ رابطه

افرادی که رابطه زناشویی شان را تا آخر عمر حفظ می‌کنند، ۴سال بیشتر از کسانی عمر می‌کنند که نمی‌توانند حفظ رابطه کنند. همین جمله ما را به فکر فرو می‌برد که یک بازنگری در مورد روابط ، اصلاح یا مصمم شدن برای ماندن یا رفتن از رابطه‌ی فعلیمان داشته باشیم. اگر اکنون در مرحله‌ای قرار دارید که بین رفتن و ماندن در یک رابطه‌ی زخمی و آسیب خورده ، ماندن را انتخاب کرده‌اید یا هنوز در انتخاب ، تردید دارید  و این سوال‌ها برای شما به وجود آمده که آیا ماندن در رابطه‌ی تضعیف شده منفعتی هم دارد یا خیر؟ اصلا چرا باید رابطه‌ام را حفظ کنم؟

ادامه مطلب

کشف استعداد

کشف استعداد

همه ما در دور و بر خودمون افرادی رو می‌شناسیم که با کمترین تلاش در درس یا کار خود به شدت موفق هستند. و از نظر ما باهوش و با استعداد هستند.از موسیقی گرفته تا فیزیک کوانتوم ، همیشه افرادی هستند که در اطرافیان ما در جامعه سرآمد هستند و استعداد‌ها و مهارت‌هایشان تحسین برانگیز هستند. اما آیا این استعداد ذاتی است و به بیانی دیگر انسان‌ها با استعداد‌های خاصی به دنیا میان؟ آیا اساسا نیازی به کشف استعداد هست؟ این سوال از قدیم الایام در میان فلاسفه یونان مطرح بوده و فیلسوفانی مثل افلاطون و ارسطو دیدگاه‌هایی تو این زمینه هم ارائه کرده بودند.

ادامه مطلب

مایکل جردن

موفقیت در زندگی

من بیش از 9000 شوت رو در طی بازی‌های که انجام داده‌ام از دست داده‌ام. تقریبا حدود 300 بازی رو در طول زندگی‌ام از دست دادم. شخصا بارها و بارها در طول زندگی شکست خوردم و در آستانه دست کشیدن از تلاش بوده‌ام اما همین شکست‌های پی در پی من در زندگی بوده‌اند که در نهایت باعث پیروزی من شدند."
نوشته بالا، از بازیکن افسانه‌ای بسکتبال جهان، مایکل جردن از زبان خود اوست. این تفکری اشتباه است که فکر کنید اگر در کاری استعداد ندارید موفقیت شما در آن غیر ممکن خواهد بود. معلم بسکتبال مایکل جردن در زمان کودکی او کاملا از مایکل ناامید بود؛ چرا که او حتی نمی‌توانست تا ارتفاع مناسبی پرش کند. اما در نهایت این سال‌ها تلاش مایکل بود که او را به این نقطه رساند نه چیز دیگری.

 

ادامه مطلب

عادت بد

عادت های بد را چگونه ترک کنیم ؟

دیشب که مسواک قبل خوابتان را می‌زدید ، دقیقا وقتی مسواک را برداشتید چه کاری انجام دادید ؟ آیا نیاز داشتید روی رفتار خود ، کنترل داشته باشید تا این عمل را انجام دهید ؟ آیا هر لحظه حواستان بود که مسواک را به جای دهان ، درون چشمتان فرو نکنید ؟ نقش عادت‌ها در زندگی ما به اندازه‌ای است که اگر این نقش را فراموش کنیم، نباید امیدی به سایر تلاش‌هایمان داشته باشیم. خوب که دقت کنیم متوجه خواهیم شد که در واقع زندگی ما حاصل‌ جمع عادت‌های ماست. اما وقتی از عادت حرف میزنیم عادت های بد را چگونه ترک کنیم ؟ ما باید سعی کنیم ترک عادت بد کنیم تا زندگی خوبی در پیش داشته باشیم.

ادامه مطلب

انگیزشی

چگونه انگیزه پیدا کنیم؟

آیا انسان‌های موفق لزوما افرادی هستند که از سطح دانش بسیار بالایی برخوردارند؟ یا مهارت‌های منحصر به فرد و استعدادهای شگرفی دارند؟ شانس موقعیت‌های ویژه و ارتباط‌های قوی نقشی در موفقیت آنها نداشته است؟عدم موفقیت یک فرد در زندگی، نداشتن استعداد یا مهارت نیست بلکه مهم‌ترین چیزی که یک انسان در زندگی به آن نیاز دارد، داشتن انگیزه است. اگر شما فاقد انگیزه باشید پس از مدتی خسته شده و با بهانه‌های مختلف کارتان را رها خواهید کرد. امیدواری در شرایط دشوار بزرگ‌ترین هنر هر انسان است. 

ادامه مطلب

دوست دارم جلب توجه کنم!!!

دوست دارم جلب توجه کنم | اختلال شخصیت نمایشی

خودنما، پرهیجان، پر رنگ و لعاب، نمایشی، خصوصیات افرادی است که در نگاه اول و نه چندان عمیق در یک مهمانی یا جمع دوستانه حتی محیط کار اجتماعی، خونگرم یا حتی کاریزماتیک تصور می‌شود. پرحرف، تن صدای بالا، عشوه گری در حرف زدن و رفتار، پوشش و آرایش زننده و نامتعارف، علاقه به مسائل رمانتیک و رمانتیک سازی روابط به طرز اغراق آمیز، انتقام گیری در روابط، روابط سطحی و ناپایدار، نوسانات خلقی شدید، تهدید به خودکشی، اعتماد به نفس پایین، ریاکاری در نشان دادن چهره واقعی خود، عاشق تملق و چاپلوسی و مورد تعریف واقع شدن و ...
این ها برخی از خصوصیات فردی مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی یا یک شخصیت نمایشی با ویژگی‌های نمایشی بودن است.

ادامه مطلب

شکست عاطفی

شکست عاطفی

شکست عشقی اتفاقی دردناک و ناراحت‌کننده است که استرس و اضطراب‌های زیادی را برای ما به همراه دارد. این شکست نوعی تحقیر شدگی و سرخوردگی و طرد شدن است که کیفیت زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد ، از جمله نشانه‌های هیجانی آن اختلال خواب ، عصبی بودن ، عذاب کشیدن بر اثر مرور خاطرات ، احساس غم ، ناامیدی ، شرم ، احساس خشم ، درماندگی ،  خودکشی و ... است. در واقع فرد بعد از تمام شدن رابطه و  شکست عاطفی دچار پریشانی هیجانی می‌شود و احساس می‌کند که هیچ کنترلی بر اتفاقات زندگی‌اش ندارد ! علاوه بر آن نشانه‌های فیزیکی از جمله تهوع ، لرز ، سرگیجه ، بیقراری ، گرفتگی و... در او بروز پیدا می‌کند.

ادامه مطلب

افزایش درامد

چگونه با حداقل سرمایه ، بیشترین پول را به دست آوریم ؟

امروزه با افزایش و رشد تکنولوژی ، هر روزه شاهد روش‌های جدید ایجاد کسب و کار و همینطور پیرو آن ، فرصت‌های جذاب ایجاد درآمد هستیم. سرعت تغییر در کسب وکارها بقدری رو به افزایش می‌باشد که اگر افراد به طور پیوسته برای آموزش و رشد خود فرصت نگذارند قطعا ازاین شرایط گزار عقب می‌مانند. چه بسا فضاها و فرصت‌هایی که دراین بازه زمانی ، فقط با اندکی آموزش و تغییر در الگوی کسب و کار می‌تواند بیزینس‌های پرسود و جذابی را در ذهن ما ایجاد نماید. 

ادامه مطلب

رمز موبایل همسر

رمز موبایل همسرمان را بدانیم ؟

گاهی ما بخاطر نگرانی های ذهنی و یا مراقبت از زابطهمان به فکر چک کردن گوشی همسرمان می افتیم! اما به عکس این برخورد ما کاملا ناسالم است و با این رفتار آسیب های کاملا جدی ای به روابطمان خواهیم زد.
زوج های سالم به یکدیگر کاملا اعتماد دارند و اگر موضوعی باعث نگرانی و آزارشان شود، به جای کنترل کردن همسرشان، در مورد آن باهم گفتگو می کنند!
 

ادامه مطلب

فروش برای همه

چرا باید وکلا دوره فروش را بگذرانند ؟

حتی وکلا هم به شدّت نیاز دارند که دوره فروش را بگذرانند ، جمله‌ای عجیب ولی بسیار به واقعیت نزدیک است. هرگاه صحبت از فروش می‌شود ، این تصور ایجاد می‌گردد که باید در این میان کالایی ردّ و بدل شود. امّا نکته همینجاست!!! معنی واقعی فروش چیست؟ 

ادامه مطلب

فروش حرفه ای

5 تکنیک فروش حرفه ای

یکی از خاص ترین و پر درآمد ترین شغل هایی که در دنیا بیشترین اشتغال زایی و درآمد را دارند، بی شک شغل فروشندگی می باشد. مهم ترین ویژگی شغل فروش ، این است که بدون هیچ سرمایه ای می تواند قلب هر کسب و کاری را هدف قرار دهد و درآمد های زیادی را نصیب خود نماید.

ادامه مطلب

کسب و کار

کسب و کار شما به خدمات مشاوره ای نیاز ندارد

 کسب و کارشما به خدمات مشاوره ای نیاز ندارد !!! اگر شما : 

ادامه مطلب

کسب درآمد

چگونه به درآمد بالاتری برسیم

جویندگان ثروت و پول تاکنون صد ها جمله، مقاله، داستان و حتی کتاب در خصوص چگونگی کسب ثروت و رسیدن به درآمد بالا دیده و خوانده اند! اما سوال اساسی از این جویندگان این است که چقدر در اجرای این دستورات و روش های کسب درآمد بالا و ثروت آفرینی موفق و مصمم بوده اند؟!

ادامه مطلب

اختلال شخصیت پارانوئید

با اختلال شخصیت پارانوئید بیشتر آشنا شوید

ویژگی اختلال شخصیت پارانوئید ، شکاک‌ بودن و بی‌ اعتمادی به دیگران است و به شکلی غیرموجه کارهای دیگران را که گویا به قصد تحقیر یا تهدید بیمار انجام شده است، تفسیر می‌کنند. این اختلال از اوایل بزرگسالی شروع می‌شود و در زمینه‌های مختلفی خودش را نشان می‌ دهد. افراد مبتلا به این اختلال تقریباً همیشه منتظرند که دیگران به طریقی آن‌ها را استثمار کنند یا به آن‌ها ضرر برسانند. 

ادامه مطلب

اختلال شخصیت خودشیفته

شخصیت های خودشیفته بیشتر بشناسیم

به دنبال ستایش و تمجید مداوم هستید؟
فکر می‌کنید دیگران به شما حسودی می‌کنند؟
می‌خواهید از هرچیز بهترینش را داشته باشید؟
از دیگران برای نفع شخصی خود بهره می‌برید؟
فاقد حس همدلی هستید و تمایلی به درک احساسات دیگران ندارید؟

واژه «خودشیفتگی» یا «نارسیسم» از «نارسیوس» نام مرد زیبارویی گرفته شده که با دیدن تصویر خودش در آب شیفته‌ی خودش می‌شود و در کنار برکه از اندوه جان می‌سپارد. این اسطوره‌ یونانی بسیار موردتوجه دیگران بوده است.

ادامه مطلب

اختلال اوتیسم

چقدر اوتیسم را می شناسید

اصطلاح « اوتیسم » به افرادی گفته می‌شود که در آنها مجموعه‌ای از اختلالات رشدی وابسته به سیستم اعصاب مرکزی دیده می‌شود. این اختلالات مغزی روی توانایی فرد برای برقراری ارتباط با دیگران تأثیر می‌گذارد و نحوۀ ارتباط با دیگران و پاسخ‌‌های فرد به محیط بیرون را تحت‌ تأثیر قرار می‌‌دهد.

ادامه مطلب

پنج مهارت کلیدی شاد بودن

پنج مهارت کلیدی شادمانی

همه ما تجربه‌های ناخوشایندی در زندگیمان داشته‌ایم و احساس اینکه دیگر چیزی نمی‌تواند سبب شاد بودن ما شود، به سراغمان آمده است. اکثرا عادت داریم احساسات خود را به دست شرایط بسپاریم و با امواج اتفاقات خوشایند و ناخوشایند، بالا و پایین برویم. این در حالیست که تحقیقات نشان داده‌اند که می‌توانیم میزان شاد بودن و شاد زیستن خود را انتخاب کنیم.

ادامه مطلب

تفاوت IQ و EQ

تفاوت هوش شناختی و هوش هیجانی

آیا با تفاوت‌های میان هوش شناختی ( Intelligence Quotient ) و هوش هیجانی ( Emotional Intelligence ) آشنا هستید ؟ یا شاید فکر می‌کنید IQ از درجه اهمیت بالاتری برخوردار است..
گاهی می‌بینیم دو نفر با ضریب هوشی ( IQ ) یکسان ، از سطوح موفقیت مختلفی بهره‌مند هستند . آیا علاوه بر ضریب هوشی ، عامل دیگری در موفقیت افراد ، تاثیرگذار است؟

ادامه مطلب

سرِ کارت هم خوشحال باش

سرِ کارت هم خوشحال باش

شما روزی چند ساعت کار میکنید؟ میدونستید به طور میانگین حدود 13 سال از عمر ما به کار کردن میگذره؟ با این حساب، اینکه چقدر از زمانهایی که در حال کار کردن هستیم لذت میبریم، تاثیر به سزایی رو احساس خوشبختیمون داره. 

ادامه مطلب

تاب آوری چگونه است

گذراندن روزهای سخت

تاب آوری مجموعه‌ای از ظرفیت‌های فردی و روانی است که به فرد جهت گذراندن روزهای سخت کمک می‌کند و می‌تواند در موقعیت‌های سخت و دشوار مقاومت کند و به خود و دیگران آسیب نزند، تاب آوری افراد را توانمند می‌کند تا بتوانند با ناملایمات زندگی و شغلی خود کنار بیایند تا آسیب کمتر بخورند و حتی از این شرایط برای شکوفایی و رشد خود بهره ببرند.

ادامه مطلب

افسردگی

چطور افسردگی رو بشناسیم و از شر آن خلاص بشیم

افسردگی یکی از اختلالات روانی است که باعث می‌شود فعالیت‌های فرد کاهش پیدا کند و انگیزه انجام بسیاری از کارها را از دست بدهد. انرژی روانی شخص افسرده کاهش محسوسی پیدا می‌‌کند، تمرکز حواس او نیز افت می‌‌یابد و انگیزه‌ای به استفاده از مهارت‌های گوناگون زندگی که قبلاً کسب کرده بود، نشان نمی‌دهد.

ادامه مطلب

شخصیت وسواس فکری

شخصیت وسواس فکری

وسواس، تکرار بدون اراده‌‌ی افکار ناخوشایند است. گاهی ممکن است شخص متوجه رفتارهای غیرمنطقی خود شود؛ ولی روی رفتار و کردارش کنترلی نداشته باشد. مثلاً یکی از شایع ‌ترین نشانه‌های وسواس فکری عملی، وسواس روی مسائل امنیتی از جمله بسته ‌بودن قفل فرمان، ماشین، خانه، مغازه، لپ‌تاپ، موبایل و ... است که فرد همواره و در هر ثانیه اضطراب بسته ‌بودن آنها را دارد و بارها چک می‌‌کند که بسته باشد. وسواس تا حدی در همه‌ی افراد وجود دارد و به‌ صورت شک و تردید، نداشتن قدرت تمرکز فکری، فراموشی و گاهی کم‌‌خوابی دیده می‌شود.

ادامه مطلب

طرحواره بی اعتمادی

طرحواره بی اعتمادی

افراد درگیر در تله یا  طرحواره بی اعتمادی فکر می‌ کنند دیگران قصد دارند به طریقی به آنها آسیب بزنند یا از آنها استفاده کنند و فکر می‌ کنند دیگران به آنها خیانت می‌ کنند، دروغ می‌ گویند، مسخره می‌ کنند یا می‌ خواهند آسیب جسمانی بزنند. معمولاً پشت دیوار بد گمانی هستند و اجازه نمی‌ دهند دیگران بیش از اندازه به آنها نزدیک شوند، تمایلی به روابط صمیمی ندارند و افکار و احساسات خود را معمولاً با دیگران مطرح نمی‌ کنند. شاخصۀ مهم آنها بدرفتاری و قربانی‌ شدن است.

ادامه مطلب

طرحواره معیارهای سرسختانه

طرحواره معیارهای سرسختانه

افرادی که دارای تله یا طرحواره ی معیارهای سرسختانه هستند، خودشان را افرادی تلاشگر و بی‌ نقص به نمایش می‌ گذارند. باور دارند که باید برای رسیدن به معیارهای بلند پروازانه، مدام تلاش کنند. این معیارها همه درونی شده است؛ بنابراین، برای رسیدن به معیارهای خود تلاش می‌ کنند، چون « باید » این کار را انجام دهند. این کار به دلیل توجه دیگران نیست، حتی اگر کسی متوجه کار آنان نباشد، باز روند رسیدن به معیارها ادامه دارد.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت نمایشی چیست؟

اختلال شخصیت نمایشی

افراد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی ، وضعیت روحی ناپایداری دارند. وضعیت فردی و خود باوری در آنها ، متأثر از توجه دیگران به آنهاست. در اجتماع دوست دارند جلب توجه کنند و در مرکز توجه باشند. آنها در سبک معاشرت خود سعی می‌کنند نظر دیگران را به خودشان جلب نمایند و بقیه آنها را تأیید کنند و اگر غیر از این باشد، سرخورده می‌شوند.

ادامه مطلب

طرحواره شکست

طرحواره شکست

شکست همان باوری است که باعث می‌شود فکر کنید برای رسیدن به موفقیت به‌اندازۀ کافی شایستگی ندارید. فرد در مقایسه با همسالانش در حوزه‌های ورزشی، تحصیلی، شغلی و... اغلب احساس بی‌کفایتی می‌کند و احساس می‌کند در مقایسه با دیگران، موفقیت کمتری دارد.

در صورتی که به طور دقیق نمی دانید طرحواره چیست ، مقاله طرحواره را مطالعه کنید.

ادامه مطلب

طرحواره وابستگی

طرحواره وابستگی

افرادی که گرفتار تله یا طرحواره ی وابستگی هستند، در زندگی بسیار درمانده‌اند و خود را در برابر مشکلات بی‌کفایت می‌بینند. آن‌ها نمی‌توانند کارهای جدیدشان را به‌تنهایی انجام دهند و فکر می‌کنند به مشورت دیگران نیاز دارند تا به آن‌ها بگویند چه کار باید کنند.

ادامه مطلب

مربیگری در زندگی

مربیگری در زندگی

طبق مطالعات انجام شده موسسه گالوپ تنها 13 درصد از کارمندان در سراسر جهان نسبت به کاری که انجام می دهند متعهدند درحالیکه این درصد در شرکت هایی که بصورت منظم از خدمات کوچینگ و مربی گری استفاده می کنند، به 65 درصد میرسد.

ادامه مطلب

طرحواره بی ارزشی

طرحواره بی ارزشی

طرحواره های زندگی الگوهایی است که از کودکی شروع می‌شود و آثار آن‌ها در تمام زندگی تأثیر خود را دارد. رفتارهایی که خانواده‌ها با کودکان خود می‌کنند، آغازگر این الگوهاست؛ شاید طرد شویم، حمایت شویم، بیش از اندازه از ما مراقبت کنند، محروم شویم یا ما را سرزنش کنند.

ادامه مطلب

طرحواره انزوای اجتماعی

طرحواره انزوای اجتماعی

اولین احساسی که خواهید داشت تنهایی است. احساس استثنا و ناخوشایند بودن می‌کنید و خود را از دنیا طرد شده می‌دانید این دو مورد، انواع انزوای اجتماعی هستند. گاهی به شکل ترکیبی ظاهر می شوند و شما نیز ممکن است دچار هر دو حالت آنها باشید.

ادامه مطلب

روانشناسی هوش مثبت نگر

روانشناسی هوش مثبت نگر

هوش مثبت نگر ( positive intelligence quotient ) یکی از جدیدترین علم های روز دنیا، ده خرابکار ذهنی را به ما معرفی می‌کند تا با شناسایی آنها بتوانیم زندگی شادتر، روابط بهتر، عملکرد و تصمیم گیری درست‌تری داشته باشیم. هوش مثبت نگر یا به اصطلاح PQ در تمام جوانب زندگی از جمله روابط عاطفی ما تاثیر به سزایی خواهد داشت زیرا همه ما گاهی در روابطمان دچار مشکلاتی می‌شویم که بعضی از آنها حاصل سوءتفاهمات، کج فهمی‌ها و سوء برداشت‌ها نسبت به طرف مقابلمان است.

ادامه مطلب

درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش ( ACT )

درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش ( روانشناسی اَکت )

درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش ( روانشناسی اَکت ) یا درمان موج سوم در روانشناسى امروز ، درمان‌هاى جدیدى است که به آنها درمان‌هاى موج سوم گفته مى‌شود. یکى از این درمان‌ها که بر روى طیف وسیعى از اختلالات مؤثر است، درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش یا اکت ( ACT ) می‌باشد.

ادامه مطلب

اصول لیدرشیپ

اصول لیدرشیپ ( رهبری )

رهبری چیست؟ رهبری (لیدرشیپ) از ابتدا وجود داشته است. با نگاهی به تاریخ جهان، متوجه وجود رهبری ( لیدرشیپ ) در تمام جانداران می‌شویم به این صورت که معمولا شخصی بالاتر از همه دیگران را رهبری و هدایت می‌کند و دیگر اعضا نیز او را به عنوان رهبر قبول دارند.

ادامه مطلب

اعتیاد به گل

مصرف گل اعتیاد آور نیست!!!

ماده‌ای که در خارج از کشور به ماری جوانا معروف است، از قسمت‌های مختلف گیاه شاهدانه ( CANNABIS ) گرفته می‌شود که دارای ۸٪THC است و در بعضی کشور‌ها منع قانونی ندارد ولی چیزی که در کشور ما با نام گل استفاده می‌شود دارای ۲۴٪ THC است و اعتیاد آور می‌باشد!

ادامه مطلب

اختلال شخصیت اسکیزوئید

اختلال شخصیت اسکیزوئید

« اسکیزوئید » اصطلاحی نسبتاً قدیمی است که «بلولر» در سال 1924 آن را برای توصیف کسانی که درون‌گرا بودند و از دنیا رو برمی‌گرداندند، به‌کارمی‌برد. ویژگی اصلی اختلال شخصیت اسکیزوئید ، الگوی فراگیری جدایی از روابط اجتماعی و دامنۀ محدود ابراز هیجان‌ها در موقعیت‌های بین‌فردی است. این الگو از اوایل بزرگسالی شروع می‌شود و در انواع زمینه‌ها وجود دارد.

ادامه مطلب

تله اطاعت

طرحواره اطاعت

احساس اجبار به واگذاری افراطی کنترل خود در برابر دیگران؛ این کار معمولاً برای اجتناب از خشم، محرومیت یا انتقام صورت می‌گیرد. این طرح‌واره به دو صورت بروز می‌یابد: یکی اطاعت از نیاز‌ها که تمایلات و آرزو‌های خود را پس می‌زنید و از توقعات دیگران اطاعت می‌کنید؛ دیگری، اطاعت از هیجان‌ها که به علت ترس و انتقام‌گیری از دیگران، احساسات خود به‌ویژه خشم را پس می‌زنید.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت اجتنابی

اختلال شخصیت اجتنابی

اختلال شخصیت اجتنابی یا دوری گزین، مربوط به افرادی است که الگویی از پرهیز اجتماعی، احساسات بی‌لیاقتی، حساسیت شدید به ارزیابی منفی و اجتناب از تعامل اجتماعی با وجود میل شدید به نزدیکی با دیگران از خود بروز می‌دهند.

ادامه مطلب

طرحواره های درمانی

تله های زندگی، طرحواره ها، طرحواره درمانی

به الگوهای تکرار شونده در وجود ما ، تله‌های زندگی یا طرحواره‌های شخصیتی می‌گویند. جفری یانگ ، یکی از بزرگترین طرحواره درمانگران دنیا ، میگوید ما در کودکی به شیوههای متفاوت آسیب دیدهایم ؛ آسیبهایی مثل طردشدن ، انتقاد ، سرزنش ، بدرفتاری ، بیتوجهی ، محرومیت عاطفی و حتی مراقبتهای بیش از حد. نکته‌ی جالب اینکه ما تمایل داریم این الگوهای نهادینهشده را در وجودمان حفظ کنیم ؛ چون با داشتن این الگوها  احساس امنیت میکنیم.

ادامه مطلب

بهزیستی روانشناختی چگونه است ؟

بهزیستی روانشناختی

آیا فکر می‌کنید سلامتی فقط همان سلامت جسمی است ؟ آیا انسانی که از سلامت جسمی برخوردار است لزوما انسان شادی است ؟ بهزیستی روانشناختی چیست ؟ فرد سالم کسی است که هم از سلامت روان برخوردار باشه هم سلامت جسمی داشته باشد.

ادامه مطلب

طرحواره محرومیت هیجانی

طرحواره محرومیت هیجانی

همیشه گوگل راه خوبی برای پیدا کردن مطلبی است که دنبالش هستیم. اما وقتی با حجم زیادی از مطالب روبرو می‌شویم برایمان سردرگمی‌های زیادی دارد و مدام سایت‌های مختلف را بررسی می‌کنیم که آیا پاسخگوی نیاز ما هستند یا نه؟
یکی از مطالبی که بیشتر مردم در مورد آن جستجو می‌کنند درمان طرحواره محرومیت هیجانی است، که وقتی با حجم زیادی از مطالب کوتاه و بلند مواجه می‌شوند ناخودآگاه و بدون اینکه آگاهی در مورد تله محرومیت هیجانی داشته باشند آن مطلب درست یا غلط را مطالعه می‌کنند. طرحواره محرومیت هیجانی همان احساسی است که افراد فکر می‌کنند به‌اندازه کافی محبت و عشق دیگران را دریافت نمی‌کنند. در طرحواره محرومیت هیجانی، افراد احساس می‌کنند که اطرافیانشان به آنها اهمیت نمی‌دهند و هیچ‌کس آنها را درک نمی‌کند. این افراد، آدم‌هایی سرد و بی‌محبت هستند و احساس خشم، خیانت، تنهایی و رنجش می‌کنند و این احساس و حال بد، آنها را از اطرافیانشان دورتر و کمبودشان را قطعی می‌کند. تشخیص طرحواره ها مثل طرحواره محرومیت هیجانی کاری بسیار سخت و تخصصی است و نباید نگاه سطحی به پروسه‌های درمان طرحواره محرومیت هیجانی داشته باشیم.

ادامه مطلب

درمان قطعی تنبلی

درمان تنبلی

ما در طول روز تمایل داریم خیلی از کارها را انجام دهیم اما آن‌ها را به تعویق می‌اندازیم و کمتر پیش می‌آید که نگوییم باید این کار را سر و سامان بدهم اما از روی تنبلی می‌گوییم باشد برای بعد!!! تعلل کردن عوامل بیرونی ندارد و مشکلات حاصل از آن فقط به خود ما بستگی دارد.  تنبلی باعث می‌شود بترسیم و آن کار را انجام ندهیم که همین ترسیدن خود یکی از عوامل تنبلی به شمار می‌رود. با به تعویق انداختن ، کارها روی هم تلنبار می‌شوند ، بزرگ و بزرگ تر می‌شوند و در نهایت ترس بر ما غلبه می‌کند و قدرت انجام دادن آن کار را از ما می‌گیرد. همچنین روی اعتماد به نفسمان هم اثر می‌گذارد و مدام با خود تکرار می‌کنیم که چرا آن کار را انجام ندادیم ؛ به این ترتیب ، اعتماد به نفسمان هم پایین می‌آید. از عواقب تنبلی ، کاهش ارتباطات است. وقتی کاری به فرد تنبل واگذار می‌شود ، آن را نیمه‌تمام رها می‌کند ، اعتبار ارتباطی خود را از دست می‌دهد و دچار استرس می‌شود. پس برای ما ضروری است که از دلایل تنبلی مطلع شویم و با شناخت صحیح از عوامل تنبلی ، مسیر درمان تنبلی را طی کنیم.

ادامه مطلب

کسب اطلاعات تلفنی درباره دوره ها

دوره های غیرحضوری

کارگاه غیرحضوری خودپذیریکارگاه غیرحضوری خودشکوفاییکارگاه غیرحضوری مثبت گرایی و مدیتیشنسریال سی روز تا پیروزی
×مطالبی متفاوت در اینستاگرام علی میرصادقی - به اینستاگرام 384 هزار نفری ما بپیوندید - بهترین مطالب روانشناسی 
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.